Не для слабаків: що чекає на Землю, якщо Місяць зникне

Читать на русском

Це потенційно може призвести до масового вимирання.

Читать на русском
Місяць, вчені, наука, космос, Земля, планети, дослідження
Проте, вчені кажуть, що в довгостроковій перспективі Місяць може навіть зашкодити нам

Це потенційно може призвести до масового вимирання.

Місяць контролює припливи і відливи, впливає на морські екосистеми і непомітно впливає на час на Землі. Світ, яким ми його знаємо, пов'язаний з Місяцем у більшій мірі, ніж більшість з нас може собі уявити. Що ж станеться, якщо Місяць раптово зникне. Виявляється, це залежить від ситуації, пише LiveScience.

Припливи і відпливи

Гравітація - принаймні, ньютонівська - досить проста: чим ближче ви до чогось, тим сильніше воно притягується. Все просто. Отже, речі, які знаходяться ближче до Місяця, отримують сильніший гравітаційний потяг, а речі, які знаходяться далі, - слабший. Якщо ж розглядати вплив Місяця на Землю, то його можна звести ось до чого: до самої Землі, океану, близького до Місяця, і океану, дальшого від Місяця в окремий момент.

У будь-який день найближчий до Місяця океан отримує додаткове гравітаційне притягання, тому він трохи піднімається вгору. А оскільки океан дуже великий, то вся вода з одного горизонту піднімається вгору проти води з іншого горизонту, утворюючи фантастичну приливну опуклість.

Скелясті частини Землі знаходяться ближче до Місяця, ніж океан на дальньому боці, тому Земля теж стає трохи ближчою до Місяця, залишаючи океан на дальньому боці позаду. Це провокує відпливи на дальньому боці планети. Тож, ми маємо припливи й відливи на протилежних сторонах Землі.

Варто сказати, що якби Місяць зник, ми не були б повністю позбавлені припливів і відливів. Сонце також розтягує і стискає Землю, тому наші можливості для серфінгу не були б повністю втрачені. Набагато більшим, на думку вчених, був би вплив на тварин. Прибережні екосистеми залежать від припливів, які піднімають матеріал з морського дна.

Менші припливи призведуть до того, що прибережні екосистеми постраждають, що матиме зворотний вплив на інших наземних і морських тварин. Це потенційно може призвести до масового вимирання. Хижаки, які полюють вночі, також залишилися б без здобичі без місячного світла, що призвело б до інших непередбачуваних змін у навколишньому середовищі.

Людство без місяця не загине, але звикати до його відсутності прийдеться довго!
Людство без місяця не загине, але звикати до його відсутності прийдеться довго!

24 години в добі

Колись Земля оберталася навколо своєї осі швидше, ніж сьогодні. Тобто, набагато швидше. Після гіпотетичного гігантського зіткнення, що призвело до утворення Місяця, земна доба була коротшою за 6 годин, і тільки згодом перетворилася на 24 години. І все - завдяки Місяцю!

До речі, Місяць повільно віддаляється від Землі. Сповільнивши останню, він набирає енергію від нашої планети, зокрема від припливів. Таким чином, день за днем, тисячоліття за тисячоліттям Земля сповільнюється, перетворюючи свою енергію обертання на орбітальну енергію Місяця. Якщо ви заберете Місяць, цей процес зупиниться.

Й це може бути добре чи погано, залежно від того, наскільки вам подобається тривалість вашого робочого дня.

Пори року

Вісь Землі нахилена, і цей нахил може змінюватися з часом. Так відбувається з усіма планетами. Місяць забезпечує той факт, що цей нахил не збільшується стрімко, що недобре позначилось би на житті на Землі. Стрімкі коливання з мільйонами років могли б перевернути Землю, наче млинець. 

Стабілізувати ситуацію може Місяць: він великий порівняно із Землею і обертається навколо нас досить швидко. Весь цей кутовий момент - енергія обертання - не дає іншим планетам Сонячної системи витворяти осьові витівки, впливаючи на нас.

Проте, вчені кажуть, що в довгостроковій перспективі Місяць може навіть зашкодити нам, оскільки він сповільнює наш рух, що робить Землю більш вразливою до підступів зовнішніх планет. Але це проблема мільярдів років, і якби Місяць зник завтра, наші пори року залишалися б сезонними ще дуже довго. Зникнення місяця в першмй час ми помітили б хіба тому, що нам більше не було б на що вити.

Крім того, відсутність Місяця означає відсутність повних сонячних затемнень! Хоча життя на Землі продовжилося б, за винятком, можливо, деяких тварин, яким не пощастило, до цього довелося б серйозно звикати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.