Коти проти собак: з ким краще спиться господареві

Незважаючи на антистресовий вплив свійських тварин, вночі їхня компанія негативно впливає на сон людини

сон собака кіт
Котикам потрібна дистанція, собаки її не виносять.

Напевно, майже будь-який власник собаки чи кішки вважає, що сопіння і похропування домашнього улюбленця в спальні діє краще за будь-якого снодійного. А обійми та ігри з ними перед сном заспокоюють та надають можливість забути про всі неприємності дня. І це цілком справедливо: ці стосунки дають відчуття психологічної безпеки, комфорту та близькості. На думку психологів, це може сприяти покращенню сну за рахунок зниження нічного когнітивного збудження. І це особливо корисно людям, які відчувають високий рівень стресу.

Проте недавнє дослідження, проведене вченими Трініті-коледжу Кембриджського університету, показало, що учасники, перебуваючи в одній кімнаті разом із домашніми тваринами, спали гірше і мали більше симптомів безсоння, ніж ті, хто цього не робив. А у змаганні, з ким спиться краще – з котами чи собаками – перемогли коти, повідомляє Live Science.

Шум, тепло та рух - ось що нас будить

Можливо, багато любителів котиків не погодяться з такими висновками - особливо ті, кого щодня о 5-й ранку змушують вставати, бо бідна тварина вмирає з голоду. Проте докази негативного впливу на нічний відпочинок при спільному сні з собаками виявлено, а от із кішками – ні.

При цьому майже всі учасники дослідження вважали, що їхні вихованці мали або позитивний, або нейтральний вплив на їхній сон. Що свідчить, що ми навіть не підозрюємо, наскільки наші улюбленці заважають нам спати, при тому, що дають відчуття спокою та безпеки.

Наш кращий антистрес та заспокійливий, але тільки вдень.
Наш найкращий антистрес і заспокійливе, але тільки вдень.

Але це не перше подібне дослідження, що доводить негативний вплив тварин на якість сну людини. Вивчення якості сну понад 10 тисяч австралійців показало, що господарям домашніх тварин потрібно більше часу, щоб заснути вночі, вони частіше повідомляли про відчуття втоми після пробудження та про порушення сну в нічний час, пов'язані з шумом.

Нічний шум як одна із причин порушень сну підтвердився і у кембриджському дослідженні. Вчені визначили: потенційні недоліки спільного сну з домашніми тваринами переважно пов'язані з тим, що вони служать джерелом нічного шуму, тепла, руху - і це може порушити здатність людей підтримувати безперервний та глибокий сон впродовж ночі.

Котячі переваги: ​​менший розмір і гірший характер

І з цим нічого не вдієш: характер і час сну собак і кішок зазвичай не збігаються з режимом сну людини. І те, що ми лягли спати, ніяк не приспає рухливого бігля. Тож не дивно, що більше половини власників домашных тварин повідомляють, що їхні вихованці будять їх щоночі.

Демонструвати своє кохання котам необов'язково - для цього вони занадто самовпевнені.
Демонструвати своє кохання котам необов'язково - для цього вони надто самовпевнені.

І тут у господарів котів явні переваги за рахунок особливостей цих тварин. Шуму вони створюють менше, ніж собаки, у темряві орієнтуються краще і, відповідно, поводяться тихіше. Зрештою, займають менше місця, від них не так спекотно і головне – вони не потребують висловлювання своєї любові та прихильності до господаря. І це прикро вдень, але, як бачимо, корисно вночі. І якщо собака, відчувши, що людина заворушилась і прокинулась, негайно почне цілуватися, кішка, швидше за все, піде з ліжка, невдоволена тим, що її потурбували.

До речі, про ліжко: одне з досліджень виявило, що в одному ліжку із собакою люди сплять ще гірше, ніж просто в одній кімнаті.

На захист сну з домашніми тваринами вчені наголошують, що в дослідженні не враховувався один важливий чинник – були інші люди в спальні, крім учасника та його улюбленця, чи ні? Важливий він тому, що є докази негативного впливу на сон і від спільного перебування у ліжку з людиною. Тож ще належить розібратися, від кого більше шкоди у спальні – від дружини чи улюбленого добермана.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube