Когнітивні та психологічні наслідки високих температур недооцінені
Вірогідно, і серед звичайних людей є дивовижні екземпляри, які отримують задоволення від спеки і чудово сплять при + 25 і без будь-якого кондиціонера. Але, можливо, вони просто не тестували свої когнітивні здібності та не звертали уваги, що з настанням осені їхній характер суттєво покращується. Решта могли помітити, що у спекотні дні відбувається на дорогах, у чергах на касу і навіть в Інтернеті - безліч людей трошки не в собі. І не просто від того, що вони спітніли, хочуть пити чи роздягнутися - це спека завдає шкоди нашому мозку, повідомляє The New York Times.
Дослідження, що проводилися вченими Гарвардського університету, виявили, що від високих температур страждають навіть молоді та здорові, і особливо це стосується нічної спеки. Перевіряли студентів, які спали у гуртожитку без кондиціонера із нічною температурою 25-26 градусів. За п'ять днів до спеки, під час неї та ще два дні після студенти зранку виконували тести з математики та самоконтролю. Найгірші результати виявилися у спекотні дні, при цьому група, що спала з кондиціонером, чудово впоралася із завданнями.
Знання того, що спека погано впливає на серцево-судинну систему, шкодить літнім, маленьким дітям та людям із хронічними хворобами, розширилося ще й її негативним впливом на людський мозок.
Інші дослідження підтвердили цей результат, причому основний вплив поширюється на когнітивні функції мозку:
Крім погіршення розумових здібностей у противний бік змінюються і поведінкові реакції. Аналізуючи дані про злочинність, вчені виявили, що у спекотні дні відбувається більше нападів, пограбувань, випадків домашнього насильства і навіть убивств.
До речі, ненасильницьких дій на кшталт лайки та гудіння в пробках чи роздування скандалів в Інтернеті це також стосується. Те саме підтвердило й вивчення зв'язку агресії та спеки в лабораторних умовах, які показали, що відеогра в прохолодній кімнаті проходить набагато спокійніше, ніж у спекотній.
До того ж, люди стають імпульсивнішими - спершу роблять або говорять, а тільки потім думають, втрачають самоконтроль і моментально відповідають агресією на агресію.
Щодо того, чому це відбувається, є кілька теорій.
Нарешті, коли людині жарко, вона швидше може відчути себе нещасною, а від цього – дратівливою. А ще у спеку багато хто погано спить, що не сприяє ні здатності добре думати, ні гарному настрою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.