Чи потрібно лікувати ГРВІ або саме минеться: відповідь науки

Читать на русском

При гострої респіраторної вірусної інфекції певні заходи для лікування важливіші, ніж ліки, переконаний лікар Комаровський.

Читать на русском
ГРВІ, застуда, лікар Комаровський, медицина, здоров'я, корисні поради
Лікар Комаровський дав поради, як саме слід лікуватись при ГРВІ.

При гострої респіраторної вірусної інфекції певні заходи для лікування важливіші, ніж ліки, переконаний лікар Комаровський.

Більшість з нас восени та навесні, а деколи і взимку, стикається з гострою респіраторною вірусною інфекцією - ГРВІ. Причому хворіють як дорослі, так і діти. Популярний в Україні лікар Євген Комаровський дав прості поради, що саме слід робити, аби одужати якомога швидше і без ускладнень для здоров'я. 

На його думку, при ГРВІ певні заходи для лікування важливіші, ніж ліки. За словами медика, в бліьшості випадків організм здатен справитися з вірусами сам, та йому слід допомогти.

"Головна задача - це влаштувати все таким чином, щоб особливо не страждати та мінімізувати кількість ускладнень: синуситів, отитів та гайморитів!" - пояснив лікар. 

Як слід лікуватись

Жодної затримки в ліжку: довготривале перебування в одній позі збільшує ризик ускладнень з боку легень.

Не заставляйте себе чи дитину їсти, якщо апетиту немає. Їжте рідку їжу з акцентом на вуглеводи, оскільки в організму в такому стані немає особливих сил перетравлювати білик чи жири. Вуглеводи - це крупи, боби, зелені овочі та макарони.

Пийте якомога більше - це мінімізує кількість ускладнень, оскільки розріджує слиз, з яким вони пов'язані. Пийте компоти, чай з яблуком, відвар з родзинок із розрахунку столова ложка родзинок на склянку окропу, мінеральну воду, соки, курячий бульйон тощо.

Вологість повітря та температура - вмикайте зволожувачі та провітрюйте кімнату. Температура повітря не повинна перевищувати +16 +18 градусів. Одягайтесь тепліше, але повітря має бути свіжим! Сухе й тепле повітря згущує носовий слиз і провокує ускладнення. 

Що купувати в аптеці

  • Жарознижувальні: парацетамол, ібупрофен.
  • Перерольні розчини для регідратації.
  • Сольові розчини для зволоження слизової оболонки носа.
  • Судинозвужувальні краплі. 
  • Льодяники.

Медик додав, що більшість всесвітніх медичних організацій виступають за те, що дорослі люди мають бути навчені лікуватись від вірусів (ГРВІ), з якими стикаються кілька разів протягом року.

"Резюмуючи, в більшості випадків, ви можете самі вилікувати ГРВІ у себе та власної дитини. Дотримуйтесь вищезгаданих інструкцій - 5-7 днів - і ось воно - здоров'я!" - підкреслив лікар. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.