Як безкоштовно пройти обстеження, якщо вас лякає підозра на онкологію - МОЗ

Читать на русском

Усі види медичної допомоги покриває Програма медичних гарантій

Читать на русском
обстеження
Інструментальні дослідження та медичний супровід входять до переліку безоплатних послуг.

Усі види медичної допомоги покриває Програма медичних гарантій

Серед послуг, на які можуть розраховувати пацієнти з онкологією - діагностика, лікування включно з ліками, подальша реабілітація та паліативна допомога. Для цього вони мають обрати медзаклад, який уклав договір з НСЗУ, тобто отримав гроші від держави, де можна здати аналізи, пройти обстеження та лікування. І не слухати розповідей про відсутність ліків або неохідність сплатити за КТ чи УЗД. 

Але перед тим необхідно звернутись до сімейного лікаря, бо саме він перший, хто вчасно допоможе виявити онкозахворювання та створить електронне направлення на необхідні аналізи та обстеження, повідомляє прес центр НСЗУ.

Етап діагностики: шість досліджень

На жаль, багато випадків ракових станів діагностується тоді, коли медикаментозне лікування вже не є ефективним. Тож, виявлення раку на максимально ранній стадії - це завжди величезний шанс на порятунок життя. 

Для раннього виявлення онкології в Програмі медичних гарантій є шість безоплатних досліджень: 

  • мамографія, 
  • колоноскопія, 
  • гастроскопія, 
  • бронхоскопія, 
  • цистоскопія, 
  • гістероскопія.

Важливо: мамографію та колоноскопію рекомендовано проходити регулярно усім, кому виповнилося 40 років. Незважаючи на наявність скарг або симптомів. Усі інші обстеження мають бути регулярними для тих, кому вже є 50 років.

Підозра на онкологію

Такі пацієнти мають право на безоплатну діагностику в амбулаторних і стаціонарних умовах. Що мається на увазі:

  • лабораторні аналізи (аналіз крові, спинномозкової рідини тощо), інструментальні дослідження (МРТ та КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням, рентген, УЗД та ін.).

Зробити аналізи та обстеження можна у багатопрофільних клінічних лікарнях або спеціалізованих онкозакладах. Аби знайти їх та обрати зручний, можна зателефонувати до контакт центру НСЗУ за номером 16-77. 

Або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ в розділі “Е-дані” / “Аналітичні панелі (дашборди)” / "Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій" .

Важливо: для отримання спеціалізованої медичної допомоги при онкозахворюванні потрібно електронне направлення від сімейного лікаря. З ним пацієнт самостійно обирає заклад, де отримати послуги. Ні місце реєстрації, ані фактичне перебування для цього не мають значення.

Своєчасне проведення мамографії дозволяє виявити хворобу на початковій стадії.
Своєчасне проведення мамографії дозволяє виявити хворобу на початковій стадії.

Лікування онкологічних та гематологічних захворювань

Такі пацієнти мають право на безоплатне хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, а також на лікування методом еферентної терапії або з застосуванням аферезу клітин крові.

Проводитись лікування може в амбулаторних або стаціонарних умовах, до безоплатного пакету послуг входять лабораторні й інструментальні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення, анестезія.

На хіміотерапевтичне лікування держава виділяє 35 702 грн на дорослого та 130 848 грн - на дитину. 

На лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями: 61 329 грн для дорослого, 223 882 грн для дитини.

Якщо в медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кібер-ніж, то променева терапія з цим обладнанням також включена в безоплатні послуги. Держава сплачує за це 77 тисяч гривень за одного пацієнта.

Якщо пацієнту необхідне хірургічне втручання — воно безоплатне і покривається пакетом "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах". 

Ліки

Пацієнти забезпечуються безоплатними ліками за двома напрямами. По-перше, ліки, які централізовано закуповує держава, і за їхній розподіл у регіонах відповідають обласні департаменти охорони здоровʼя.

По-друге, це ліки з Національного переліку основних лікарських засобів. Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку, можна у Постанові Уряду Nº 333 або в мобільному додатку "Ліки Контроль".

Важливо: медзаклади мають публікувати наявність ліків на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні лікарні. Якщо інформація відсутня, можна перевірити наявність ліків у закладі за допомогою сервісу "Є-ліки".

Супровід, реабілітація та паліативна допомога

З настанням ремісії пацієнт має право на безоплатний супровід лікаря за Програмою медичних гарантій. У разі потреби лікар може направити пацієнта або на реабілітацію, або на отримання паліативної допомоги. Обидві послуги можна отримати як в амбулаторних, так і стаціонарних умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.