Завдяки цьому Пакету послуг в Україні щороку може з’являтися 10 тисяч нових громадян
У Програмі медичних гарантій, що визначає перелік послуг, оплату яких гарантує держава, лікування безпліддя є одним з пріоритетних напрямів. Цього року на цей напрям у бюджет Програми закладено понад 1,87 мільярдів гривень. Це дозволить провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя. А оскільки середні показники успіху становлять близько 30%, на світ може з’явитися 10 тисяч нових українців, повідомляє прес-служба МОЗ.
Перш за все, потрібно мати направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплінарний консиліум, який скеровує на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медгарантій.
Крім того, у пацієнтів має бути встановлено діагноз “Жіноче безпліддя” або “Чоловіче безпліддя”. Вік пацієнтки на момент початку циклу не більше 40 років,
Звернутися для лікування безпліддя треба в медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ.
Наразі безоплатні послуги з лікування безпліддя в рамках Програми медичних гарантій надаватимуть 13 медзакладів у семи областях України.
Київська область та м. Київ: ТОВ «НАДІЯ», ТОВ «ГАРМОНІЯ КРАСИ», ТОВ «Медичний центр “ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА”», ТОВ «МІРУМ», ТОВ «Родинне джерело» та ТОВ «НЕОМЕД 2007».
Дніпропетровська область: ТОВ «ЕКОДНІПРО» та ТОВ «СКАЙ-ВІННЕР».
Львівська область: ТОВ «Клініка професора С. Хміля».
Одеська область: ТОВ «Клініка репродуктивної медицини “НАДІЯ ОДЕСА”».
Чернівецька область: колективний заклад охорони здоров’я «Медичний центр лікування безпліддя».
Івано-Франківська область: ТОВ «Медичний центр репродуктивного здоров’я».
Рівненська область: комунальний медзаклад «Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. Віктора Поліщука» Рівненської обласної ради.
Перелік медзакладів, які матимуть контракти з НСЗУ на медпослуги за пакетом «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій» буде оновлюватись. Стежити за оновленнями можна на порталі НСЗУ.
Спершу жінка має звернутися до акушера-гінеколога в спеціалізованому закладі, який має договір із НСЗУ на пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Направлення для звернення не потрібне.
Лікар акушер-гінеколог проводить обстеження, визначає показання до проведення ЕКО, а за необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог)
Якщо на цьому етапі потрібне стаціонарне лікування або дообстеження, акушер-гінеколог направляє жінку до спеціалізованого багатопрофільного закладу або перинатального центру, які надають безоплатні послуги в межах пакетів «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».
Після дообстеження акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу допоміжної репродуктивної технології. А вже там консиліум приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.
Місце отримання послуги пацієнтка має право обрати самостійно із переліку закладів, які уклали договір з НСЗУ.
У межах пакета «Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)» жінка може отримати один повний цикл на рік – за умови настання вагітності.
При народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій вже не оплачуються.
У разі ненастання вагітності пацієнтка має право отримати другий повний або неповний цикл на рік, і доплачувати за ці послуги не потрібно.
Лікування можливо в умовах амбулаторії, денного чи звичайного стаціонару – це вирішує лікар.
До пакету “Лікування безпліддя” входять наступні медичні послуги:
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не упустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.