Чайний гриб виявився ще кориснішим.
Чайний гриб або комбуча - один з найпопулярніших напоїв у світі, і значна частина його привабливості полягає в тому, що він здатен забезпечити кишківник пробіотиками. Ферментована партія чаю з чайного гриба плаває в дріжджах і "корисних для здоров'я" молочнокислих мікробах. А згідно з дослідженнями, останні покращують переробку жирів у мишей і не тільки, пише ScienceAlert.
Ще одне дослідження на круглих червах - Caenorhabditis elegans - виявило докази того, що мікроби, пов'язані з чаєм чайного гриба, можуть "міцно колонізувати" кишечник тварин. У черв'яків, яких годували цими мікробами замість іншої дієти, "перепрограмувався" жировий метаболізм.
Таким чином вони продемонстрували помітне зменшення жирових запасів, що не було пов'язано з порушенням засвоєння поживних речовин. Подальший аналіз їхньої генетичної активності показав, що ефект зумовлений збільшенням кількості білків, що розщеплюють жири й виробляються в кишечнику.
Вчені зізнались, що цей результат їх здивував. За їхніми словами, він свідчить, що мікроби з чайного гриба викликають "голодування" в організмі навіть за наявності в нього достатньої кількості поживних речовин. Такі ефекти можуть віддзеркалювати переваги голодування й для людей. А отже, схоже, що комбуча може допомогти схуднути.
Деякі дослідження виявили, що цей напій може бути корисним для здоров'я кишківника тих, хто дотримується західної дієти.
У 2023 році пілотне клінічне дослідження за участю десятка учасників показало, що комбінація чайного гриба та багатих на вуглеводи продуктів харчування знизила рівень глюкози в крові натщесерце через чотири тижні порівняно з плацебо. Отримані дані свідчать про те, що чайний гриб може мати антидіабетичний ефект, але це ще потрібно підтвердити.
Інше більш загальне клінічне дослідження показало, що дієта з високим вмістом ферментованих продуктів, включаючи комбучу, може збільшити різноманітність мікробіому та зменшити маркери запалення.
В останні роки продаж пробіотиків, які містять живі бактерії, та пребіотичних добавок стрімко зріс. З'являються нові дані, що пов'язують певні мікроби з покращенням стану здоров'я. Але таємниць кишківника все ще багато. Ще належить з'ясувати, як мікроби потрапляють у кишечник, що змінює склад мікробіома, і як ним можна маніпулювати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.