Якщо новорічна клятва привести себе у форму вже зазнала фіаско, не впадайте у відчай, а просто перестаньте виправдовуватися
Пошуки ознак застуди у собі перед ранковою пробіжкою, неймовірне прагнення працювати перед вечірнім походом у спортзал, напад раптової втоми, сором'язливість або скупість - все це гачки, за які ми надійно чіпляємося, щоб тільки не займатися спортом. Позбутися їх можна, просто не думайте, що ви шукаєте виправдань своєї слабохарактерності, відсутності волі та лінощів. Самокритика тут не допоможе, а тільки все зіпсує, краще переосмислити причини, які “заважають”, та розробити план їх подолання, повідомляє The New York Times.
На допомогу - поради експертів у галузі спорту та психології, як перемогти найпоширеніші "відмазки".
Мабуть, найпоширеніша причина забути про фізичні вправи. Але, якщо ви не можете займатися довго, це не означає, що ви не встигаєте зовсім. А оскільки будь-яка дія краща, ніж бездіяльність, почніть з малого, тобто коротко і потроху.
Це може бути і два кола навколо офісу під час перерви, і кілька присідань кожні дві години, і якась частина шляху додому пішки, і заняття з еспандером під час телефонної розмови.
А коли захочеться подовжити свої спортивні напади, можна переглянути свій графік. Зрештою, вставати на півгодини раніше нам ніхто не може стати на заваді.
А абонемент у тренажерний зал і не потрібен, тому що планка, присідання, віджимання, випади, вправи з рухами хребта допоможуть розвинути силу, а регулярна розтяжка - гнучкість.
Для аеробних занять можна купити скакалку або знайти місце, де можна стрибати. А якщо є відкритий простір, де можна бігати та виконувати силові вправи – питання взагалі вирішене.
Якщо між ліжком та шафою розміщується килимок для йоги, у вас вже є місце. Головне, щоб меблі не заважали рухати руками та ногами.
Крім йоги, можна практикувати вправи з власною вагою, заняття з гантелями, еспандером, розтяжку. А на великому балконі можна стрибати.
По-перше, вдома вас ніхто не побачить. По-друге, сором'язливість можна перемогти. Експерти радять такий шлях: перш за все, дайте відповідь на питання, навіщо ви опинилися в цьому тренажерному залі: щоб схуднути, стати сильнішим, підлікувати хребет, підготуватися до забігу. Тобто чітко позначте мету. Другий крок: має бути хтось, кому ви можете написати, відчувши себе вразливим. І третє: зал завжди можна змінити і знайти з більш приємною атмосферою.
Ніхто не змушує бігати або плавати в будь-яку погоду, якщо температурний комфорт дуже важливий для вас, вибирайте сезонні заняття. Поки холодно – займіться пілатесом, стане спекотно – змініть біг на плавання.
З іншого боку, тренування при температурі нижче або вище ідеальної, на думку експертів, розвивають не тільки тіло, а й розумову та емоційну силу. Тож можна спробувати пересилити себе, головне, правильно одягнутися.
Бездіяльність лише посилить хронічний біль, якщо йдеться про поперек, шию, суглоби. А фізична активність, звісно, не зніме біль, але точно покращить ситуацію. Повсякденні рухи, які приносили дискомфорт, будуть даватися легше та меньш болісно. До речі, так поступово можна підвищити власний больовий поріг.
Прислухайтеся до свого організму, щоб зрозуміти, коли у яку частину доби у вас найбільше енергії. Якщо це ранок, просто вставайте трохи раніше та займайтеся.
Якщо почати ніяк не виходить, спробуйте зробити міні-тренування завдовжки в одну улюблену пісню. І настрій буде іншим, і щось нагадуватиме, що рухатися – це приємно.
Якщо під "все" мається на увазі тренажерний зал, забудьте про нього. Нам потрібна будь-яка рухова активність, яка приносить задоволення. Якщо робити це з радістю, а не тому, що потрібно, велика ймовірність, що це стане звичкою. Танцювати на кухні, бігати за собакою, грати з дітьми – всі приємні способи гарні.
А для старту можна скористатися хитрістю: тільки під час тренування слухайте аудіокнигу, що сподобалася, або подкаст.
Ризик, звичайно, є, але треба думати про користь, яка сильно переважує його. Або подумайте про те, скільки ризиків для здоров'я спричиняє малорухливий спосіб життя.
Якщо ви ніколи не займалися, робили це давно або відновлюєтеся після травми, починайте заняття дуже повільно та обережно. Щоб точно убезпечити себе, проконсультуйтеся з лікарем або фахівцем зі спортивної медицини, як зробити заняття безпечними.
Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.