В українському асортименті міні-пов'язок для шкіри легко загубитися, але не всі підряд можна клеїти на обличчя
На жаль, від прищів не застраховані не лише підлітки, а й дорослі тітоньки і навіть зірки, що мають ідеальний вигляд на екрані. Задоволена в цьому випадку лише бьюті-індустрія, яка безперебійно пропонує нові і чарівні засоби. Щоправда, неважко помітити, що кількість людей із прищами чомусь не зменшується, а тільки росте.
Нині на біговій доріжці цього змагання чергова "зірка" - пластирі чи патчі від прищів. Продукт не те щоб новий, але у Tiktok, де вони чомусь опинилися в трендах, тисячі людей віддирають, наклеюють, розповідають, як допомогли пластирі, а ще більше коментує, радить і критикує.
Тим часом дерматологи попереджають: не всі пластирі однакові корисні та ефективні, повідомляє The New York Times.
Найпоширенішими, популярними та недорогими є гідроколоїдні пластирі. Власне, це міні-пов'язка, покрита абсорбуючим матеріалом гідроколоїдом, який при нанесенні вбирає зайву рідину, утворює гель і створює загоювальне середовище.
В описі таких пластирів зазначено, що вони підтримують гідробаланс шкіри, зменшують почервоніння, видаляють видимі прищі і мінімізують появу рубців після них.
Ціна для недорогих варіантів варіюється в межах 150-200 гривень, з різною кількістю пластирів в упаковці - від 18 до 44 штук.
До речі, такі самі пов'язки використовують хірурги при ранах, пухирях, опіках, екземах чи пролежнях, тільки великого розміру. Загалом, це нейтральний засіб, покликаний захистити будь-яке пошкодження від бактерій, бруду, дотиків руками та запобігти інфекції.
Дерматологи спростовують думку, що ранам на шкірі потрібне повітря, і тому закривати їх – неправильно. Для будь-якого лікування, і це стосується також і прищів, рана має бути прикрита, А пластир не тільки захищає, а й видаляє бруд, жир і створює цілюще середовище.
Він є м'якішою альтернативою кремам для точкового лікування, які у багатьох викликають подразнення шкіри. Але пластир не всеможний: наприклад, ні з кістозними прищами, що йдуть глибоко під шкіру, ні з чорними або білими крапками він не справляється. Як стверджують експерти, ідеальний об'єкт для пластиру - соковита та не глибока папула.
Крім гідроколоїдних, є безліч варіантів і лікувальних пластирів, у яких склад інгредієнтів більший і ціна, відповідно, вище.
Антибактеріальні з бензоїлпероксидом, що бореться з бактеріями, які викликають прищі, із саліциловою кислотою, що очищає пори та знімає набряк, з олією чайного дерева чи алое, що підсушують шкіру, з екстрактами дивовижних рослин.
Тут ціни стартують від 350 гривень та доходять до 1300. Найдорожчі обіцяють триматися так міцно, що навіть дозволяється наносити макіяж.
Ще одна категорія – пластирі з мікроголками, де крихітні шипи проколюють шкіру для моментальної доставки ліків усередину неї. У складі і ретинол, і гіалуронова кислота, і саліцил, так що можна не тільки підлікуватися, а й, ймовірно, покращати. Ціна упаковки із 5 пластирями - близько тисячі гривень.
Незважаючи на все це багатство різноманітності, дерматологи рекомендують не захоплюватися лікувальними патчами, якщо ви не обговорили заздалегідь свою проблему з косметологом. Вся річ у тому, що можна вилікувати прищі, але відразу завести собі інші проблеми зі шкірою.
Наприклад, перекис бензоїлу, саліцилова кислота та гліколева кислота можуть викликати роздратування. Як, втім, і ті пластирі, у складі яких все заспокійливе, наприклад, олія чайного дерева або алое. А чемпіоном з подразнення шкіри фахівці називають саме пластирі з мікроголками. І радять не шукати кращого від хорошого – гідроколоїдні добре себе зарекомендували, а лікувальні та голчасті такої репутації поки що не мають.
Відомо, що пластир - лише частина догляду за прищами, і сподіватися виключно на нього дерматологи не рекомендують, оскільки це лише доповнення до ліків місцевого застосування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.