У спеку потрібно їсти оливки та мариновані огірки, а не пити вісім склянок води на день

Експерти кажуть, що є багато речей, окрім звичайної води, які допоможуть підтримувати водний баланс

Спека, літо, сонце, вода, лайфхак, здоров'я, корисні поради, фрукти, овочі, напої
Зневоднення може бути спричинене екстремальною спекою.

Влітку всім спекотно, через шо постійно хочеться пити. Якщо ви не вживаєте достатньої кількості рідини для активного потовиділення у спекотний день, то можете отримати тепловий удар. Зневоднення може загострити пов'язані з теплом стани, наприклад, теплові судоми. Тому вживання рідини має вирішальне значення, втім гідратація може виходити за рамки простого пиття води. 

Як свідчать медики, аби правильно тримати свій водний баланс, не потрібно пити по вісім великих склянок води щодня. Свіжі фрукти та овочі, а також різноманітні напої теж є прекрасним джерелом гідратації, тобто зволоження вашого організму! 

"Насправді немає жодних даних, які б підтверджували, що потрібно випивати вісім склянок води на день, тільки тому, що ваша сеча темна. Це не доводить, що ви зневоднені", - кажуть нефрологи.

Бути гідратованим означає просто споживати достатню кількість рідини, щоб не відчувати спраги, і ця кількість для кожного - варіюється. Ось кілька порад від екпертів.

Пийте, коли хочеться пити, і їжте побільше фруктів.
Пийте, коли хочеться пити, і їжте побільше літніх фруктів - ось і вся дієта для гідратації!

Їжте улюблені фрукти/овочі, пийте напої

Вашому організму все одно, звідки надходить волога, йому просто потрібна рідина. Тож, будь-яка їжа чи напій, що містить рідину, є гідратацією. Так, свіжі фрукти та овочі є ідеальним джерелом, тому що вони утримують високий вміст води й містять клітковину, що забезпечує інші переваги для дієти влітку. Дині й кавуни - особливо соковиті. Полуниця, апельсини, виноград, огірки та селера також містять багато води.

Сік, молоко, чай і кава також містять рідину. Напої з високим вмістом цукру можуть бути не найкращим вибором для харчування, але дослідження показують, що підсолоджені цукром напої так само добре постачають рідину в організм, як і вода. У літню спеку, звичайно, заморожені десерти, такі як морозиво та сорбети, є зручними варіантами для споживання організмом додаткової рідини. Таким чином, ви можете досягти і навіть перевищити добову потребу в рідині, вживаючи напої та продукти з високим вмістом вологи, не випиваючи жодної склянки звичайної води.

Напої з кофеїном теж можуть сприяти гідратації. Хоча кофеїн часто вважають сечогінним засобом, що зневоднює організм, проте вживання кави або інших кофеїновмісних напоїв має приблизно такий самий зволожуючий ефект, як якщо б ви просто пили воду - особливо якщо ви регулярно вживаєте кофеїн.

Якщо ви вживаєте значну кількість кофеїну після тривалого періоду без нього, ви можете відчути невеликий спалах зневоднення. Але в інших випадках кофеїн не спричиняє зневоднення, принаймні, не в тих кількостях, в яких люди зазвичай його споживають.

Прислухайтеся до свого організму - він сам регулює рівень рідини.
Прислухайтеся до свого організму - він сам регулює рівень рідини.

Не бійтеся солоної їжі

Ви, напевно, чули, що солона їжа зневоднює організм, але це не зовсім так. Наш організм постійно намагається підтримувати водно-сольовий баланс за допомогою низки гормонів. Одним з найвідоміших з них є антидіуретичний гормон, або АДГ. Коли ми споживаємо багато солоної їжі за один раз, наш мозок виділяє АДГ, який, у свою чергу, наказує ниркам утримувати воду, не даючи нам виводити зайву рідину. Цей гормон також пов'язаний з відчуттям спраги. Проте споживання занадто солоної їжі є проблемою лише в тому випадку, якщо ви повністю ігноруєте свої сигнали про спрагу.

Якщо ви шукаєте солоні продукти, які зволожують організм, оливки та мариновані огірки є прийнятним вибором, хоча люди рідко споживають їх у великих кількостях. Суп, особливо на водному бульйоні, також може допомогти вам поповнити запаси води.

А от від випивки - краще відмовитись!

Але що насправді зневоднює, так це алкоголь. Алкоголь пригнічує АДГ, тому, коли ви вживаєте його, цей гормон не дає ниркам наказу всмоктувати воду, і будь-яка рідина, яку ви споживаєте, буде проходити прямо крізь вас.

В спеку не налягайте на випивку - бо тоды вода просочуватиметься просто крызь вас, а зволожитись буде складно.
В спеку не налягайте на випивку - бо тоді вода просочуватиметься ніби крізь вас, а зволожитись буде складно.

З правилом "пити, коли хочеться пити" важко сперечатися, за винятком медичних станів, які можуть спричинити аномальну втрату води. Коли справа доходить до кількості води, яка вам потрібна, кожна людина має знайти рівень гідратації, який підходить саме їй і саме в її ситуації. Комусь досить шести повних склянок води на день, а комусь - і взагалі чотирьох. 

За словами медиків, особливого зволоження потребують діти та люди похилого віку, а також люди із супутніми захворюваннями. Більшості ж з нас просто потрібно пити або їсти продукти, багаті на рідину, коли ми відчуваємо спрагу, радять лікарі. Нам не потрібно над цим аж так замислюватися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube