Цибулевим маніякам присвячується: класні ідеї для лушпиння

У “одязі” цього овоча стільки корисних властивостей, що починати збирати його потрібно прямо зараз, не чекаючи Великодня

цибуля
Мікроелементів у лушпинні більше, ніж у самій цибулі.

До лушпиння цибулі багато хто ставиться як до сміття, так само, як до шкірки картоплі чи моркви - адже ніхто не збирає непотріб? “Амністія” йому виходить раз на рік, коли перед великодніми святами прихильники натуральних барвників відваром із лушпиння фарбують яйця. І це несправедливо, адже в оболонці цибулі більше мікроелементів, ніж у м'якоті - калій, кальцій, фосфор, залізо.

А ще каротин, важливий для зору, здоров'я шкіри та слизових оболонок. Кверцетин - флавоноїд з потужною протизапальною, антиоксидантною та противірусною дією. І природні антибіотики – фітонциди, що вбивають бактерії та грибки.

Для тих, хто не викидав цибульний одяг і зібрав уже мішок з-під цукру, Інформатор розповість, як і де використовувати це природне багатство.

Кулінарія

Колір, аромат, корисні властивості - те, чим може поділитися зі стравами лушпиння цибулі. Тільки перед використанням ретельно промийте його та беріть золотисту цибулю – для більш насиченого кольору.

Фарбування бульйонів та супів : додавання лушпиння надає їм красивий золотистий колір. Просто додайте 2-3 жмені лушпиння в каструлю з водою, доведіть до кипіння і проваріть на повільному вогні 30 хвилин. Витягніть те, що залишилося від лушпиння, а потім закладайте м'ясо або овочі, якщо це пісний суп.

Надання аромату: лушпиння додає копчений аромат при запіканні м'яса, при копченні, маринуванні або запіканні риби. І дає не лише запах, а й гарний золотистий колір. Особливо смачно виходить дрібна рибка на кшталт салаки.

Виготовлення сала: це може бути і грудинка, і свинячий бочок, і просто сало, які потрібно посолити, посипати спеціями, дати постояти 2 години і щільно зав'язати в пакеті з лушпинням цибулі. У каструлю з окропом помістити пакет, щоб вузол від нього плавав на поверхні. Варити на повільному вогні близько двох годин.

Соус: його можна використовувати як заправку для салатів, маринад для м'яса або риби, підливу до тушкованих або смажених овочів. Нам знадобиться:

  • лушпиння цибулі - 2 жмені,
  • вода - 2 склянки,
  • цукор - 1 столова ложка, 
  • сіль - 1/2 чайної ложки,
  • оцет - 1 столова ложка 
  • спеції на смак.

Лушпиння добре промити і залити водою, довести до кипіння, зменшити вогонь і кип'ятити 30-40 хвилин. Процідити відвар, додати цукор, сіль, оцет та спеції. Довести до кипіння і варити 10-15 хвилин, потім остудити і процідити.

Для більш насиченого кольору можна використовувати лушпиння від червоної цибулі. А для більш гладкої текстури додайте трохи оливкової олії.

Приправа: її можна додавати до будь-яких готових страв. Просто підсушіть лушпиння в духовці і потовчіть в порошок.

"Одягнена" цибулина додасть бульйону колір, аромат і користь.
"Одягнена" цибулина надасть бульйону кольору, аромату та користі.

Догляд за зовнішністю

Цибулева лушпиння - натуральний і ефективний засіб для фарбування та догляду за волоссям. Воно зміцнює їх, стимулює ріст, усуває лупу, бореться із жирністю волосся.

Ополіскування : залийте 2-3 жмені лушпиння 1 літром води, прокип'ятіть 10-15 хвилин, остудіть, процідіть. Ополосніть волосся після миття.

Маска: подрібніть лушпиння в блендері, додайте 2-3 столові ложки оливкової або касторової олії. Нанесіть на волосся та шкіру голови на 30-60 хвилин, потім змийте шампунем.

Настій: залийте 1 столову ложку лушпиння 2 склянками води, нехай постоїть 1 годину, потім процідіть. Втирайте у шкіру голови після миття.

Вітаміни, мінерали та антиоксиданти у складі лушпиння роблять її корисною і  для шкіри обличчя. Маски з лушпиння омолоджують, живлять, зволожу.ть, знімають запаленн, борються з пігментними плямами.

Очищувальна маска: залийте 2-3 столові ложки лушпиння 1 склянкою окропу, за пів години процідіть. Додайте 1 чайну ложку меду та нанесіть на обличчя на 15-20 хвилин. Змийте теплою водою.

Поживна маска : подрібніть лушпиння в блендері, додайте 1 столову ложку сметани і 1 чайну ложку оливкової олії. Нанесіть на обличчя 15-20 хвилин. Змийте теплою водою.

Тонізуюча маска: лушпиння цибулі відваріть протягом пів години, процідіть і дайте охолонути. На три частини відвару візьміть одну частину завареного чорного або зеленого чаю залежно від потреб шкіри. У чорного чаю більше виражені тонізуючі властивості, у зеленого – антиоксидантні. Нехай суміш лушпиння і чаю постоїть близько години, потім можна просочувати нею марлеву серветку і накладати на обличчя. У міру висихання компресу його можна змочити знову.

Цибулева лушпайка зміцнює волосся і надає йому золотистого відтінку.
Цибулева лушпайка зміцнює волосся і надає їм золотявого відтінку.

Лікування

Цибулева лушпайка зміцнює імунітет, допомагає при застудних і вірусних захворюваннях, знижує рівень холестерину, покращує роботу ШКТ, має сечогінну та жовчогінну дію. Але перед застосуванням її з лікувальною метою рекомендується проконсультуватися з лікарем.

З лушпиння роблять настої, відвари та настоянки, ми зупинимося на тому, що обмежується зовнішнім застосуванням.

Відвар: залити 2 столові ложки лушпиння 1 літром води, довести до кипіння, кип'ятити 30 хвилин, процідити. Використовується для полоскання горла, ванн для ніг, компресів.

Олія при набряках : дрібно розітріть жменю лушпиння і додайте 2 столові ложки оливкової олії або олії виноградних кісточок. Нехай постоїть 10 - 12 днів (краще у скляному або керамічному посуді). Робіть масаж ніг із цією олією 2-3 рази на тиждень. У холодильнику вона може зберігатись до 3 місяців.

Засіб проти сверблячки : лушпиння має протигрибкові властивості, тому зніме подразнення шкіри. Ватний диск або марлеву пов'язку потрібно вмочити в настій і прикласти.

Настій готується так: 2 столові ложки лушпиння залийте 400 мл гарячої води, доведіть до кипіння і потримайте на слабкому вогні ще 15 хвилин. Накрийте кришкою, замотайте в тепле і дайте охолонути. Потім процідіть і поставте в темне прохолодне місце на 8 годин для настоювання.

Мазь проти мозолів та бородавок: подрібніть лушпиння, розітріть, змішайте з нейтральним кремом, вазеліном або жиром у пропорції 2:3. Готову суміш перекладіть у темну скляну ємність і зберігайте у прохолодному місці.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube