Популярний молочний продукт відіграє важливу роль для психічного добробуту
Дієтологи говорять нам про сир весь час щось нудне: денна порція - це шматочок розміром з вказівний та середній пальці разом, що для любителів цього смачного та різноманітного продукту якась нісенітниця. Хоча той, хто придумав говорити “сиииыыр”, щоб люди гарно посміхалися на фото, напевно щось знав чи здогадувався. Масштабний генетичний аналіз, проведений китайськими вченими, показав, що психічний добробут людини впливає на його здоров'я та якість життя, зокрема старість, а сир грає у цій зв'язці важливу роль, повідомляє ScienceAlert.
І не думайте, що вся справа в специфічному устрої китайців - досліджували вони гени мільйонів європейців, взявши вісім "наборів" із населення Європи, кожен з яких включав від 38 тисяч до 2,4 мільйона людей. Метою цього грандіозного аналізу було вивчення, які фактори впливають на наші гени та призводять до тих чи інших наслідків для здоров'я.
Що виявили:
І виявилося, що люди, які їдять більше сиру та фруктів, мають і найвищі показники психічного добробуту. До того ж, вживання більшої кількості сиру підвищило їхню самооцінку здоров'я та тривалість життя на 3,67%. Цікаво, що фрукти у цьому зв'язці показали гірші результати - їхній позитивний вплив дотягнув до 1,96%.
З того, що погано впливає на здоров'я і старіння, виділяється куріння, що знижує і те, й інше на 4,56%. А найгіршим виявився телевізор - його негативний вплив на фактори старіння та здоров'я становив 7,39%.
Для того, щоб зрозуміти, що такого чарівного міститься в сирі, що робить людей щасливішими та сприяє здоровому старінню, знадобляться ще дослідження. Але деякі припущення все ж таки є, наприклад, дослідження підтвердили зв'язок молочних продуктів зі зниженням рівня холестерину, ризику серцевих хвороб та смерті від усіх причин.
З іншого боку, сир багатий на триптофан - амінокислоту, яка є попередником серотоніну, що впливає на настрій. Серотонін часто називають "гормоном щастя", оскільки він сприяє відчуттю добробуту та радості.
Сир також може стимулювати вивільнення дофаміну - нейротрансмітера, пов'язаного із системою винагороди мозку і запускає почуття задоволення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.