Зникла річка відкрила хитрість будівництва Єгипетських пірамід

Вчені наблизилися до розгадки того, як стародавні люди звели ці величезні загадкові споруди понад 4,5 тисячі років тому.

Піраміди, Єгипет, стародавній світ, будівництво, єгиптяни, Ніл, ріки, вчені
У новому дослідженні вчені проаналізували супутникові знімки

Багато стародавніх єгипетських пірамід розташовані в пустелі між Гізою та Ліштом. В тому числі, комплекс пірамід у Гізі, який включає Велику піраміду і Великого Сфінкса. Це добре видно з літака. Вчені запитали себе, чому піраміди розташовані саме так - чому десятки культових стародавніх єгипетських споруд знаходяться в непримітній смузі безплідної пустелі, далеко від берегів сучасної річки Ніл. Науковці припустили, що скоріше за все, від самого початку так не було. Тобто, насправді єгиптяни будували піраміди поблизу рукавів річок, але ті пересохли з часом, пише IFLScience.

Схоже, піраміди були побудовані вздовж відгалуження річкової системи, яка з тих пір загубилося в часі. Ця теорія не лише пояснює незрозуміле їхнє розташування, але й може пролити світло на те, як ці загадкові споруди були побудовані понад 4,5 тисячі років тому.

Чудо світу із Сахари 

Понад 30 пірамід розташовано вздовж вертикальної смуги поблизу Гізи на краю непривітної Західної пустелі, що є частиною Сахари. Серед них - Велика піраміда Гізи, можливо, найвідоміша давньоєгипетська піраміда і одне з небагатьох семи чудес стародавнього світу, що збереглося до наших днів. Поле піраміди знаходиться на достатній відстані від річки Ніл, яку ми бачимо сьогодні. Однак відомо, що річка значно змінилася протягом тисячоліть і, ймовірно, мала набагато більшу швидкість течії в минулому, а також рукави, яких більше не існує.

У новому дослідженні вчені проаналізували супутникові знімки, щоб знайти можливе місце розташування колишнього русла річки, що протікає біля підніжжя Західного пустельного плато поряд з полями пірамід. Знайшовши перспективного кандидата, вони вирушили на місце, щоб провести геофізичні дослідження і зібрати зразки осадових порід.

Вони стверджують, що це дозволило виявити докази існування 64-кілометрового стародавнього рукава річки Ніл, який з тих пір зник. Вони пропонують назвати довгу річку Ахрамат, що в перекладі з арабської означає "піраміди".

"Довжина, напевно, була дуже-дуже великою, але й ширина цього рукава на деяких ділянках була величезною. Ми говоримо про півкілометра або більше з точки зору ширини, що еквівалентно сучасній ширині течії Нілу. Отже, це була не маленька гілка. Це було велике відгалуження", - розповіли єгиптологи.

Водний потік стародавньої гілки Ахрамат межує з великою кількістю пірамід, що датуються від Стародавнього царства до Другого проміжного періоду, що охоплює період між Третьою і Тринадцятою династіями. Схоже, що русло річки почало поглинатися пісками близько 4,2 тисяч років тому, через століття після побудови пірамід. Після сильної посухи смугу занесло піском, який виніс вітер, поховавши річку у пустелі.

"Разом зі зникненням рукавів замулилися й давньоєгипетські міста і селища, і ми не знаємо, де їх шукати", - з прикрістю додали археологи.

Вчені зрозуміли, що річок просто не могло не бути.
Вчені зрозуміли, що річок просто не могло не бути.

Річки - пояснення для існування пірамід

До того, як зникнути, такий рукав річки був би безцінним інструментом для будівництва пірамід. Замість того, щоб тягати величезну кількість каменю по піску, водний шлях дозволив би безперешкодно переправляти тонни матеріалу і робітників по Єгипту, як по системі вен.

А отже, якщо піраміди є скрізь у цій конкретній місцевості, то в минулому повинні були існувати водні об'єкти, які переносили або полегшували транспортування каміння і великої кількості робітників до цих місць, підсумували єгиптологи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube