Людям сильно бракує чотирьох ключових вітамінів і мінералів
Дві третини людей на планеті, - близько 60%, включаючи українців, - не отримують чотирьох ключових вітамінів і мінералів з їжі та напоїв, тобто харчуються незадовільно. Про це йдеться в новому дослідженні вчених Гарвардської школи громадської охорони здоров’я. Це тривожний дзвінок для глобального здоров’я, переконані науковці, пише ScienceAlert.
Вчені зібрали дані з Глобальної бази про дієтичне харчування й розробили статистичні моделі, щоб оцінити рівень
мікроелементів у раціоні для 99,3% людей у 185 країнах світу, в тому числі в Україні. Результати виявилися невтішними. Ці прогалини негативно впливають на здоров’я та обмежують людський потенціал у глобальному масштабі, переконані вчені.
"Ці результати викликають занепокоєння, адже більшість людей – навіть більше, ніж вважалося раніше, в усіх регіонах і країнах з будь-яким рівнем доходу – споживають недостатньо основних мікроелементів", - підсумували науковці.
Перше місце в списку неадекватного споживання займав саме йод. Дослідники склали карту поживних речовин в усьому світі, виявивши дефіцит йоду в 68% людей на планеті, з українцями включно. Вирішальний для виробництва гормону тироксину, йод підтримує роботу клітин, є життєво важливим для здоров’я серця, нормальної ваги тіла, розвитку мозку тощо. Йод міститься в морепродуктах і молочних продуктах, і більшість з нас не отримують його достатньо.
Дослідники виявивши дефіцит вітаміну Е у 67% населення. Цей вітамін міститься в таких продуктах, як горіхи, насіння та яйця, допомагає переробляти відходи в організмі, а також важливий для обміну повідомленнями між клітинами та захисту організму від інфекції.
Дефіцит кальцію виявили у 66% населення. Кальцій в нашому організмі необхідний для міцних кісток і зубів, а також для правильного функціонування серця, м’язів і нервів. Він доступний у таких продуктах, як молоко, сир і зелені листові овочі. Проте більше половини з нас не отримують його в достатній кількості в раціоні.
На четвертому місці було залізо, його дефіцит міститься в 65% раціонів. Залізо міститься в печінці, червоному м’ясі та бобах, і воно має вирішальне значення для виробництва гемоглобіну, необхідного для перенесення кисню по всьому тілу. Брак заліза може призвести до втоми та головного болю, а також до багатьох інших проблем зі здоров’ям.
Примітка. В дослідженні не враховували використання харчових добавок і збагачених харчових продуктів, а міститься комплексний аналіз потенційних недоліків дієти за віком і статтю.
Дослідники сподіваються, що отримані результати сформують краще ставлення людей до збалансованого харчування, що призведе до зменшення хвороб, спричинених браком поживних речовин, необхідних нашому організму для роботи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.