ПРихильники дієт та курці можуть опинитися в зоні ризику
Магній – це четвертий за поширеністю мінерал в організмі людини, що пропускає вперед лише кальцій, фосфор та сірку. Його важливість для здоров'я важко переоцінити, адже він підтримує здоров'я кісток та зубів, регулює рівень цукру в крові, нормалізує артеріальний тиск, підтримує здоров'я серцево-судинної системи, покращує роботу мозку, знімає м'язові спазми. І вважається ефективним “заспокоювачем” тривоги, депресії, перепадів настрою.
Достатню кількість цього важливого макроелемента ми можемо отримувати разом із їжею, але суворі дієти, голодування, куріння та алкоголь, стреси та дефіцит овочів та фруктів у раціоні можуть викликати нестачу магнію в організмі.
Нестача магнію може виявлятися як фізичними, так і емоційними симптомами. До найпоширеніших відносяться:
Важливо: симптоми дефіциту магнію часто бувають неспецифічними та можуть бути викликані зовсім іншими причинами. Тому при підозрі на нестачу магнію потрібно звернутися до лікаря для діагностики та призначення лікування. Діагностика проводиться за допомогою аналізу крові, дозування магнію підбирається індивідуально та залежить від ступеня дефіциту та симптомів.
При нормальному харчуванні збільшити рівень магнію зовсім не складно і навіть смачно, адже основним джерелом цього макроелемента є горіхи та насіння: мигдаль, фундук, фісташки, волоські горіхи, насіння гарбуза, насіння чиа та льону. Але й інші постачальники:
У випадку отримання магнію з продуктів на допомогу може прийти вітамін D, який покращує всмоктування магнію з їжі. Саме тому лікарі нерідко призначають їх разом.
А ось добавки з цинком можуть усе зіпсувати, оскільки порушують всмоктування магнію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.