В цей день народилися український актор Ігор Ласточкін та американський актор Джеймс Сімпсон
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
Якщо туман із ранку - скоро настане відлига: прикмети та заборони на 21 листопада
Петро Чорний - 7000 АЛЛО
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Кулінарний рецепт від Інформатора
Хитрий овоч на сніданок, який замінить модні препарати для схуднення
Продукти з високим вмістом клітковини можуть підвищити вироблення гормону, який імітує такі препарати, як Ozempic і Wegovy. Батат сповнений поживних речовин, які підтримують роботу організму й стабільний рівень цукру в крові, і навіть може знизити ризик раку.
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
21.11.2024
Життя за умов війни немає нічого спільного з повноцінним сном, якого потребує будь-яка людина. А наслідки порушення нормального нічного відпочинку можуть "відгукнутися" величезним списком проблем: від погіршення когнітивних функцій та підвищення рівня стресу до збільшення ризику серцевих хвороб, ожиріння та діабету. І слідувати порадам сомнологів не читати новини ввечері, лягати спати до 23 години, забезпечити повну тишу і темряву, три години готуватися до сну – у спокої та умиротворенні – ми зараз, на жаль, не можемо, не дозволяють обставини. А ось що можемо точно, так це дотримуватися збалансованого харчування, що сприяє більш високій якості та тривалості сну.
Продукти для сну
Звичайно, дієта для покращення сну - поняття дуже умовне, на жаль, немає чіткого набору продуктів, про який можна сказати: їж ось це - і добре спатимеш. Але все ж таки існують корисні продукти для сну, ті, що порушують його, ті, що сприяють виробленню мелатоніну - гормону сну. І є певні правила, дотримуючись яких, ми можемо хоча б поліпшити свій нічний відпочинок.
Ось як харчування впливає на якість і тривалість сну:
Регулювання мелатоніну: деякі продукти містять мелатонін і можуть допомогти регулювати цикл сну та неспання.
"Стеження" за гормонами: вітаміни та мінерали відіграють важливу роль у регуляції гормонального балансу, включаючи гормони, що контролюють сон. Наприклад, вітамін В6, магній та цинк беруть участь у виробництві мелатоніну.
Управління цукром та інсуліном: їжа з високим вмістом цукру та простих вуглеводів призводить до коливань рівня цукру в крові та інсуліну, а це порушує сон. При цьому їжа з низьким глікемічним індексом допомагає утримувати рівень цукру та підтримувати стабільний сон.
Розслаблення м'язів: продукти з магнієм та калієм допомагають розслабити м'язи та сприяють сну.
І не забуваємо про воду, яка теж їжа. Велика кількість рідини перед сном - запорука нічний біганини в туалет, а нормально заснути після цього дуже проблематично.
Виходячи з цього, харчування для покращення сну включає:
продукти, що містять триптофан - амінокислоту, яка використовується для вироблення мелатоніну, гормону, що допомагає регулювати сон. Джерела: індичка, курка, риба, яйця, молочні продукти, горіхи та насіння, бобові, бринза, моцарелла, гарбузове насіння,
продукти, багаті на магній - мінерал, який допомагає розслабити м'язи та покращити сон. Джерела: банани, зелені листові овочі, цільнозернові, авокадо,
продукти, що містять кальцій - мінерал, що допомагає регулювати сон. Джерела: тофу, молочні продукти, зелені листові овочі,
продукти, багаті калієм, який теж добре розслаблює м'язи. Джерела: йогурт, банани, шпинат, авокадо.
Продукти для гарного сну повинні включати і джерела мелатоніну - гормону, який виробляється в організмі людини, особливо в темряві, і регулює цикл сну і неспання. Продукти, багаті на мелатонін:
черешня: одне з найбагатших джерел мелатоніну,
кукурудза: особливо корисні фіолетові та сині сорти.
персики,
вівсянка,
помідори,
горіхи: особливо мигдаль.
Як покращити сон
Хороша новина: сомнологи не схвалюють правило не їсти після 18 годин, оскільки голодна людина нормально спати не буде. При цьому важливо те, що ми їмо та п'ємо у другій половині дня.
Щодо напоїв є два правила: по-перше, не вживати кофеїн після 15 годин. Це стосується і чорного чаю – у другій половині дня краще перейти на зелений, а ще краще – на трав'яний. По-друге, не вірити у сонний ефект алкоголю: він, звичайно, швидко заколисує, але час глибокого сну після спиртного зменшується, структура сну порушується, а про часті пробудження і говорити не варто.
Щодо їжі, харчування для сну виключає ввечері такі продукти :
Гостра та жирна їжа: це може призвести до дискомфорту у шлунку та печії, що ускладнює засинання.
Цукор та прості вуглеводи: коливання рівня цукру в крові призводить до збудження організму та заважає заснути.
Продукти, що викликають печію: гострий перець, кислі фрукти, томати та жирні страви зроблять сон неспокійним.
Сіль: це може призвести до затримки рідини в організмі, появи спраги і, відповідно, частих пробуджень.
Продукти, що викликають бродіння: цибуля та часник, капуста, бобові, цитрусові, яблука, виноград, солодощі.
Специфічні харчові інгредієнти: деякі люди можуть мати індивідуальні реакції на глютен, лактозу або штучні добавки, які можуть порушувати сон.
Великі порції їжі: важка вечеря може утруднити травлення, спричинити дискомфорт і перешкодити засинанню.
Але що робити, якщо вчасно і правильно повечеряв, але раніше за півночі не лягаєш, а о 10-й вечора так і тягне до холодильника ? Що таке з'їсти для сну, якщо голодним все одно не заснеш? Є такі продукти для сну, але все-таки потрібно дотримуватися правила: між їжею та сном має пройти мінімум година, а краще – дві.
Щоб легко заснути, можна з'їсти :
банани: калій і магній у яких допомагають розслабитися,
вівсянка:містить триптофан, що допомагає організму виробляти мелатонін,
молоко: містить триптофан та кальцій,
гречана каша: багата магнієм, який допомагає розслабити м'язи та покращити сон,
мигдальні горіхи: магній допоможе розслабитись перед сном,
тунець чи лосось: риба, багата на омега-3 жирними кислотами, може допомогти покращити якість сну,
чай із м'яти чи ромашки: мають заспокійливі властивості,
сир або йогурт: багаті на білок і містять триптофан.
Звісно, пізні порції повинні бути невеликими, щоб уникнути надмірного розпирання шлунка, яке утруднить засинання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.