Вражаюча правда про вагітність: ось чому майбутні матері їдять за двох

Читать на русском

Енергетичні витрати, необхідні для виношування дитини, десятиліттями недооцінювалися

Читать на русском
вагітність тварини олені
Люди та білохвості олені найбільше витрачають енергії на виховання потомства.

Енергетичні витрати, необхідні для виношування дитини, десятиліттями недооцінювалися

Новина про вагітність - радісна, а іноді й довгоочікувана подія, яка навряд чи передбачає роздуми, скільки знадобиться сил і енергії, щоб виносити дитину. Адже всі так роблять – і нічого, справляються. І навіть вчені, які пів століття вивчають енергетичні витрати вагітності, сильно недооцінювали потреби відтворення. Нове дослідження австралійських біологів дало приголомшливі результати – люди сплачують за виношування потомства величезну ціну, повідомляє IFlScience.

50 тисяч калорій на дев'ять місяців

Можливо, якби дослідники просто опитали тих, хто колись був вагітною, вони набагато раніше дійшли б цього висновку. Але десятиліттями наука вважала, що більшість енергії, що бере участь у відтворенні, накопичується в плоді - і це називається прямими витратами енергії. Наприклад, мати витрачає енергію на формування органів і тканин плода, і це прямі витрати - до речі, "їжа за двох" під час вагітності спричинена саме цим.

У тваринному світі найкраще влаштувалися змії, що відкладають яйця.
У тваринному світі найкраще влаштувалися змії, що відкладають яйця.

При цьому непрямі чи опосередковані витрати - а це енергія, яку жінки використовують для підживлення власного тіла під час вагітності - вченими ігнорувалися чи як мінімум недооцінювалися. Весь цей час передбачалося, що непрямі витрати становлять від 5 до 25% загальної енергії, що витрачається на відтворення.

Австралійське дослідження перевернуло це переконання з ніг на голову: виявилося, що енергія, що запасена в тканинах дитини, становить лише близько 4% від загальних енергетичних витрат під час вагітності. Інші 96% - це додаткове паливо, яке необхідне організму жінки. Дослідники підрахували, що вагітність вимагає майже 50 000 харчових калорій впродовж дев'яти місяців.

Зусилля самців теж могли недооцінювати

Люди зі своїми енергетичними витратами є крайнім прикладом, що пов'язують із великою тривалістю людської вагітності. Хоча серед ссавців є ще більша шкода, яку виношування потомства завдає білохвостим оленям: косулі потрібно аж 112 тисяч калорій, щоб оленя з'явилося на світ.

Дослідники оцінили витрати на відтворення не тільки людей, а й понад 80 видів тварин – від комах до кіз та навіть змій.

Оптимальний баланс між прямими і опосередкованими витратами енергії у яйцекладних - наприклад, у змій. І, звісно, ​​ витрати енергії залежить від розміру матері : маленьким комахам потрібно менше мільйонної частки калорії, щоб зробити одне потомство.  Теплокровні тварини витрачають утричі більше енергії, ніж холоднокровні. До речі, в останніх рівень витрат залежить від того, відкладають вони яйця або народжують живих дитинчат. У першому випадку вони витрачають 31% своєї енергії, у другому – 55%.

Довести, що ти найкрасивіший, сміливий і сильний, теж потребує великих витрат енергії.
Довести, що ти найкрасивіший, сміливий та сильний, теж потребує великих витрат енергії.

Тепер вчені хочуть розібратися із самцями тварин і перевірити існуючу теорію про те, що вони витрачають на розмноження приблизно таку ж кількість енергії, що і самки, просто іншими способами. При цьому на виробництво сперми її йде найменше, а найбільші “витрати” - це залицяння, виробництво забарвлення, що привертає увагу, пір'я та інших зовнішніх хитрощів, боротьба за лідерство, зокрема бійки. Можливо, що і чоловічі зусилля у справі відтворення потомства недооцінені.

Підписуйтесь на нашій Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна   тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.