Гліцерин може позмагатися в ефективності з гіалуроновою кислотою
У фільмах золотого віку Голлівуду сльози були окремими артистами, яким відводилися великі плани з повільним і несамовитим стіканням по обличчю. Як то кажуть, вміли ж – не те що зараз. Щоправда, це не означає, що за минулі десятиліття актори розучилися плакати чи режисери стали жорстокими. Просто у ролі сліз виступав гліцерин, який був їхнім ідеальним двійником. Не відрізниш візуально, красиво блищить на шкірі, довго тече і не випаровується, забезпечуючи тривалий драматичний ефект, а заразом зволожує пошарпану гримом шкіру. До того ж, користуватися просто: капнув піпеткою три “сльозинки” та знімай хоч п'ять дублів.
Змінилися часи та джерела штучних сліз, але не гліцерин, призначений для тривалого зволоження шкіри та утримання води. А нове життя в нього вдихнув TikTok, оскільки молоде покоління відкрило для себе невідомий зволожуючий і пом'якшувальний засіб, який коштує копійки, повідомляє The Guardian.
На тлі вартості доглядових косметичних засобів ціна гліцерину справді виглядає просто смішною – пляшечка в 50 мл коштує в аптеках близько 30 гривень. З огляду на те, що в чистому вигляді його не наносять на шкіру, а додають у готові засоби або розбавляють водою, це покупка з “довгостроковим ефектом”.
У безліч кремів, тоніків, мила, лосьйонів і масок для обличчя гліцерин вже доданий, оскільки він ще й покращує їхню текстуру. Що ж до основних функцій, на думку багатьох експертів, він мало чим поступається модній гіалуронової кислоти.
Гліцерин - важливий компаньйон для сухої шкіри, оскільки притягує воду з навколишнього середовища та з більш глибоких шарів шкіри, зволожуючи та утримуючи вологу на поверхні. Він зміцнює бар'єрну функцію шкіри, запобігаючи втраті вологи, і допомагає зменшити сухість і лущення, роблячи шкіру еластичнішою.
Підходить для чутливої шкіри через вміння заспокоювати, зменшувати подразнення та почервоніння. І для жирної, оскільки не закупорює пори та утворює тонкий захисний шар на поверхні шкіри, що захищає від агресивних зовнішніх факторів.
Гліцерин може бути тваринного походження, і тоді його джерелом стає жир, що отримується від свиней, корів та риб. Або рослинного, якщо виробляється з рослинних олій - пальмової, кокосової, соєвої.
Майже всі косметичні продукти давно перейшли на рослинний гліцерин, ті ж, хто сумніваються, можуть вибрати веганську косметику, аби не мучитися етичними питаннями.
Косметичний аптечний гліцерин краще не використовувати у чистому вигляді, а розводити водою чи іншим зволожуючим засобом у співвідношенні 1:1 чи 1:2. Наприклад, можна змішати 1 частину гліцерину з 2 частинами звичайної чи рожевої води. Лише переконайтеся, що він добре розчинився.
Найпоширеніший спосіб застосування - додавання в косметичні засоби для покращення їхньої ефективності та текстури. Тут важливо дотримуватись кількості гліцерину, яку можна додати:
Як і будь-який інший косметичний засіб, гліцерин, при всій його невинності, краще спочатку протестувати на невеликій ділянці шкіри, оскільки іноді він може викликати алергічну реакцію. Ще з ним краще не переборщувати, інакше залишиться неприємне липке відчуття на шкірі. І не використовувати за умов низької вологості, коли гліцерин починає притягувати воду з глибших шарів шкіри, щоб компенсувати нестачу вологи на поверхні. Це загрожує зневодненням і сильною сухістю шкіри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.