На червоному вині можна поставити хрест - кляті вчені

Читать на русском

Вино не є напоєм для здоров'я. Вчені це довели, виробники алкоголю не погоджуються, а любителі випити - просто в шоці

Читать на русском
Алкоголь, вино, вчені, дослідження, здоров'я, серце, медицина
Помірне вживання алкоголю - корисне: це міф.

Вино не є напоєм для здоров'я. Вчені це довели, виробники алкоголю не погоджуються, а любителі випити - просто в шоці

Вино не є напоєм для здоров'я. Вчені це довели, виробники алкоголю не погоджуються, а любителі випити - простов  шоці! Протягом кількох десятиліть червоне вино називали напоєм, корисним для серця. Однак нині воно втратило цей статус. То що ж сталося, розбирався Інформатор. 

Звідки походить міф про користь вина

У 1991 році в програмі "60 хвилин" кореспондент CBS поцікавився, як могло статися, що французи насолоджуються продуктами з високим вмістом жиру, такими як паштет, вершкове масло і потрійний крем брі, але при цьому мають нижчий рівень серцевих захворювань, ніж американці. Далі він натякнув, що саме червоне вино позбавляє організм від накопичення жирів, пише The New York Times.  

Цю ідею також підтримали кілька досліджень. Вчені виявили, що середземноморська дієта, яка традиційно включала в себе келих-другий червоного вина під час їжі, свідчила на користь здоров'я серця. Буцімто червоне вино має "змиваючий ефект", який перешкоджає клітинам, що утворюють тромби, прилипати до стінок артерій. Це, на думку медиків, нібито могло зменшити ризик закупорки, а отже, і ризик серцевого нападу.

Крім того, дослідження, розпочате в 1997 році, в ході якого протягом дев'яти років спостерігали за 490 тисячами дорослих амеркианців, довело, що ті, хто вживав принаймні один келих алкоголю на день, на 30-40% менше ризикували померти від серцево-судинних захворювань, ніж ті, хто зовсім не вживали алкоголю. Питущі також нібито мали приблизно на 20% менше шансів померти з будь-якої іншої причини.

Після оприлюднення на ТБ ідея стала вірусною, сподобавшись широкій аудиторії, й швидко поширилась світом. Протягом року після виходу програми продажі червоного вина в США підскочили на 40%. Прихильники цього виду алкоголю з радістю пояснювали собі і близьким, що випивають з користю для здоров'я. 

Що ж пішло не так

Проте з часом розуміння впливу вживання алкоголю на здоров'я - еволюціонувало. Дехто почав вказувати на проблеми з подібними дослідженнями і ставити під сумнів те, що саме алкоголь був причиною виявлених переваг. Впливати могли геть інші фактори, як от: 

  • вживання любителями вина більшої кількості овочів,
  • освіченість прихильників вина, їхній вищий дохід та рівень життя,
  • наявність у них міцнішого здоров'я, медичної страховки, фізичнох активності та регулярних обстежень тощо.  

До всього, скептики припустили, що люди з категорії непитущих мали проблеми зі здоров'ям саме тому, що насправді колись багато пили. Так команда дослідників-скептиків одного разу виявила, що жодних переваг помірного вживання алкоголю - не існує. Їхні висновки були опубліковані в 2006 році й "поставили хрест на вірі в те, що трохи вина допомагає серцю".

"Це засмутило дуже багатьох людей. Алкогольна промисловість зробила величезні кроки і витратила багато грошей, щоб протидіяти цьому досить незручному повідомленню", - розповіли вчені. 

Представники алкогольної промисловості публічно не погоджувалися з такою думкою. Проте з того часу ще багато досліджень підтвердили, що алкоголь не є напоєм для здоров'я, як колись вважалося.

Новини, що шокують

У 2022 році дослідники повідомили, що вживання алкоголю не тільки не приносить користі для серцево-судинної системи, але й може навіть збільшити ризик виникнення проблем із серцем.

Сьогодні все більше досліджень показують, що навіть один напій на день може збільшити шанси розвитку таких станів, як високий кров'яний тиск і нерегулярний серцевий ритм. Останні здатні викликати:

  • інсульт,
  • серцеву недостатність,
  • рак.

Зв'язок алкоголю з раком очевидний - про це Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє з 1988 року. ВООЗ та інші установи охорони здоров'я заявляють, що жодна кількість алкоголю не є безпечною, незалежно від того, п'єте ви вино, пиво чи лікер.

Вино - канцероген 

У дослідженні 2023 року вчені опитали майже 4 тисячі дорослих американців і виявили, що лише 20% з них знали, що вино може викликати рак - порівняно з 25%, які знали, що пиво здатне викликати рак, і 31%, які знали, що цей страшний недуг здатен викликати звичайний лікер.

Червоне вино дійсно містить сполуки під назвою поліфеноли, деякі з них мають антиоксидантні та протизапальні властивості. Проте немає жодних вагомих доказів того, що вино є менш шкідливим, ніж інші види алкоголю. Настав час відпустити цю віру. Та, за словами більшості лікарів, ця новина поки що продовжує шокувати їхніх пацієнтів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.