Лікарні зобов'язали повернути гроші за лікування, витрачені пацієнтами: як отримати

Читать на русском

Родичі пацієнтів на всяк випадок мають збирати доказову базу з чеків та папірців із переліком ліків

Читать на русском
лікарня, лікування
А ось з подяками у конверті буде складно - вони річ, так бі мовити, добровільна.

Родичі пацієнтів на всяк випадок мають збирати доказову базу з чеків та папірців із переліком ліків

На жаль, складається враження, що деякі лікарні в Україні ретельно приховують свою співпрацю з НСЗУ, яка передбачає, що лікування пацієнтів в стационарах сплачується державою. Звісно, не скрізь та не в усіх лікарнях, але ж ті заклади, що уклали договір із Національною службою здоров’я, вже отримали гроші на лікування за Програмою медичних гарантій. Тобто, пацієнти не повинні купляти ліки, платити за обстеження та аналізи. А якщо вже так сталося, мають право відшкодувати кошти, витрачені під час лікування, повідомляє прес-служба НСЗУ.

Переконайтеся, що ваш пакет послуг був сплачений державою

Аби цей непростий шлях був максимально ефективним та коротким, пацієнт, перш за все, має бути впевненим, що лікарня, де він перебував у стаціонарі, уклала договір із НСЗУ за одним із відповідних пакетів. Перевірити, що держава сплатила саме той пакет послуг, який вас цікавить, дуже важливо. Адже, можливо, ви лікували інфаркт, а саме на цю послугу договір не був укладений.

Звісно, добре б було знати про це до лікування, але вже краще пізно, ніж ніколи.

Як перевірити: дізнатися про це можна на аналітичній панелі (дашборді) “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій” за посиланням.

У таблиці розташовані законтрактовані заклади, а отримати деталі можна за фільтрами ліворуч, бравши необхідний заклад, потрібно натиснути кнопку “Група послуг” над таблицею.  Це дозволить побачити, за якими саме групами послуг має контракти з НСЗУ потрібна вам лікарня.

В усіх випадках, коли лікарня уклала договір із НСЗУ, ним передбачено, що медзаклад зобов'язаний закупити та безоплатно забезпечити пацієнта ліками з Національного переліку основних лікарських засобів. А також ліками, які постачаються централізовано через закупівлі МОЗ. 

Як перевірити: переглянути ліки з Нацпереліку можна за посиланням.

Перелік ліків, які закуповуються МОЗ, можна переглянути тут.

Чеки з аптек на всяк випадок краще зберігати
Чеки з аптек на всяк випадок краще зберігати

Наберіться мужності та терпіння

У закладах із договором лікування та медикаменти за пацієнта оплачує НСЗУ. Якщо з пацієнта взяли кошти за послуги, які вже сплатила держава, то у нього є можливість їх повернути. Тобто, наприклад, ви лікувалися і гадки не мали, що у лікарні є договір за потрібним пакетом, що вона вже отримала гроші на ваше лікування. При цьому ви сплачували обстеження та купляли ліки “за списком” - спробуйте повернути свої кошти. “Спробуйте” - тому що не у всіх вистачить на це часу, характеру та сил.

Що пропонує зробити НСЗУ:

  1. Звернутися за роз'ясненням до керівника медичного закладу.
  2. Якщо не допомогло - залишити скаргу, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
  3. Надіслати листа на електронну пошту: info@nszu.gov.ua
  4. Надіслати скаргу листом на пошту за адресою: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.
  5. Детальніше про те, як подати скаргу тут.

Додати до листів якомога більше підтверджень неправомірного вимагання коштів за лікування або ліки. Це можуть бути чеки придбаних ліків, аудіо- чи відеозаписи, але то вже, мабуть, зі сфери фантастики. Вказати правильну назву закладу та імена медпрацівників, які вимагали кошти за медичну послугу чи ліки.

НСЗУ обіцяє звернутися до закладу з вимогою повернути кошти. Якщо головний лікар не повертає коштів за послуги, за які вже заплатила держава, то НСЗУ направляє листи до правоохоронних органів. А пацієнту, який витратив на лікування усі заощадження, залишається тільки чекати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.