Незбалансований раціон, дефіцит вітамінів та строгі дієти негативно позначаються на стані нігтів
Ломкі, тьмяні, шаруються, погано зростають - такі проблеми найчастіше виникають після зими як з волоссям, так і з нігтями. На їхнє здоров'я впливає і неправильний догляд, і зовнішні чинники на кшталт контактів із побутовою хімією і здоров'я щитовидки, і прийом ліків. І дуже важливу роль відіграє раціон: якщо корисних продуктів для нігтів у ньому немає або недостатньо, відповіддю буде ламкість, шаруватість, тьмяність, повільне зростання, зміна кольору, поява борозенок і плям, схильність до інфекцій. Тому розберемося, що таке харчування для покращення нігтів, за яке, до речі, скаже "дякую" і шкіра, і волосся.
Зростання нігтів - процес, що існує за своїми правилами. Наприклад, у дітей вони ростуть швидше, ніж у дорослих, а у жінок – швидше, ніж у чоловіків. Влітку - швидше, ніж взимку, на мізинці - найповільніше, на підмізинному пальці швидкість зростання найбільша. У середньому нігті на руках оновлюються за 4-6 місяців, а на ногах - за 9-12 місяців.
Щодо здоров'я нігтів, на нього впливають різні фактори.
Харчування:
Догляд нігтів:
Здоров'я:
Зовнішні чинники:
Стрес
Тому, щоб зміцнити нігті, потрібно дотримуватись таких правил:
Правильне харчування здорових нігтів грунтується насамперед на продуктах, що містять білок та кальцій.
Білок є основним компонентом структури нігтів, оскільки вони складаються в основному з кератину – міцного білкового матеріалу, який також присутній у шкірі та волоссі. Він зміцнює структуру нігтя, підтримує ріст, запобігає ламкості та розшарування, зберігає здоров'я шкіри навколо нігтів.
Продукти для нігтів, що є джерелом білка:
Кальцій відіграє важливу роль у здоров'ї нігтів, оскільки кератин, з якого вони складаються, має будову, що потребує певного рівня кальцію для зміцнення та покращення його структури. Нестача кальцію може призвести до послаблення нігтів, роблячи їх ламкими та схильними до розщеплення.
У яких продуктах багато кальцію:
Крім того, складаючи список, що їсти для нігтів, не забуваємо про вітаміни та мінерали. У цьому випадку нас цікавлять вітаміни групи В – особливо вітамін В7 (біотин), вітаміни Е та С. Шукаємо вітаміни для нігтів у продуктах:
В7: яйця, горіхи, злаки, банани, печінка, авокадо, гриби.
З: цитрусові, ківі, полуниця, зелень, солодкий перець, броколі.
Е: рослинні олії, горіхи, насіння, авокадо, зелень.
Ще один важливий момент - харчування проти ламкості нігтів, яке повинно включати в себе джерела заліза та цинку. Залізо відіграє важливу роль у кровообігу та доставці кисню до клітин, включаючи клітини нігтів. Нестача заліза може призвести до ламкості та слабкості нігтів. Цинк також важливий для зростання та розвитку нігтів, а недолік його в раціоні швидко позначиться на їхньої міцності.
Які продукти покращують нігті:
червоне м'ясо, бобові, горіхи та насіння, креветки та мідії, пшеничні висівки, овес, пророщені злаки, гарбуз та його насіння - джерела цинку,
субпродукти, печінка, яловичина, курка, зелені овочі, риба, сухофрукти, бобові, абрикоси, хурма, злакові - джерела заліза.
Дієта для зміцнення нігтів зараз повинна включати овочі та сезонну зелень, що містить вітаміни, мінерали та антиоксиданти.
Шпинат: багатий вітамінами A і C, залізом та фолієвою кислотою. Вітамін A сприяє здоров'ю нігтів, фолієва кислота сприяє росту клітин, а залізо допомагає запобігти ламкості нігтів.
Кріп та петрушка: вітаміни C, K та бета-каротин, а також кальцій. Вітамін С сприяє виробництву колагену, що допомагає зміцнити нігті. Вітамін K покращує кровообіг, а кальцій зміцнює нігті.
Цибуля-порей : багатий антиоксидантами, вітаміном К та залізом, які допомагають зміцнити нігті та запобігти їх ламкості.
Салат: вітаміни A, C і K, а також мінерали кальцій та магній, які відіграють важливу роль у здоров'ї нігтів.
Крім того, в раціоні мають бути овочі:
Морква: джерело бета-каротину, який перетворюється на вітамін A в організмі. Вітамін A необхідний для здоров'я шкіри та нігтів, допомагаючи підтримувати їхню зволоженість та зміцнюючи їхню структуру.
Солодкий перець: містить вітамін C, який відіграє важливу роль у виробництві колагену, а також бета-каротин, вітамін E та інші антиоксиданти для здоров'я нігтів.
Кабачки: багаті на вітамін C, який сприяє загоєнню ран та зміцненню нігтів. Вони також містять кальцій та інші необхідні мінерали.
Цибуля: містить сірку, яка допомагає зміцнити нігті та запобігти їх ламкості. Вона також багата на антиоксиданти.
Гарбуз: джерело бета-каротину та вітаміну C, які сприяють здоров'ю шкіри та нігтів. Він також багатий на вітаміни A і E, а також цинк і залізо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.