Десять простих та ефективних способів лікування болю в спині

Читать на русском

Коректування способу життя та прості вправи, які потрібно робити і для профілактики, і коли спина болить, полегшать стан

Читать на русском
спина, вправи, спорт
Лікувальна фізична культура для спини та плавання допоможуть вирішити проблеми з хребтом.

Коректування способу життя та прості вправи, які потрібно робити і для профілактики, і коли спина болить, полегшать стан

Болі в спині знайомі практично всім - за статистикою, їх рано чи пізно зазнає близько 80% всіх людей. Остеохондроз, грижі, старі травми, неправильна постава, фізичні навантаження, м'язові та неврологічні проблеми, захворювання внутрішніх органів і навіть стрес та депресії можуть спричинити проблеми зі спиною. Причому багатьох можна уникнути, просто роблячи вправи для  зміцнення м'язів спини в домашніх умовах, але люди зазвичай спочатку чекають, поки болі в спині не стануть нестерпними.

Аби цього не сталося, та щоб допомогти тим, кого цікавить, що робити, якщо болить спина, остеопати склали перелік правил, дотримання яких дозволить забути, що таке проблеми із хребтом, повідомляє The Guardian.

Вправи для спини при болях

Комплекс вправ для спини має бути різнобічним. Причому Лікувальна фізична культура (ЛФК) для спини легко виконується в домашніх умовах і не займає багато часу. Перш за все, вона включає зміцнення м'язів спини - наприклад, сідничний місток або планка.

Крім того, лікувальна гімнастика для спини ґрунтується на руховій активності хребта, оскільки запалення посилюється саме при нерухомості. Вставши з ліжка, рухайте хребтом у різних напрямках. Нахилиться вперед, потім ляжте на спину і зігніть стегна, зробивши місток, потім встаньте і зробіть нахили в кожну сторону. Сидячи за столом, регулярно нахиляйтеся вправо-вліво, крутіться на стільці – все це проста та швидка зарядка для спини.

Вправи для спини при болях мають включати і розслаблення хребта. Для цього ляжте на рівну поверхню, пряма спина, підніміть ноги і покладіть їх на стілець або диван, утворюючи плавний кут. Це природним чином вирівнює хребет і знижує тиск, що часто чиниться на м'язи спини та міжхребцеві диски. Лежачи в цій позі, що відновлює, дозвольте всьому тілу повністю розслабитися. Цей простий та ефективний спосіб дозволить забути, що таке проблеми зі спиною.

Сутулитися - не шкідливо

Говорячи про те, як зміцнити м'язи спини, експерти наполягають: найголовніше – це рух, а зовсім не постава. За словами остеопату Аніші Джоші, немає жодних доказів того, що неправильна постава може забезпечити біль у спині.

“Ми, практикуючі, часто використовуємо приказку: “Краща поза – це наступна поза”, бо вся справа у русі. Навіть якщо ви сидите прямо, у вас все одно будуть болі в спині, тому я порадила б трохи сутулитися», - каже експерт.

Болі в спині часто викликані багатогодинною нерухомістю та сидячою роботою.
Болі в спині часто викликані багатогодинною нерухомістю та сидячою роботою.

Якщо спина болить понад три дні, йдіть до лікаря

Думка, що проблеми з хребтом так чи інакше підуть за шість тижнів, є помилковою. Більше того, через шість тижнів болі в спині можуть стати вже хронічними і вимагатимуть більше зусиль для лікування. Якщо спина болить понад три дні, це означає, що потрібно обстежитись.

Болі у спині не потрібно лякатися

Біль – це сигнал, який посилає мозок, захищаючи організм від ушкоджень. У відповідь на напругу диска або суглоба м'язи спини спазмуються, стає боляче, обмежуються рухи, але це захищає від подальшої травми. Тому не треба боятися, що ви щось пошкодили, коли відчули біль. А для її зняття потрібно навчитися правильно дихати та розслаблювати м'язи спини.

Урізноманітнюйте тренування на спину

Тіло має рухатися різними способами – тільки так можна вирішити проблеми зі спиною. Тому якщо ви займаєтеся одним видом тренувань, додайте ще один полегшений варіант. Йога, пілатес або плавання - це відмінна розтяжка на спину, яка зміцнить її та запобігатиме травмам.

Знеболюючі не вирішують проблему

Вони полегшують біль, діючи або точково, як гель диклофенаку, або на весь організм, як таблетка ібупрофену. І що б із ліків не виписав лікар, вони лише маскують симптоми. Лікування – у руках мануальних терапевтів.

Вправи на спину в домашніх умовах займають трохи часу та місця.
Вправи на спину в домашніх умовах займають небагато часу та місця.

Використовуйте тепло та холод

Замість знеболюючих зменшити дискомфорт і “заспокоїти” м'язи спини може тепло, яке ви прикладаєте. Воно розслаблює м'язи та посилює кровотік. Лід знімає запалення, тому чергування тепла і холоду по 20 хвилин на кожного, комплексно бореться з болем у спині.

Вставайте частіше або працюйте стоячи

Зарядка для спини - це, в тому числі, і регулярні невеликі рухи, що не дозволяють тілу бути статичним. Ті, у кого сидяча робота, повинні кожні пів години вставати – пити воду, йти до туалету, потягуватись, дивитися у вікно, нахилятися. В ідеалі - робити щодня лікувальну гімнастику для спини, хоча б найпростіші вправи. Можливо, завести стоячий стіл та чергувати роботу сидячи та стоячи. Зміна положень тіла – найкращий спосіб запобігти болю в спині.

Усунути стрес

На думку експертів, коли в людини болить спина, вона, напевно, відчуває стрес. І саме він робить тіло вразливим до травм. Відповідно, коли ви лікуєте проблеми з хребтом, ніяке тренування на спину чи лікувальна гімнастика для спини не допоможуть без спокійного та врівноваженого стану.

Спина болить від нестачі сну

Як кажуть остеопати, нестача сну впливає на біль у спині більше, ніж біль у спині на сон. Тому, якщо у вас проблеми з хребтом, зосередьтеся на своєму сні.

Заважає біль – прийміть знеболювальне, змініть матрац, який не повинен бути м'яким, кладіть на ніч між колінами вузьку подушку, яка вирівняє коліна та стегна та допоможе краще спати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.