Нежить не вщухає - можливо, ви вагітні або п'яні

Читать на русском

Один із головних супутників зими може бути викликаний найнесподіванішими причинами

Читать на русском
люди
Алкоголь і ліки теж можуть спровокувати виснажливу недугу.

Один із головних супутників зими може бути викликаний найнесподіванішими причинами

Зрозуміло, коли тече з носа від застуди чи перепаду температур у мороз  - при вході в теплий магазин із холодної вулиці чи навпаки. Але що робити, якщо видимих ​​причин немає, а нежить є? І таких страждальців мільйони: за статистикою, ринореєю, як офіційно називається нежить, “охоплено” до 40% населення промислово розвинених країн.

Причини – від контрацептивів до віку

З нежиттю, що виникає внаслідок інфекції, все зрозуміло, і тут пальму першості тримають вірусні респіраторні. Бактеріальні інфекції не надто часто супроводжуються соплями, і дуже рідко вони бувають при грибкових.

А ось неінфекційні причини можуть бути різними, зокрема:

Алергія - найпопулярніша неінфекційна причина нежиті. Алергени, що потрапляють на слизову оболонку, виникають із найнесподіваніших джерел. Це пилок рослин, пил, шерсть і лупа тварин, пліснява, тютюновий дим будь-якого походження, побутова хімія, продукти – наприклад, горіхи, яйця, молюски, пшениця.

Гормональні зміни, оскільки гормони можуть впливати на структуру та функцію слизової оболонки носа. Тому будь-які зміни в гормональному фоні можуть викликати нежить. Наприклад, підлітковий вік, вагітність, менопауза, прийом оральних контрацептивів або замісної гормональної терапії, гормональні порушення.

Ліки, серед яких ті, що знижують тиск, седативні та засоби від мігрені, антидепресанти, деякі антибіотики, протизапальні – диклофенак, аспірин, ібупрофен.

Травми та захворювання носа : переломи, що колись сталися, викривлення носової перегородки, поліпи.

Алкоголь - Просто судини від спиртного розширюються всюди, зокрема, й у носі. До речі, нежить у цьому випадку - недвозначна ознака сп`яніння.

Вік: вся справа в ослабленні імунної системи, вікових змінах у слизовій оболонці та супутніх хворобах.

Як не задихнутися за сім днів?

Вважають, що нежить за тиждень і сам пройде. Але допоки він триває, можна самотужки зняти неприємні симптоми:

  • пийте багато рідини, вона допомагає розріджувати слиз і полегшує його вихід,
  • промивайте ніс сольовим розчином - це теж видаляє слиз та алергени з носа,
  • використовуйте судинозвужувальні краплі або спреї для зменшення набряку та полегшення дихання, але недовго, щоб не звикнути,
  • приймайте безрецептурні антигістамінні препарати, вони допомагають зменшити свербіж та закладеність носа, викликані алергією,
  • уникайте алергенів, якщо у вас алергічний нежить,
  • користуйтеся зволожувачем повітря - нежить чудово почувається у сухому просторі,
  • спіть на високих подушках, щоб зменшити закладеність,
  • частіше приймайте теплий душ - тепла пара очистить ніс і полегшить подих.

А ось купувати розрекламовані ліки, які обіцяють негайне спасіння, без консультації з лікарем не варто. Адже навіть звичайні судинозвужувальні краплі не призначаються, якщо у людини гіпертонія, глаукома, діабет, патології серця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.