Секта любителів лежати на підлозі - права: лікуватися можна, нічого не роблячи

Існують певні правила, як слід підходити до цієї антистресової процедури.

Стрес, корисні поради, здоров'я, психологія
Ляжте на підлогу й спробуйте відпочити.

Часом, коли стресові емоції зашкалюють, декого з нас так і тягне лягти на підлогу. Це здається дивним, проте тільки на перший погляд. Психологи знайшли пояснення таким діям, більше того, вони наполягають, що це дієвий спосіб боротьби з негативними емоціями й нав'язливими станами. В такий спосіб люди здатні знаходити спокій, відновлювати достресовий рівень енергії і, як не дивно, почувати себе захищенішими, ніж стоячи на ногах чи лежачи на дивані. До речі, саме так часто чинять домашні пухнастики, рятуючись від спеки та набираючись сили - вони лягають на підлогу. 

І дійсно, існує два фактори, чому лягати на підлогу може бути корисно.

  • По-перше, фактор фізіологічний. Рівна тверда поверхня є стимулятором для шкіри, котра захищає органи тіла й печінку, що знаходяться в малому тазу - від опущення, а це, в свою чергу, сприяє активації роботи венозних судин, що активізує роботу кровообігу в цілому. Це також допоможе хорошому сну, а значить – відновленню нервової системи організму.
  • По-друге, фактор психологічний. Підлога - це символічна земля. Земля - це джерело сили - символ непохитності. Підсвідомо вас може тягти на підлогу через необхідність отримати сильну базу - твердь під ногами - впевненість в завтрашньому дні. Особливо це актуально в часи турбулентності й постійного, так званого фонового стресу, який після повномасштабного вторгення РФ регулярно переживають всі українці. 

Підлога як антистрес

Вдягніть зручний одяг - костюм для прогулянки чи спортивки, в яких ви почуваєтесь затишно й спокійно. Не метушіться. Подумки налаштуйтесь на релакс, радять експерти Business Insider.

На початку вистачить всього п’ять хвилин, щоб розтягнутися на підлозі. Цього достатньо, щоб відчути себе відпочилим, але не вистачить для засинання.

Постеліть в добре провітреній кімнаті килимок для йоги і ляжте на нього, уникаючи протягів. Або просто використайте для того, щоб лягти на підлогу, м'який килимок чи ковдру. З часом ви можете збільшувати час, проведений на підлозі. Дехто примудряється так навіть засинати. 

Можна приземлитись і на паркет, але ви маєте бути певні, що попередньо зробили вологе прибирання. Особливо це стосується алергіків.

Можна увімкнути тиху музику чи звуки природи. Просто закрийте очі і полежте так кілька хвилин. Намагайтесь ні про що не думати, просто будьте. 

Також можна використовувати подушку та валик, щоб створити нахил для хребта. За необхідності їх можна покласти під коліна чи під шию. Ще один спосіб підтримати спину - покласти ноги на невисокий стілець. Спробуйте альтернативи. Якщо лежати на підлозі незручно, лягайте на ліжко, але приберіть з нього подушку та ковдру.

Лежачи на підлозі, зніміть взуття. Поставте ступні на підлогу і спробуйте відчути її пальцями ніг, покладіть на вертикальну поверхню поруч із собою пальці рук, притиснувши долоні до підлоги. Так ви збільшете площу контакту вашого тіла з поверхнею під вами. Це дасть вам більше відчуття опори й можливість енергетичної підзарядки, стверджують експерти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube