Як на тілі виглядає дефіцит вітамінів: перевірте, чи немає його у вас
Дефіцит вітамінів може виникнути у будь-кого, навіть у тих, хто дотримується здорової дієти. А отже, ви можете хворіти на рецидиви застуди чи відчувати постійну втому, м’язову слабкість і недостатньою енергією. Нестача основних поживних речовин проявляється й у ламкості нігтів і волосся, скаргах на шкіру та прищах у дорослих, переконані британські дієтологи. Проте ситуацію можна виправити.
Якщо ви схильні до появи виразок у роті та тріщин у куточках рота, це може бути ознакою нестачі заліза, цинку або вітамінів групи B, як от тіаміну (вітамін B1), рибофлавіну (вітамін B2), піридоксину (вітамін B6).
Виразка ротової порожнини, що повторюється, також може бути спричинена вірусною інфекцією, генетикою або певними ліками, а тривала виразка іноді є ознакою раку ротової порожнини, тому зверніться до свого лікаря загальної практики.
Продукти, багаті залізом, включають птицю, м'ясо, рибу, бобові, темну листову зелень, горіхи, насіння та цільні зерна. Хороші джерела тіаміну, рибофлавіну та піридоксину включають цільні зерна, птицю, м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти, бобові, зелені овочі, крохмалисті овочі, горіхи та насіння.
Якісна полівітамінна та мінеральна добавка повинна забезпечувати всі вітаміни та мінерали, яких вам не вистачає, або приймайте добавку вітаміну B, яка містить B1, B2 та B6.
Ламке волосся та нігті можуть бути ознакою дефіциту біотину (вітаміну B7). Випадання волосся зазвичай вражає шкіру голови, але також може виникати будь-де на тілі, наприклад, це можуть бути вії чи брови. Якщо ваші нігті стають ламкими, це може призвести до тріщин, ямок, м’якості та зміни кольору. Усе це ознаки низького вмісту заліза та вітамінів групи B, але це також може бути наслідком захворювань щитовидної залози.
Вам потрібні продукти, наповнені залізом і вітамінами групи B, омега-3 жирними кислотами, а також вітамінами А, С і Е. Віддавайте перевагу таким продуктам, як лосось, горіхи, авокадо, фрукти та овочі. Спробуйте оздоровчий укол, щоб покращити здоров’я свого волосся та нігтів.
На ринку є багато добавок, спрямованих саме на покращення ламкості волосся та нігтів. Може допомогти прийом біотину (B7). Але для волосся та нігтів потрібна така складна суміш вітамінів і мінералів, що найкращим рішенням з усіх є різноманітна дієта.
Нестача вітаміну А може стати причиною лущення шкіри. Якщо у вас суха шкіра, яка лущиться, волосяний кератоз ("куряча шкіра"), лупа або себорейний дерматит, причиною може бути дефіцит поживних речовин. Якщо ви не отримуєте достатньо вітаміну D, ніацину, цинку або заліза, у вас може розвинутися надмірна сухість шкіри.
Нестача вітаміну А може спричинити лущення шкіри, а також можуть з’явитися маленькі прищі навколо волосяних цибулин. Нестача вітаміну С погіршує якість шкіри, так само як і нестача незамінних жирних кислот, що спричиняє лущення шкіри. При лупі та себорейному дерматиті може бути виною низький рівень рибофлавіну (вітамін B2) і піридоксину (вітамін B6).
Продукти, багаті рибофлавіном і піридоксином, включають птицю, м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти, овес і горіхи. Їжте вершкове масло, печінку та яйця, щоб отримати вітамін А, цитрусові, щоб отримати вітамін С, і оливкову олію та авокадо, щоб отримати вітамін Е. Доведено, що омега-3 жирні кислоти зменшують вироблення запальних сполук, які викликають себорейний дерматит, тому їжте жирну рибу (лосось, скумбрія та сардини), насіння льону та волоські горіхи.
Вітамін С, вітамін D, фолієва кислота та риб’ячий жир, а також колаген дійсно можуть допомогти покращити здоров’я вашої шкіри.
Залізо та вітаміни B12 і D можуть боротися з втомою. Якщо ви не одужуєте після хвороби або не можете висипатися, можливо, вам доведеться попросити свого лікаря провести аналіз крові, щоб з’ясувати причину.
Вам потрібна дієта, багата залізом, включно з червоним м’ясом, яйцями та квасолею, молочними продуктами для отримання вітаміну B12 та жирною рибою для отримання вітаміну D. Показане вживання фруктів і овочів, а колір рослини вказує на типи поживних речовин усередині. Якщо рослина зелена, вона, ймовірно, містить залізо та вітаміни групи В, обидва з яких необхідні для отримання енергії.
Вітаміни B, E і C, кальцій, залізо, магній, цинк, фолієва кислота, селен і калій необхідні для подолання втоми. Тим, хто старше 50 років, лікарі рекомендують приймати коензим Q10.
Хоча основною причиною кровоточивості ясен є накопичення нальоту на лінії ясен, дефіцит вітаміну С і вітаміну K також може спричинити легку кровоточивість ясен через ослаблений колаген.
Вживання продуктів, багатих на вітамін С, може зміцнити вашу імунну систему та допомогти боротися з інфекціями ясен, що викликають їхню кровоточивість. Щоб отримати вітамін С, їжте багато цитрусових, помідорів і перцю. Вітамін K міститься в крес-салаті, шпинаті та оливковій олії. Й це ще одна причина для прийому добавки вітаміну D.
Містять:
Винними можуть бути харчові звички. Надмірна залежність від оброблених продуктів позбавляє раціон вітамінів, мінералів та інших сполук, необхідних для підтримки нашого здоров’я та життєвої сили. Часто ми вживаємо забагато неякісних продуктів і мало фруктів, овочів або риби.
До того ж коли люди вибирають їжу в дорозі, вони часто віддають перевагу таким речам, як калорії, білок, цукор і сіль, але дуже мало хто перевіряє харчові упаковки на щільність поживних мікроелементів
Ще одна причина – скорочення споживання їжі для схуднення. Це часто може означати менше поживних речовин, особливо якщо ми щодня споживаємо одну й ту саму їжу та не отримуємо необхідної різноманітності.
Крім того, дослідження в США показало, що в деяких садових культурах вміст важливих поживних речовин майже на 40% нижчий, ніж у середині XX століття, в чому часто звинувачують інтенсивні методи землеробства.
Та все одно овочі й фрукти залишаються основним джерелом вітамінів. Всі ми, звичайно, любимо прийняти таблетку, щоб підтримати себе в ідеальному стані, бо це просто. Але тут є свої але. Для більшості з нас жодна добавка не може перемогти добре збалансовану різноманітну дієту. У їжі є різні важливі поживні речовини, які навіть найповніша добавка навряд чи зможе компенсувати, наприклад, рослинні хімікати та клітковина.
Дієтологи також рекомендують повноцінну дієту, в ідеалі середземноморську:
Якщо ви вирішите приймати полівітаміни, вибирайте їх відповідно до свого віку. Після середнього віку потреби у багатьох вітамінах і мінералах зростають, частково через те, що ваш метаболізм стає менш ефективним, а частково через те, що ви гірше засвоюєте певні ключові поживні речовини зі свого раціону.
Лікарі попереджають, що прийом занадто великої кількості вітамінів або мінералів може бути небезпечним, тому, якщо ви приймаєте більше ніж одну добавку, переконайтеся, що ви не подвоюєте жодних поживних речовин! Поговоріть зі своїм лікарем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.