Скільки часу корисно вранці валятися в ліжку: відповідь науки

Читать на русском

Світ захоплює шотландська практика байдикування Херкл-Дюркл

Читать на русском
Скільки часу корисно вранці валятися в ліжку: відповідь науки
Чудова компанія для ранкового лежання - кішки, які розуміються на байдикуванні.

Світ захоплює шотландська практика байдикування Херкл-Дюркл

Якщо "входження в життя" після сну для вас болісне катування, є ймовірність, що ви занадто швидко встаєте. З часів нав'язування правила про те, що в ліжку валяються лише нероби, дуже багато змінилося. Людство, що втомилося від шаленого ритму життя, вигадує все нові практики байдикування, намагаючись зберегти психіку та здоров'я.

Новий тренд у TikTok, який називається "херкл-дюрклінг", з цієї ж серії, але неробство тут ранкове, і від цього особливо приємне, повідомляє The New York Times.

Поки не підвівся - вільний і щасливий

Взагалі-то свій херкл-дюрк шотландці вигадали ще в XIX столітті, але що тоді люди розуміли про втому та вигоряння? До того ж, у них не було TikTok, і світу довелося два століття жити без практики не вставати з ліжка, коли настав час вставати. Сучасні психологи цю ідею цілком підтримують, хоч, як водиться, з деякими обмеженнями.

На думку американського психолога сну Елеонори МакГлінчі, у тому, що нам так добре лежати після пробудження, винне відчуття свободи. Поки ти не встав, ти нікому нічого не винен і належиш тільки собі. Як тільки прийняв вертикальне становище - життя навалюється відразу і не відпускає до моменту, поки ввечері не ляжеш і не заплющиш очі. То чому б не продовжити цю свободу від усього, тим більше, що це форма турботи про себе?

Подовжуйте, кажуть експерти, але і тут дотримуйтесь правил, щоб байдикування було якісним і принесло максимальну користь. В іншому випадку тіло швидко навчиться не спати в ліжку, що так само стрімко позначиться на якості сну.

Пів години – і вистачить!

Корисне ранкове байдикування передбачає повну відмову від подразників у вигляді телефонів, новин та соцмереж. Інакше свій активний день можна розпочати одразу у стресовому стані.

З іншого боку, кажуть психологи, якщо вас розслаблює відповідь на термінові листи до початку робочого дня, якщо це полегшує майбутній день – будь ласка, можете писати лежачи. Завдання ранкового валяння в ліжку – дати можливість розслабитися та налаштуватися на активність. Тому найкраще підійде музика, читання або просто перегортання журналів, відкладене ввечері в'язання - словом, все те, що дає повільний та плавний старт дня.

Другий важливий момент – тривалість цього лежання, адже, наприклад, у вихідний день вона може бути безмежною.

На думку фахівця з медицини сну Марджорі Солтіс, чітких обмежень тут немає, але все ж таки оптимальний час - 15-30 хвилин.

У випадку ж, коли організм "вимагає" залишатися в ліжку хоч цілий день, принесіть йому це задоволення, особливо якщо відчуваєте вигоряння. І не соромтеся здивування близьких від того, що ви валяєтесь без діла.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.