Ось чому в дощ хочеться спати: це не лінь

Читать на русском

Тепер є наукове виправдання, щоб залишатися в ліжку цілий день

Читать на русском
Дощ, сон, здоров'я, наука, вчені
Продуктивно працювати під час дощу може бути непросто.

Тепер є наукове виправдання, щоб залишатися в ліжку цілий день

Ви коли-небудь замислювалися, чому перший подих дощу викликає миттєву втому. Або чому дощового ранку практично неможливо відірватися від ліжка. Виявляється, це не лінь, існує наукове пояснення, чому дощ викликає сонливість. Існує низка факторів, які викликають сонливість під час дощу. Більшість з них пов'язані з впливом погоди на функціонування організму, пише IFLScience.

Як погода впливає на сон

Ультрафіолетові промені, присутні в сонячному світлі, сприяють вивільненню серотоніну, в той час, як шишкоподібна залоза зменшує вироблення мелатоніну. Серотонін, який часто називають "гормоном щастя", відповідає за бадьорість і піднесений настрій. Тоді як мелатонін використовується організмом для регулювання циклу сну і неспання, виробляючи більше цього гормону, щоб викликати сон, і менше, щоб залишатися бадьорим.

Однак дощова погода часто супроводжується темними, важкими дощовими хмарами, які зменшують кількість сонячного світла, яке ми отримуємо. Це діє, так само як і сутінки, спричиняючи зменшення вироблення серотоніну та збільшення мелатоніну.

"Наша здатність засинати чи прокидатися залежить від навколишнього середовища. Якщо ми звикли засинати в повній темряві, нам може бути важко це зробити, якщо в кімнаті є світло. І навпаки, якщо ми звикли прокидатися при світлі, нам може бути важко це зробити, коли в кімнаті темно, незалежно від того, чи це пов'язано зі зміною пори року або погодою", - пояснюють вчені.

Дощ - втомлює: як це працює

Крім того, підвищена вологість під час дощової погоди може означати, що вашому тілу доводиться більше працювати, щоб підтримувати стабільну внутрішню температуру. А це - втомлює!

Крім підвищеної вологості, на атмосферний тиск також впливають штормові умови. Шторми зазвичай супроводжуються зниженням тиску, що зменшує рівень кисню в повітрі. Ознакою кисневої недостатності може бути незначна сонливість.

Дощ як музика для сну 

Нарешті, саме звук дощу може викликати у нас сонливість. Дощ - це різновид рожевого шуму, який схожий на білий шум. Прослуховування обох типів шуму може бути ефективним способом покращити сон, створюючи постійний фон, що блокує будь-які звуки, здатні відволікати.

На відміну від білого шуму, рожевий шум характеризується більш низькою тональністю та заспокійливістю. Звук шелесту листя, вітру і навіть власне серцебиття - все це рожеві шуми.

Якщо мусити бути активними, єс пособи розбути організм, окрім кави!
Якщо треба в таку погоду бути активними, є способи розбудити організм, окрім кави!

Сезонний афективний розлад

Такі стани, як сезонний афективний розлад провокуються зміною пори року та погоди. Технічно його називають депресивним розладом із сезонними проявами, і багато хто страждає від нього через зниження рівня освітленості в зимові місяці, хоча він може проявлятися в будь-яку пору року.

Позбуваємось сонливості: поради

Провідним методом лікування САР є світлотерапія, яка може допомогти розвіяти хандру дощового дня. Це можуть бути як сеанси в солярій, так і використання світлотерапевтичного боксу, який випромінює світло інтенсивністю 10 тисяч люкс. 

Терапія світловим боксом "може бути надзвичайно корисною для боротьби з інертністю сну і допомогти підвищити пильність вдень", вважають медики. Фізичні вправи також є чудовим способом позбутися відчуття втоми. Просто зробіть зарядку!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.