Жирні кислоти підтримують мозкові процеси, що регулюють агресію
Наука надає дедалі більше доказів, що їжа впливає на хімію мозку людини, а антисоціальна поведінка пов'язана з нестачею харчування. Або ж із браком поживних речовин, що погано впливає і на фізичне, і на психічне здоров'я. І буває, що лише малоприємний риб'ячий жир здатний знизити агресію.
Такого висновку дійшли вчені з Пенсільванського університету, проаналізувавши дослідження, проведені з 1996 по 2024 рік. Виявилося, що “втручання” до раціону Омеги-3 протягом чотирьох місяців на третину зменшує прояви агресивної поведінки, повідомляє ScienceAlert.
Вчені і раніше розуміли, що люди, які регулярно їдять рибу або приймають добавки з риб'ячим жиром, а отже, одержують жирні кислоти омега-3, досить ефективно підтримують своє психічне здоров'я.
Раніше дослідження довели дієвість омега-3 у профілактиці шизофренії, і навіть її позитивний вплив на зниження рівня насильства у в'язницях.
Нинішнє дослідження нейрокримінолога з Пенсільванського університету Адріана Рейна виявило, що вживання цієї добавки призводить до зниження агресії на 28% - незалежно від віку, статі, діагнозу, тривалості лікування та дозування.
Крім того, працює проти різних її форм, знижуючи і реактивну агресію, тобто поведінку у відповідь на провокацію, і проактивну агресію, яка була заздалегідь запланована.
«Я думаю, що настав час ввести добавки омега-3 для зниження агресії, незалежно від того, чи це відбувається в суспільстві, в клініці чи системі кримінального правосуддя. Принаймні батьки, які звертаються за лікуванням агресивної дитини, повинні знати, що на додаток до іншого лікування також може допомогти додаткова порція омега-3 або дві риби щотижня», — каже Рейн.
Запитань про те, як це працює, ще багато, але вчені вже розуміють, що риб'ячий жир та омега-3 у його складі зменшують запалення та підтримують у мозку життєво важливі процеси, що допомагають знизити агресію.
З іншого боку, ця добавка корисна для зниження ризику серцевих патологій і інсультів, до того ж, вона недорога та безпечна.
У всякому разі, автори дослідження впевнені, що доки вчені перевірять довгостроковий ефект впливу омега-3 на зниження агресії, її можна вже зараз застосовувати як додаткове лікування при поведінкових проблемах, агресії, дратівливості, психічних розладах.
До речі, омега-3 є також і у продуктах, це жирна риба, морепродукти, насіння льону та чіа, оливкова олія, грецькі горіхи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.