Найбагатша жінка світу Джина Райнхарт вимагає від Національної галереї Австралії прибрати її портрет.
Найбагатша жінка світу Джина Райнхарт вимагає від Національної галереї Австралії прибрати її портрет. Дивлячись на нього, стає зрозуміло - чому. Райнхарт внесена до списку друзів Національної галереї після того, як пожертвувала закладу від 5 до 10 тисяч доларів.
В той же час нацгалерея відкидає спроби гірничодобувної мільярдерки зняти картину художника Вінсента Наматжири з його виставки. Там заявили, що вітають публічний діалог щодо своєї колекції та експозицій. Й додали, що всі роботи покликані надихати австралійців "досліджувати, відчувати і вивчати мистецтво".
"З 1973 року, коли Національна галерея придбала “Блакитні полюси” Джексона Поллока, ведеться динамічна дискусія про художні достоїнства творів, що знаходяться в національній колекції та експонуються в галереї", - йшлося в заяві представників галереї.
Зображення, яке, ймовірно, не надто лестить найбагатшій жінці Австралії, є одним з багатьох портретів, представлених в столичній галереї в Канберрі в рамках першої великої виставки художника, повідомляє The Guardian.
Довідка. Джина Райнхарт – велика австралійська підприємниця, мільярдерка. Власниця австралійської залізорудної компанії Hancock Prospecting. Найбагатша жінка у Світі та найбагатша персона Австралії. Статки на 2020 рік оцінюються в 13,5 мільярдів доларів. Успадкувала бізнес свого батька Hancock Prospecting.
Про Райнхарт відомо, що у 2023 році вона відкликала спонсорську підтримку австралійського нетболу на суму $15 млн після того, як провідна нетболістка попросила, щоб на її формі не було логотипу компанії, що належить мільярдерці. Щоправда пізніше Райнхарт створила фонд у розмірі $3 млн для нагородження спортсменів, які виграли золоті медалі або встановили світові рекорди у плаванні, веслуванні та волейболі.
Нині портрет Райнхарт висить поряд із зображеннями королеви Єлизавети II та футболіста Адама Гудса і буде виставлений до 21 липня. Перед тим, як потрапити на цю виставку, картина була виставлена на загальний огляд в Художній галереї Південної Австралії - з жовтня 2023 року по січень 2024 року.
Галерея Південної Австралії при цьому підтвердила, що не отримувала жодних запитів про зняття картини. Репродукція картини також увійшла до престижної монографії про творчість Намаджири, виданої видавництвом Thames & Hudson, що супроводжує виставку.
У 2020 році Намаджира отримав премію за досягнення в жанрі сатиричного портрета, який висміює людей у владі. На одній з його нещодавніх робіт, представлених на виставці, король Карл ІІІ стоїть у своїх регаліях у центральній пустелі, виглядаючи явно некомфортно і недоречно. Для художника це спосіб позбавити представників влади пихатості через їхні титули й вплив і показати їх звичайними людьми. Художник є правнуком видатного аквареліста Альбера Намаджири.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.