Корейське кімчі назвали королевою схуднення: вчені вивчили феномен

Читать на русском

Чи дійсно ферментовані продукти сприяють схудненню

Читать на русском
Продуки, їжа, користь для здоров'я, лікарі, корисні поради, дієта
Українська квашена капуста теж не ликом шита

Чи дійсно ферментовані продукти сприяють схудненню

Ферментовані продукти стали популярними в останні роки, частково через їхню передбачувану користь для здоров'я. Наприклад, є певні докази того, що вживання ферментованих продуктів може покращити контроль рівня глюкози в крові у людей з діабетом. Вони можуть знизити рівень жирів у крові та артеріальний тиск у людей з діабетом або ожирінням.

Ферментовані продукти також можуть покращити симптоми діареї й допомогти в схудненні, пише ScienceAlert.

Про що нове дослідження

Дослідження, опубліковане минулого тижня, надало деякі попередні докази того, що вживання гострої маринованої пекінки - популярної корейської ферментованої їжі - в деяких випадках пов'язане з меншим ризиком ожиріння. 

У південнокорейському дослідженні взяли участь 115 726 чоловіків і жінок у віці 40-69 років, які повідомили, скільки кімчі (гострої квашеної капусти) вони з'їли за попередній рік. Вживання від однієї до трьох порцій будь-якого виду кімчі на день було пов'язано з меншим ризиком ожиріння у чоловіків. Чоловіки, які з'їдали більше трьох порцій на день капустяного кімчі, були менш схильні до ожиріння та появи живота. Жінкам для цього знадоьилося всього дві-три порції на день. Такий самий результат показала й маринована корейська редька.

Цікаво, що вживання понад п'яти порціймаринованих овочей на день дало зворотній результат. Так, люди, які з'їдали п'ять або більше порцій будь-якого виду кімчі, важили більше, мали більший об'єм талії і були більш схильні до ожиріння. Проте дослідження мало обмеження. Автори визнали, що опитувальник, який вони використовували, міг неточно фіксувати кількість продукту, який люди насправді з'їли.

Дослідження також покладалося на те, що люди повідомляли про свої харчові звички в минулому. Через це їм може бути важко точно пригадати, що саме вони їли. Тому важливо звернути увагу на експериментальні дослідження, в яких дослідники вносять зміни в раціон людей, а потім дивляться на результати.

Висновки попередніх експериментів

Раніше провели кілька експериментальних досліджень, які вивчали, наскільки люди втрачають вагу після вживання різних видів ферментованих продуктів. Інші дослідження вивчали маркери або показники апетиту, але не втрату ваги.

Одне дослідження показало, що шлунок чоловіків, які випивали 1,4 літра кисломолочних продуктів під час їжі, спорожнявся довше, порівняно з тими, хто випивав таку ж кількість незбираного молока. Це пов'язано з тим, що вони довше відчували себе ситими, а отже, потенційно мали менший апетит до більшої кількості їжі.

Інше дослідження показало, що вживання 200 мілілітрів кефіру знижувало апетит учасників після їжі, але лише тоді, коли їжа містила продукти, що швидко перетравлюються і можуть спричинити швидке підвищення рівня глюкози в крові. У цьому дослідженні не вимірювали зміни у вазі.

Ще в одному дослідженні вивчали індонезійських молодих жінок з ожирінням. Вживання ферментованого соєвого продукту призвело до змін гормону апетиту. Але це не вплинуло на їхній апетит чи відчуття ситості. У цьому дослідженні не вимірювали вагу.

У дослідженні, проведеному в Південній Кореї, людей просили з'їдати близько 70 г ферментованої сої на день. Було зафіксовано покращення деяких показників ожиріння, включаючи відсоток жиру в організмі, м'язову масу тіла, співвідношення талії до стегон та окружність талії у жінок. Однак змін у вазі чоловіків і жінок не спостерігалося.

Систематичний огляд усіх досліджень, які вивчали вплив ферментованих продуктів на ситість, не виявив жодного ефекту. Наразі існує дуже мало доказів, які б підтверджували чи рекомендували вживати ферментовані продукти для схуднення. Ці експериментальні дослідження були нетривалими, і в багатьох з них не було зафіксовано змін у вазі. На сьогоднішній день більшість досліджень використовували різні ферментовані продукти, тому важко зробити узагальнення щодо них.

Тим не менш, ферментовані продукти все ще корисні як частина здорової, різноманітної та збалансованої дієти, особливо якщо вони вам подобаються. Вони багаті на корисні бактерії та поживні речовини, проте деколи бувають занадто солоними, тож будьте обережні із цим.

Що таке ферментовані продукти

Ферментовані продукти - це продукти, які готуються, коли бактерії та/або дріжджі ферментують, тобто перетравлюють харчові компоненти, утворюючи нові продукти. Прикладами таких продуктів є:

  • йогурт,
  • сир,
  • кефір,
  • комбуча,
  • вино,
  • пиво,
  • квашена капуста,
  • кімчі (гостра корейська пекінська капуста чи кольрабі).

В результаті ферментації їжа стає кислою, що подовжує термін її зберігання (бактерії, що псують їжу, менш схильні до розмноження в таких умовах). Це робить ферментацію однією з найдавніших форм переробки продуктів харчування.

Ферментація також призводить до створення нових поживних речовин. Корисні пробіотики перетравлюють поживні речовини та компоненти їжі, утворюючи нові біологічно активні компоненти - постбіотики. Вважається, що ці постбіотики сприяють підвищенню користі ферментованих продуктів для здоров'я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.