Це небесне видовище було вперше зафіксовано китайськими астрономами понад 2500 років тому
Метеорний потік Ліриди освітить нічне небо цього місяця. Побачити це явище може будь-хто охочий, адже його видно з будь-якої точки нашої планети. Це щорічне космічне явище, яке дивує своєю красою в зоряному небі.
Це небесне явище, відоме тим, що в період його піку щогодини народжує до 20 "зірок, що падають", пише IFLScience. Почалося воне 15 квітня і буде видне до 29 квітня 2024 року, однак, якщо ви хочете гарантувати незабутні враження, астрономи рекомендують його дивитися під час піку - в ніч з 22 на 23 квітня.
Метеорний потік Ліриди найкраще спостерігати в Північній півкулі в темний час доби (після заходу місяця і перед світанком). У ясну безмісячну ніч ви можете побачити від 10 до 15 метеорів на годину. Спостерігати за зорепадом можна буде неозброєним оком - головне, щоб не було хмар і сильного штучного освітлення поруч, включаючи екрани телефонів. Краще приготуйте спальний мішок, ковдру або шезлонг. Ляжте на спину, поверніть ноги на схід і подивіться вгору, розглядаючи якомога більшу частину неба. Приблизно через 30 хвилин у темряві ваші очі адаптуються, і ви почнете бачити метеори.
На жаль, 2024 рік буде не найсприятливішим для спостереження за зірками. Повний місяць призначено на 23 квітня, відразу після піку активності, а це означає, що нічне небо може бути заглушене місячним світлом. Крім того, вам слід стежити за квітневими зливами, оскільки похмурі погодні умови можуть зіпсувати видовище.
Падаюча зірка - це шматок гірської породи, який потрапляє в атмосферу Землі на високій швидкості і швидко згорає, залишаючи світіння в нічному небі. У випадку Лірид кам'янисті уламки походять від комети C/186 G1 (Тетчер), яка залишила слід із космічного пилу, коли проходила повз нашу планету сотні років тому.
Тетчер потрібно 415,5 років, щоб зробити один оберт навколо Сонця. Вперше її спостерігали ще у 1861 році, і її не можна буде побачити із Землі до 2283 року нашої ери.
Ліриди - найстаріший зареєстрований метеорний потік у світі, оскільки китайські астрономи задокументували їхню появу понад 2500 років тому. У стародавніх записах, датованих квітнем 687 року до нашої ери, китайські придворні астрономи писали, як "зірки падали дощем" на порожнє нічне небо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.