В аптеках розмітають сірку: люди хочуть погарнішати до весни за 100 гривень

Читать на русском

Чи дійсно прийом цього мінералу здатний покращити здоров'я шкіри, волосся та нігтів

Читать на русском
шкіра та нігті
Більша частина сірки зосереджена в шкірі та нігтях.

Чи дійсно прийом цього мінералу здатний покращити здоров'я шкіри, волосся та нігтів

Поспішаємо заспокоїти тих, для кого сірка асоціюється лише з пеклом та запахом тухлих яєць. Насправді це важливий для людського організму хімічний елемент, який, до того ж, називають мінералом краси. Мабуть, цим і викликаний інтерес до сірковмисних добавок та впевненості, що їхній прийом забезпечить швидке відновлення волосся, шкіри та нігтів. І, зрештою, не тільки ж у вітамін D вірити. До того ж, у нового "фаворита" демократична ціна - до ста гривень та ще й багатообіцяючий напис на упаковці про ефективний засіб для підвищення імунітету.

Ось тільки чи означає це, що настав час бігти в аптеку, аби швидко погарнішати до весни?

Навіщо нам сірка?

В організмі людини до 140 г сірки, зосередженої у шкірі, нігтях, волоссі, кістках, м'язових тканинах та суглобах. І вона має безліч завдань:

  1. Структурна функція: сірка входить до складу двох амінокислот – цистеїну та метіоніну, які є будівельними блоками білків. Білки ж відіграють значну ролі у структурі всіх тканин організму, включаючи волосся, шкіру, нігті, кістки та м'язи.
  2. Функція детоксикації: сірка допомагає нейтралізувати та виводити з організму токсини та інші шкідливі речовини.
  3. Антиоксидантна функція: сірка може нейтралізувати вільні радикали, які можуть ушкоджувати клітини та ДНК.
  4. Функція імунної системи: сірка допомагає боротися з інфекціями.

Крім того, сірка також бере участь у синтезі колагену, кератину, інсуліну та інших важливих для здоров'я людини речовин.

Якщо ж говорити про хвороби, сірка може допомогти зменшити біль та запалення при артриті, покращити стан шкіри при акне, екземі та псоріазі, зменшити симптоми аутоімунних захворювань.

Волосся, шкіра, нігті - всюди вона бере участь 

Її називають мінералом краси, оскільки вона - ключовий компонент кератину, білка, з якого "будуються" волосся, шкіра та нігті. Сірка допомагає підтримувати їхню силу, еластичність і блиск.

Крім того, сірка бере участь у синтезі колагену – білка, який забезпечує пружність та еластичність шкіри. Допомагає нейтралізувати та виводити з організму токсини, які псують шкіру та прискорюють старіння. І може нейтралізувати вільні радикали, що ушкоджують клітини шкіри. Це допомагає захистити шкіру від передчасного старіння, пігментації та навіть  раку шкіри.

Найшвидший ефект від сірки забезпечують її протизапальні властивості: препарати на її основі зменшують запалення шкіри, спричинене акне, екземою та іншими шкірними захворюваннями.

Сірка - ключовий компонент кератину, з якого "будуються" волосся.
Сірка - ключовий компонент кератину, з якого "будуються" волосся.

Нестача - не у красунь, а у веганів та спортсменів

Дефіцит сірки у людини трапляється дуже рідко, адже потрібну кількість цього мінералу ми отримуємо з їжі. За винятком випадків, коли в раціоні не вистачає білка, коли людина дотримується веганської або вегетаріанської дієти, при захворюваннях тонкого кишківника, при інтенсивних тренуваннях, які потребують сили та витривалості м'язів.

Визначити нестачу сірки за симптомами не так просто, оскільки вони схожі на ознаки десятка інших дефіцитів чи хвороб. Зокрема:

  • ламкість волосся та нігтів,
  • суха і шкіра, що лущиться, нерівності на ній, гіперчутливість до сонця і вітру, прояв дрібних зморшок та пігментних плям,
  • втома, проблеми з пам'яттю,
  • слабкість м'язів, 
  • уповільнення загоєння ран,
  • суглобові болі та судоми.

Від передозування набрякаєш і погано розумієш

На жаль, прийом сірки у добавках та таблетках не дасть блискавичного ефекту. Більше того, їхній прийом треба обговорювати навіть не з косметологом, а з лікарем. І показання лише одне – підтверджений дефіцит речовини в організмі. Починається прийом завжди з невеликих доз з поступовим збільшенням.

Надмірне споживання сірки може призвести до діареї, метеоризму, нудоти, проблем із травленням. Шкіра в такому разі не вилікується і не помолодшає, а тільки погіршиться, може виникнути висипання, лущення, прищі, кропив'янка. Передозування загрожує набряками тканей та суглобів, підвищенням стомлюваності та тимчасовим зниженням розумових здібностей. При прийомі слід враховувати і фактори на кшталт вагітності та годування груддю, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, індивідуальну непереносимість.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.