Дві тисячі гривень за упаковку і мінус ерекція: проте краса повернеться

хто винен у облисінні - гени, тестостерон або ненависть до шапок

волоси лисина процедури
Популярна процедура ін'єкцій плазми - лише вторинна терапія.

Волосся - напрочуд загадкова частина людського організму, що живе ніби своїм автономним життям. Люди століттями лисіють, а вчені досі кажуть, що "механізм випадання не до кінця вивчений". Зі зрозумілого - генетика та гормони відіграють важливу роль, а до 50 років майже половина чоловіків більшою чи меншою мірою лисіють. З сумного - повернути все назад неможливо, з обнадійливого - якщо вчасно схаменутися, можна перетворити курячий пух на голові на зразок волосся. І дерматологи знають, що потрібно робити до і після того, як настав сумний день, коли маківка стає схильною до всіх вітрів, повідомляє The New York Times.

Тестостерон потовщується, волосся тоншає

У тому, що чоловіки лисіють сильніше і частіше, ніж жінки, винні процеси навколо тестостерону – головного статевого гормону, що грає важливу роль у підтримці сексуальної функції. 

При збільшенні рівня ферменту в шкірі голови тестостерон перетворюється на більш потужну форму, яка називається дигідротестероном (ДГТ). Якщо його накопичується в шкірі занадто багато, починає скорочуватися і волосся, і фолікули, в яких вони знаходяться. В результаті виходять або дуже тонкі волосинки, або пушок, або взагалі нічого. 

Найчастіше волосся випадає за однією і тією ж схемою - спочатку наколо скронь, потім на маківці, де найвища концентрація ДГТ - картина, що вийшла, і є облисінням за чоловічим типом.

Під дією складних процесів волосся перетворюється на пушок.
Під дією складних процесів волосся перетворюється на пушок.

Тому як тільки волосся починає рідшати на скронях, це знак, що час до дерматолога або трихолога. 

Треба сказати, що відновлення волосся – процес не лише тривалий, непередбачуваний у сенсі результату, але й дуже дорогий. Причому те, за що беруться великі гроші, на думку експертів, є винятково вторинною терапією, тобто добавкою до ліків. 

Наприклад, ін'єкції плазми, збагаченої тромбоцитами, коли у людини береться кров, відокремлюється плазма і вводиться в шкіру голову. Одна така ін'єкція коштує від 1700 до 3000 гривень, на першому етапі потрібно 3-4 процедури, потім раз на місяць протягом щонайменше пів року. 

Волосся повернулося, але ерекція пішла

І це ще бюджетний засіб із допоміжних: наприклад, лазерна світлова терапія волосся - це вже 3-5 тисяч гривень за сеанс. І неприємність у тому, що доказів ефективності небагато, і немає гарантії, що у клініці працюють потрібні фахівці, які знають, що роблять.

Найдорожчий варіант - трансплантація волосся, але теж без миттєвого результату.
Найдорожчий варіант – трансплантація волосся, але теж без миттєвого результату.

Тому експерти радять зосередитись на первинній терапії, і, зазвичай, вони призначають два препарати - міноксидил та фінастерид або пропеція. Перший - найбільш відомий, продається у виглядф розчину, залежно від концентрації коштує 450-650 грн. Він сприяє посиленню циркуляції крові в шкірі голови і, як наслідок, покращенню постачання поживних речовин та відновленню атрофованих волосяних фолікулів. У інструкції зазначено, що зростання волосся зазвичай спостерігається після 2-4 місяців терапії та є індивідуальним для кожного пацієнта.

Фінастерид застосовується у таблетках і, за словами експертів, має неприємний побічний ефект - еректильну дисфункцію. Вона закінчується разом із закінченням прийому препарату, але проблема в тому, що пити його доведеться довго для досягнення ефекту. Та й ціна в нього цілком "кусюча" - 28 пігулок коштує майже 2 тисячі гривень.

У будь-якому разі, призначати ці препарати собі не можна, тому спочатку - консультація лікаря.

Решта “чудо-засобів” від облисіння - повна профанація, починаючи з класичного цибульного соку та закінчуючи новомодним маслом розмарину. Дерматологи застерігають від ризикованих методів боротьби з лисиною у вигляді сонячного опіку шкіри голови. І спростовують поширені думки, що волосся випадає від пристрсті або, навпаки, ненависті до головних уборів або від того, що його занадто часто або дуже рідко миють. 

Навіть гени, які відіграють важливу роль в облисінні, не є стовідсотковими провісниками, і поки що, схоже, все пояснюється формулою "як пощастить".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube