Жінкам пощастило - найкраща для них дієта включає алкоголь

Середземноморська дієта майже на чверть знижує ризик смерті

овочі їжа середземноморська дієта салат
Цей тип харчування заважає хворіти, товстіти і старіти.

Все ж таки не дарма ця модель харчування очолила рейтинг найкращих дієт 2024 року, складений дієтологами, лікарями та вченими. У її активі поліпшення здоров'я серця, травлення та мозкової діяльності, протизапальна дія, зниження ризику діабету та когнітивних порушень, схуднення. І ось новий доказ того, що середземноморська дієта добре впливає і на продовження життя, отримане вченими Гарвардської медичної школи та лікарями Бригамської жіночої лікарні, повідомляє Science Alert.

Власне тому чоловіки в дослідженні виявилися не охоплені, і їхні показники зв'язку між середземноморським типом харчування і довголіттям поки не з'ясовані. Щодо жінок, було проаналізовано записи понад 25 тисяч пацієнток, які спостерігалися у лікарні протягом 25 років. І виявлено 23-відсоткове зниження ризику смертності від усіх причин, зокрема онкологія та серцево-судинні хвороби - І все завдяки середземноморській дієті. Але цінність дослідження навіть не у цьому, а у з'ясуванні того, чому дієта здатна знижувати ризик смерті.

Вивчивши численні біомаркери в організмах жінок, вчені дійшли висновку, що сама головна цінність середземноморського харчування у впливі на метаболічні та запальні процеси.  

Його протизапальну дію забезпечують  антиоксиданти та поліфеноли - зменшуючи запалення, вони знижують ризик хронічних хвороб. Їх багато у чорниці, полуниці та малині, зелених листових овочах, оливковій олії, бобових, свіжому базиліку, розмарині та петрушці, а заразом і в червоному сухому вині.

На відміну від багатьох інших дієт середземноморська не тільки корисна, а й смачна.
На відміну від багатьох інших дієт, середземноморська не тільки корисна, але й смачна.

Впливаючи на метаболічні процеси, середземноморська дієта покращує чутливість до інсуліну, утримує рівень цукру в крові та артеріального тиску, підвищує “хороший” холестерин та знижує”поганий”, підтримує здоров'я кишківника та здорову вагу. Словом, контролює безліч факторів, які є найпоширенішими причинами смерті.   

  І тому нам потрібні:

 • цільнозернові продукти,
 • горіхи та насіння,
 • риба та морепродукти,
 • оливкова олія,
 • несолодкий йогурт та нежирний сир,
 • свіжі трави та овочі.

«Наше дослідження радить жінкам, котрі хочуть жити довше, стежити за своїм харчуванням. Хорошою новиною є те, що дотримання середземноморської дієти може призвести до зниження ризику смерті приблизно на чверть протягом більш ніж 25 років, що призведе до зниження смертності як від раку, так і серцево-судинних захворювань, основних причин смерті жінок і чоловіків у всьому. світі», - зазначила старший автор дослідження, кардіолог Самія Мора.

А стежити за харчуванням за допомогою цієї дієти не складно та смачно:

 • фрукти, овочі, цільнозернові продукти, квасоля, горіхи, бобові, оливкова олія, трави, спеції - щодня,
 • морепродукти та риба - мінімум двічі на тиждень,
 • яйця, птах, йогурт, сир - у помірних кількостях,
 • червоне м'ясо та солодощі - рідко, 
 • келих червоного вина – не часто.

І, здається, зараз - у сезон нових овочів, ягід та фруктів - найкращий час, щоб перебудуватися та спробувати середземноморський тип харчування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube