Чи небезпечно плакати на холоді і взагалі, чому взимку течуть сльози

Читать на русском

Причини посиленої сльозотечі можуть бути як простими, так і такими, що потребують втручання лікаря

Читать на русском
зима
Взимку очі страждають від холодного повітря, вітру та яскравого світла.

Причини посиленої сльозотечі можуть бути як простими, так і такими, що потребують втручання лікаря

Три хвилини на вулиці – і очі “потекли”, а разом із ними макіяж, обличчя та настрій. І якщо соплі від холоду можна пояснити, незрозуміло, чому потрібно витирати ще очі. Пояснення, що лежить на поверхні - алергія на холод, від якої тече та червоніє все, що є на обличчі. Насправді причини можуть бути як захисні, так і спричинені всілякими порушеннями у роботі організму та очей.

Сльози гріють та зволожують

Надіти на очі щось тепле ми, на жаль, не можемо, тому протистояти холоду їм доводиться самим. Цим і займаються сльози, а цей "потоп" - захисна реакція очей, що зігріває. Сльози зволожують та захищають їх від пересихання та пошкоджень. Холодне повітря і вітер можуть викликати випаровування сліз, що призводить до сухості та подразнення очей. У відповідь розумний організм починає виробляти ще більше сліз, щоб захистити очі.

Крім того, сльози зігрівають – звичайно, не весь організм. Маючи температуру тіла вони допомагають підтримувати температуру очей на комфортному рівні. А ще містять антибактеріальні речовини, що допомагають захистити очі від інфекції.

Так що плакати на холоді - справа корисна і зберігає здоров'я очей. Але тільки в тому випадку, якщо тече не сильно і припиняється з поверненням у тепле приміщення.

Чому ми плачемо?

Якщо ж сльозотеча сильна, постійна або супроводжується іншими симптомами, наприклад, почервонінням очей, болем, світлобоязню, потрібно шукати причину. Вони можуть бути різними:

  1. Алергія на холод - стан, у якому організм реагує на холодну температуру вивільненням гістаміну. Він викликає різні симптоми, зокрема сльозотечу, почервоніння очей, нежить і свербіж.
  2. Проблеми зі сльозовідвідними шляхами. Це система каналів, які відводять сльози з очей у ніс, і закупорка або звуження слізних канальців можуть призвести до того, що сльози не відводитимуться як належить, що викликає сльозотечу.
  3. Інфекція очей. Наприклад, кон'юнктивіт може викликати запалення та подразнення очей, що призводить до сльозотечі. Він, до речі, може бути і холодовим, спричиненим морозом та вітром, але наслідки ті самі.
  4. Синдром сухого ока, викликаний нестачею слізної рідини - поширене явище у тих, хто багато працює за комп'ютером, особливо якщо неправильно для зору організовано робоче місце.
  5. Алергія на сонці – реакція сітківки та рогівки на яскраве світло. Через подразнення поверхні очей сльози течуть із подвоєною силою.
  6. Вікові зміни, які можуть виявлятися не тільки на холоді, а й у приміщенні. Води в організмі стає менше загалом, вироблення сльози теж зменшується. Через сухість сльози починають текти інтенсивніше.
  7. Нестача вітамінів. Гіповітаміноз – хронічна зимова проблема, що послаблює захисні сили організму, і очі не є винятком. Насамперед у сльозливості винен нестача калію і вітаміну В2.
Шапка, шарф та рукавички допоможуть і очам.
Шапка, шарф та рукавички допоможуть і очам.

Як зупинити сльози?

Запідозривши недобре, насамперед потрібно піти до офтальмолога, а не призначати собі лікувальні краплі та вітаміни. Підтримати очі боротьби з сльозами можна з допомогою таких способов:

  • носити сонцезахисні окуляри та капюшон для захисту від вітру,
  • наносити на повіки зволожуючий крем перед виходом на вулицю, це допоможе запобігти сухості та подразненню очей,
  • використовувати краплі чи спреї для зволоження очей - препарати “штучна сльоза”,
  • уникати тривалого перебування на холоді, роблячи перерви кожні 20-30 хвилин, щоб зігрітися у теплому приміщенні,
  • носити шапку, шарф і рукавички, це допоможе зберегти тепло тіла і запобігти випаровуванню сліз,
  • пити більше води - вона допоможе зволожити організм зсередини та запобігти сухості очей,
  • організувати правильне освітлення на робочому місці та регулярно робити гімнастику для очей, щоб уникнути їх перевтоми,
  • робити вечорами теплі компреси із заварених пакетиків чаю,
  • додати в раціон помаранчеві та жовті овочі та фрукти, багаті каротиноїдами, жирну рибу. Їсти яйця на сніданок або як перекушування. Це джерело білка, вітаміну А та цинку, які є важливими для здоров'я очей. Вибирати знежирені чи маложирні молочні продукти. Їсти горіхи та насіння для отримання вітаміну Е.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.