Хворобливі горбки можуть виникати через погану поставу та фізичне навантаження
Опуклості, заховані глибоко в м'язах - це, на жаль, не натяк на атлетичний рельєф, не наслідки протягів і не ознака страшної хвороби. Шишки, які найчастіше зустрічаються в шиї, плечах, передпліччях, середньої частині спини та литках - не що інше як м'язові вузли. А причина їхнього виникнення - перенапруга будь-якого характеру. Для цього можна перестаратися з навантаженнями у тренажерному залі чи “пересидіти” за комп'ютером у вічній позі офісного ембріона, повідомляє The New York Times.
Друга причина найбільш поширена, оскільки співвідношення тих, хто по 8-10 годин сидить перед монітором та спортсменів явно не на користь останніх. На думку експертів, багатогодинне сидіння саме собою - зло. А "комп'ютерна поза" із зігнутою шиєю, кривою спиною та скрюченими ногами - агресивне навантаження на організм, а особливо на м'язи шиї, плечей, передпліч та спини.
Перенапруження м'язів веде до їхнього пошкодження, тканина навколо них потовщується, стає не такою еластичною і утворює кульку всередині м'яза. Наслідком її появи стає зменшення кровотоку та рідини навколо, за яким слідує запалення.
При цьому м'язові вузли можуть хворіти безупинно або тільки при натисканні, а можуть зовсім не турбувати. Фізіотерапевти вважають, що це пов'язано із щільністю розташування волокон та нервів щодо один одного. Якщо їм тісно від нестачі простору через вузли, що з'явилися - вони болять.
Жити з ними, звичайно, можна, але не надто зручно, оскільки рано чи пізно вони можуть почати сковувати звичну рухову активність. До того ж біль, який виникає час від часу або при натисканні, згодом може стати хронічним.
Зменшити біль та прискорити процес загоєння м'язів можна декількома способами, серед яких найпростіший і не потребуючий ані зусиль, ані професійної допомоги - вплив тепла чи холоду. І грілка – тільки не розпечена, і пакети з льодом знімають біль та м'язові спазми.
По-друге, це вправи на розтягування, які, звичайно, не ліквідують сам вузол, але точно допоможуть зменшити біль та м'язовий спазм, покращити діапазон рухів та функцій. Частково це відбувається через збільшення рідини у тканинах, що дозволяє м'язам легше рухатися.
На думку експертів, розтягуватися потрібно перед тренуванням, якщо ви займаєтеся спортом або перед сном, якщо не займаєтесь.
По-третє, це масаж, що тимчасово послаблює скорочення м'язів, яке викликає вузли, або самомасаж, що робиться спеціальним валиком.
По-четверте, акупунктура сухою голкою, тобто без введення ліків. Тонкі голки вставляються прямо у вузол, виникає мікротравма м'яза, а потім реакція загоєння. За рахунок появи крихітного отвору в м'язовому вузлі стислі м'язові волокна поділяються і вузол як би "розходиться".
Якщо цей ефективний метод не допоміг, суха голка замінюється мокрою, тобто у вузол вводиться знеболювальні або кортикостероїди.
Щоб вузли не повернулися, а ще краще – не завелися, спортсменам слід не перенапружуватись у залі, а офісним працівникам – хоча б правильно сидіти. Очі - лише на рівні екрану, руки - лише на рівні клавіатури, не горбитися і не витягувати шию. І добре б кожні пів години вставати, потягуватись і хоч трошки ходити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.