В Оксфордському університеті розробили ШІ, який допоможе лікарям: що він зможе робити

Читать на русском

У Великій Британії розробити штучний інтелект, який допомогатиме медикам, чат-бот буде аналізувати стан пацієнта

Читать на русском
В Оксфордському університеті розробити ШІ, який спростить роботу лікарів
ШІ, Оксфордський університет

У Великій Британії розробити штучний інтелект, який допомогатиме медикам, чат-бот буде аналізувати стан пацієнта

В Оксфордському університеті розробили ШІ-інструмент DrugGPT. Зазначається, що він буде розв'язувати проблеми, які можуть виникати, коли лікарі призначають ліки. Таким чином, у медиків буде інструмент, який зменшить ризик помилок.

Як передає видання The Guardian, інструмент DrugGPT розроблений як "помічник лікаря". Річ у тім, що при призначенні ліків медики можуть припускатися помилок. Штучний інтелект допоможе експертам у цьому. Експерти пояснили, що ШІ буде давати медикам альтернативні варіанти щодо призначення медикаментів. Для цього потрібно буде ввести в чат-бот інформацію про стан пацієнта. 

"Він покаже вам рекомендації – дослідження, блок-схеми і посилання – і пояснить, чому він рекомендує саме цей препарат", - пояснив професор Девід Кліфтон, чия команда в Оксфордській лабораторії штучного інтелекту для охорони здоров’я очолювала проєкт.

Зазначається, що деякі медики вже використовують ШІ в роботі. Наприклад, для написання медичних довідок або листів. При цьому раніше міжнародні медичні асоціації раніше радили лікарям не використовувати ці інструменти. Це було через ризик того, що ШІ може надати неправдиві дані.   

Проте, на думку Девіда Кліфтона, DrugGPT досягає результатів, конкурентоспроможних з експертами-людьми, які отримують медичну ліцензію в США. Таким чином, цей інструмент може допомогти медикам і пацієнтам. Адже ШІ буде надавати дані, за допомогою яких можна буде краще зрозуміти, чому та які приймати певні медикаменти.   

За даними British Medical Journal, щороку у Великій Британії робиться близько 237 мільйонів помилок під час призначення ліків. 

В Україні розробляють застосунок із ШІ, який зможе перекладати мову жестів у звук через смартфон   

Експерти ліцею Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського, які створили застосунок, розповіли, що планують додати підтримку англійської мови та озвучення перекладу. Таким чином, застосунок зі штучним інтелектом ConnectAbility зможе перекладати мову жестів у звуковий формат. Це також буде можливо робити через камеру смартфона.   

"За допомогою mediapipe виявляються ключові точки на руках людини. Координати цих точок зберігаються у вигляді векторів. На основі цих точок виконується аналіз за допомогою нашої моделі ШІ. Нейронна мережа написана на Tensorflow та використовує алгоритм класифікації", - пояснив Іван Комаров, який працює над проєктом.     

Експерти хочуть також додати можливість вивчення не тільки через українську мову, але й через англійську та інші мови. На думку розробників, такий проєкт здатен допомогти людям "подолати бар'єри у спілкуванні". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.