Забезпечити пляжний вигляд можуть деякі продукти - і це буде і безпечно, і корисно
Є безліч засобів для захисту шкіри від ультрафіолету, але що робити, якщо загоряти не хочеться, ніколи чи ніде, при цьому біло-блакитний відтінок шкіри жахливо дратує? Звичайно, можна піти простим шляхом і купити таблетки для засмаги - так, вже є й такі, на будь-який смак та гаманець. У випадках простіше за 150 гривень у складі бета-каротин, набір вітамінів, лікопен та селен. За 1500 гривень пропонують баночку крему в 30 мл, в яку вже доданий екстракт томату, лютеїн і мало відоме в наших широтах масло Бораго, хоча якщо сказати "масло огірковика", ми його впізнаємо.
Але щоб не витратити гроші даремно чи ненароком не завдати собі шкоди замість “забезпечення засмаги у будь-яку пору року”, можна зробити ще простіше. Щоб обдурити шкіру і досягти її сяйва, не піддаючись шкідливому випромінюванню ультрафіолету, можна їсти звичайні продукти. Звичайно, справжньої «харчової засмаги» не існує. Але є продукти, що можуть змінити тон шкіри і створити враження, ніби ви щойно повернулися з відпустки. І вже точно надати шкірі здоровішого вигляду.
А щоб шкіра була сяючою чи трохи бронзовою, потрібно зосередитися на фруктах та овочах. Вони займають перше місце в цьому списку завдяки аротиноїдам - натуральним червоним, помаранчевим та жовтим пігментам. Згідно з дослідженнями, у людей зі світлою шкірою збільшення таких продуктів у раціоні за шість тижнів дає природний золотистий відтінок засмаги через накопичення каротиноїдів у всіх шарах шкіри. Хоча є й інші продукти, які можуть надати літній і сонячний тон шкірі - їх список складено експертами Health.USnews.
Чемпіони зі змісту бета-каротину, що при накопиченні в шкірі надає їй теплий, золотистий відтінок. Дослідження довели, що вживання великої кількості продуктів, багатих каротиноїдами, асоціюється з кольором шкіри, схожим на природний рум'янець. Тільки не перестарайтеся - надлишок може призвести до каротинемії, при якій шкіра набуває занадто жовто-оранжевого відтінку.
Інші джерела бета-каротину:
У ньому є червоно-жовтогарячий пігментний каротиноїд під назвою астаксантин |! 20 | - гарного рожевого відтінку риби. Це справжній лідер для здоров'я шкіри, який не лише надає їй гарного відтінку, а й захищає від ультрафіолетового випромінювання, а також розгладжує зморшки. Як бонус - багато корисних жирних кислот омега-3, які зменшують тяжкість сонячних опіків
Інші джерела астаксантину:
Яскравий колір томатів забезпечує лікопін, але томатна паста є основним джерелом цього потужного червоного каротиноїду, оскільки лікопін легше засвоюється із термічно оброблених томатів.
Лікопін надає шкірі насичений відтінок та сяйво, підвищує захисні функції шкіри від ультрафіолетового випромінювання, а дерматологи називають його сонцезахисним кремом.
Інші джерела лікопіну:
У ньому багато корисного для шкіри вітаміну Є - жиророзчинного вітаміну-антиоксиданту. Цей “вітамін молодості” має фотозахисну дію і може запобігати пошкодженню шкіри сонцем. А поєднання вітаміну Є з вітаміном C захищає від сонячних опіків.
Крім того, в цій олії теж є омега-3 жирні кислоти, які запобігають втраті вологи з клітин шкіри.
Інші джерела вітаміну E:
Вітамін C грає ключову роль для здоров'я шкіри, підтримуючи її гладкість та еластичність. А ще він захищає клітини шкіри від ушкоджень, які впливають на вироблення меланіну.
Цитрусові захищають від пошкодження сонцем, що сприяє старінню шкіри, та що вище їх споживання, то менше зморшок.
Інші джерела вітаміну C:
З іншого боку, влітку тон шкіри часто стає нерівним - це може відбуватися навіть через нерівномірне нанесення сонцезахисного крему. Допомогти впоратися із цим можуть каротиноїдні пігменти лютеїн та зеаксантин, які містяться в яєчному жовтку, капусті, жовтій кукурудзі та петрушці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.