В цей день народилися український і кримськотатарський актор Ахтем Сеітаблаєв та американська актриса Гейлі Стайнфелд
У середу, 11 грудня, православна церква шанує пам'ять преподобного Даниїла Стовпника. Іменини сьогодні святкують Данило, Іван, Лука, Микола, Петро. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату треба спостерігати за сойками.
Дотик та погляд народжують пристрасть. Коли двоє зливаються в одне ціле - народжується танго. Танець, в якому партнери не просто майстерно виконують рухи, а розповідають цілу історію. Танго тримає глядачів в напрузі від найпершої секунди й до останньої. Недарма кажуть, що танго є танцем закоханих, адже танцівники здатні сказати тільки одним поглядом більше, ніж словами. Під час танцю кров кипить й адреналін зашкалює. Не забувайте про музикантів, які піддають вогню своєю майстерною грою. Проте, варто пам’ятати, що виконавці проводять величезну кількість годин в тренуваннях. Люди присвячують роки, щоб опанувати техніку танго в танці та музиці. Щорічно Міжнародний день танго відзначають 11 грудня.
Вважають, що танго виникло в аргентинській столиці Буенос-Айресі. Танець та напрям музики є результатом змішань різних культур та народів - італійської, іспанської, африканської, культури гаучо тощо. Існує легенда, що танго зародилося на розі вулиць Некочео та Суаресо в Буенос-Айрес. Популярності в Європі танго почало набувати в 1910-у році, в Парижі. В той час багато людей захотіли опанувати цей танець.
Завдяки такому дню є змога відзначити найкращих у цій справі та продовжувати популяризувати танго у цілому світі. Наприклад, австралійські вчені довели, що танго позитивно впливає на емоційний стан людини. Тому, звичайно, важливо продовжувати святкувати цей день та насолоджуватись красою та силою цього танцю.
11 грудня у світі відзначається День заснування дитячого фонду ООН UNICEF - спеціалізованої структури, яку створили у 1946 р. Дитячий фонд функціонує майже у 200 країнах світу для підтримки та захисту дітей від народження до виходу у доросле життя, для надання освіти, медичної допомоги, оздоровлення та розкриття потенціалу.
Діяльність фонду допомогла сотням мільйонів дітей подолати смертельні хвороби, за допомогою ЮНІСЕФ засновано тисячі материнських та оздоровчих центрів, відкрито й обладнано понад 1 млн шкіл, майже мільйон центрів харчування та водогонів. Також фонд надає допомогу у вигляді одягу, засобів гігієни та харчових продуктів, допомагає при стихійних лихах (землетруси, засухи чи повені).
В Україні ЮНІСЕФ відкрив свої двері у 1997 р. заснуванням представництва у столиці. За ці роки організація надала українському уряду ресурси у грошовому еквіваленті 130 млн доларів. Це допомогло втілити у життя безліч робочих програм та платформ у сфері захисту прав та охорони здоров’я дітей.
11 грудня відзначають День калейдоскопа. Це свято співпадає з днем народження винахідника цього незвичайного приладу-іграшки сера Девіда Брюстера, що народився у 1781 році. Певний час він вивчав теологію в університеті Единбургу, який успішно закінчив у 1800 році. Пізніше Девід Брюстер прийняв сан священника та був біля витоків Вільної шотландської церкви. З 1801 року він активно займався наукою, був фармацевтом, доктором правознавства, адвокатом, захоплювався вивченням оптичних явищ, що і дозволило Брюстеру створити калейдоскоп.
Всередині спеціальної трубки формуються неймовірні симетричні візерунки, за якими не набридає спостерігати. Спочатку калейдоскопами захопилася вся Європа, а потім іграшка потрапила в інші країни. Створенням та вдосконаленням оптичних пристроїв займаються й досі. У 1986 році винаходи в цій галузі стали справжнім мистецтвом та було навіть створено товариство шанувальників калейдоскопів Brewster Kaleidoscope Society.
Кожного року світ відзначає Міжнародний день гір - це свято, яке закликає до розвитку гірських регіонів. Свято засновано на початку 2003 року за ініціативи Організації Об’єднаних Націй, а ідея Дня гір з’явилася у грудні 2002 року.
До Міжнародного Дня Гір проводяться різноманітні тематичні заходи задля привернення уваги та підвищення інтересу суспільства, адже гори надзвичайно важливі для нашої планети. Вони займають одну чверть усієї території, є заповідником для рослин і тварин, на додаток - близько 10% людей проживають саме у гірській місцевості.
День пам’яті преподобного Даниїла Стовпника відзначається 11 грудня. Святий народився у 410 році в Месопотамії. Його батьки Марфа та Ілля довгі роки не могли зачати дитину. Мати Даниїла дала обіцянку богу, що якщо в неї народиться дитина, то вона віддасть її на служіння у монастир. Через деякий час у подружжя народився хлопчик, якому в 5 років дали ім’я Даниїл. В 12 років святий прийняв постриг та довгі роки сумлінно служив у монастирі. З часом він перебрався у Фригійську пустелю, де прожив 33 роки на стовпі, який збудував разом зі своїми двома учнями.
У народне свято 11 грудня люди спостерігали за сойками. Побачити цю пташку на подвір'ї цього дня вважалося дуже щасливою прикметою. Для сойок залишали частування в шпаківні.
11 грудня 1969 р. - Максиміліан Карло Мартіні - американський актор. Він відомий своїми ролями капрала Фреда Гендерсона у фільмі "Врятувати рядового Раяна", Вайлі в "Рівні 9", першого сержанта Сіда Войо у "Великому рейді" і старшого сержанта Мака Герхардта у військово-драматичному телесеріалі CBS "Загін".
11 грудня 1972 р. - Ахтем Шевкетович Сеітаблаєв - український і кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно, сценарист. Ведучий проєкту "Хоробрі серця" на телеканалі "1+1".
11 грудня 1985 р. - Карла Соуса - мексиканська акторка, відома завдяки ролі Лорел Кастільйо в серіалі ABC "Як уникнути покарання за вбивство".
11 грудня 1996 р. - Гейлі Стайнфелд - американська актриса, модель і співачка. Найкращі фільми з її участю: "Людина-павук: Павутина всесвітів", "Людина-павук: Через всесвіти", "Дікінсон", "Залізна хватка" та ін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.