Українці побачать падіння метеорів Ета-Аквариди, залишків комети Галлея: коли дивитися

Читать на русском

Уже з 5 травня в небі пролітатиме до 30 космічних тіл на годину

Читать на русском
Людина та метеорний дощ
Щоб насолоджуватися космічним явищем, варто знайти місце подалі від освітлення

Уже з 5 травня в небі пролітатиме до 30 космічних тіл на годину

На початку травня буде максимальна активність у нічному небі. Наразі Земля переживає один із трьох найбільших метеорних потоків з точки зору активності. А в цьому місяці наша планета проходить через залишки комети Галлея, або метеорний потік Ета-Аквариди.

Річ у тім, що Земля наблизилася до орбіти комети на відстань 9,7 млн. км. Цього достатньо, щоб перехопити деяку кількість уламків, що залишилися після комети, пише IFLScience. Ета-Аквариди характерні потужним потоком, у якому буває до одного метеора на секунду. Щоправда, таку інтенсивність можуть бачити тільки люди навколо екватора і південних тропіків. Решта жителів планети побачать скромнішу швидкість - від 10 до 30 метеорів на годину, що так само досить багато.

Найкращий час у Північній півкулі - перед світанком, коли небо найтемніше (далеко від міст). У Південній півкулі середина ночі теж хороша. Експерти радять дати очам близько 30 хвилин, щоб звикнути до темряви, перш ніж почати спостереження за нічним небом.

Метеорний дощ Ета-Аквариди триватиме до 28 травня. Його пік цього року припаде на ніч з 5 на 6 травня, але шанс побачити велику кількість метеорів є протягом усього цього тижня.

Цікаво, що орбіта Землі наближається до орбіти комети Галлея двічі на рік. Таким чином у травні ми можемо спостерігати за метеоритним дощем, а в жовтні - метеорним потоком Оріоніди.

Комета Галлея досить яскрава і має відносно короткий період обертання навколо Сонця за 76 років.  Людство спостерігає за цією кометою вже понад 2 250 років. Згідно з наявними літописами, вперше комету описали в Книзі Хань китайські астрономи 12 року до н.е. А 1066 року її було зображено як на гобелені з Байє - хроніці нормандського завоювання Англії, так і на петрогліфах, вирізьблених чако, корінними американцями, які мешкають на території сучасного Нью-Мексико.

Крім того, поява комети 1301 року надихнула італійського живописця Джотто ді Бондоне зобразити Вифлеємську зірку у вигляді комети, що визначило її зображення на наступні сім століть. Та незважаючи на тисячоліття спостережень, лише 1705 року її періодичність було відкрито Едмоном Галлеєм. 

Востаннє комету Галлея було видно із Землі 1986 року. Але вона знову повернеться у внутрішню частину Сонячної системи у 2061 році. Ба більше, комета Галлея досягла своєї найдальшої точки від Сонця ще в грудні минулого року, а зараз вона повертається назад до зірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.