Зморшки частіше з'являються взимку: про що забувають красуні під час догляду за шкірою

Як врятувати шкіру від холоду

дывчина, зима, зморшки
Зараз потрібно зволожувати шкіру всіма доступними способами.

Низькі температури та сухе повітря можуть стрімко зістарити не тільки обличчя. А зіпсуватися під дією морозу, вітру та тепла від батарей та опалювальних приладів є чому, адже шкіра – найбільший орган у людському організмі. Але якщо пересушену шкіру на спині можна тільки відчути, то обличчя та руки видно. І це зовсім не те, із чим хотілося б дочекатися весни.

Що відбувається і звідки беруться зморшки?

По-перше, звуження судин у відповідь на холод – для збереження тепла. Це призводить до зниження припливу крові до шкіри, що ускладнює її харчування та зволоження.

По-друге, зменшення вироблення шкірного сала. Сальні залози знижують свою активність при холоді, а шкірне сало є природним зволожувачем шкіри. Відповідно,  його недолік призводить до сухості та лущення.

По-третє, збільшення втрат вологи. При низькій температурі повітря може утримувати менше вологи, ніж за високої температури. Це призводить до того, що шкіра швидко втрачає вологу.

Вже цих трьох причин достатньо для появи зморшок. Додамо сюди холодне повітря та вітер, які викликають сухість шкіри. А суха схильна до утворення зморшок сильніше, ніж зволожена. До того ж, коли шкіра суха, вона втрачає еластичність та здатність до регенерації. І це знову утворення зморшок, особливо навколо очей, губ та чола.

Якими сигналами протестує шкіра?

Крім усього перерахованого, холодне повітря може дратувати нервові закінчення у шкірі, що призводить до її підвищеної чутливості. Тож, у результаті отримуємо:

  • сухість, лущення,
  • почервоніння та роздратування,
  • свербіж,
  • стягнутість,
  • поява мікротріщин,
  • огрубіння.
Зимові проблеми зі шкірою можуть призводити до неприємних відчуттів.
Зимові проблеми зі шкірою можуть призводити до неприємних відчуттів.

Чи допоможе шкірі підвищення вологості у приміщенні?

Ще й як - підвищення вологості повітря допомагає запобігти пересушуванню шкіри та зберегти її зволоженою. Що можна використати:

  • зволожувач повітря - найефективніший спосіб,
  • ємності з водою: можна поставити по квартирі пляшки, вази, будь-які судини з водою,
  • кімнатні рослини: фікус, плющ, пальми, папороті, драцена, алое віра,
  • волога тканина: змочені рушники, простирадла можна розвісити по квартирі.

Чи потрібно міняти щось у звичному догляді?

Звичайно, найгірше від холоду доводиться сухій та чутливій шкірі, які відразу мають знижений рівень зволоження та захисту та більш сприйнятливі до зниженої температури. Але навіть за наявності жирної шкіри взимку варто перейти на засоби, призначені для сухої. Вони містять більш високу концентрацію зволожуючих компонентів, а це зараз найважливіше. Просто вибирайте засоби з легкою текстурою, які не забиватимуть пори.

  • Використовуйте зволожуючі засоби з високим вмістом гіалуронової кислоти, гліцерину або інших компонентів, що зволожують.
  • Наносите зволожуючі засоби на чисту та суху шкіру.
  • Наносите їх двічі на день: вранці та ввечері.
  • Якщо виходите надвір у холодну погоду, нанесіть зволожуючий крем ще раз перед виходом.
  • Використовуйте зволожуючий тонік після вмивання, він допомагає відновити рівень pH шкіри та утримувати вологу.
  • Робіть зволожуючі маски для обличчя 1-2 рази на тиждень. Вони не лише насичать обличчя вологою, а й відновлять її бар'єр.

Правила життя для здоров'я шкіри взимку

  1. Пийте багато води. Вона допоможе підтримувати рівень вологи зсередини.
  2. Мийте посуд та контактуйте з побутовою хімією у гумових рукавичках.
  3. Обмежте вживання кофеїну та алкоголю, які можуть сприяти зневодненню шкіри.
  4. Правильно приймайте душ: не менше 15 хвилин, використовуйте теплу, а не гарячу воду, вибирайте гелі для душу зі зволожуючими компонентами, не тріть шкіру рушником, а промокніть її.
  5. Більше їжте продуктів, багатих на вітаміни А, С, Е та омега-3 жирні кислоти - вони допомагають підтримувати здоров'я шкіри. Це морква, гарбуз, солодкий перець, броколі, цитрусові, ківі, капуста, горіхи та насіння, жирна риба, цільнозернові продукти, птиця, бобові.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube