Вірять у всяку нісенітницю: Аніта Луценко пояснила, чому люди не можуть схуднути

Читать на русском

Чому тренування та дієти можуть не приносити бажаного результату.

Читать на русском
Здоров'я, спорт, корисні поради, лайфхак, харчування, продукти
Скільки пити води та як правильно худнути?

Чому тренування та дієти можуть не приносити бажаного результату.

Часом буває, що ви проводите в тренажерці час ледь не щодня, але результату немає. Зайві кілограми не йдуть, а мотивація і настрій - на нулі. Це легко виправити, якщо звернути увагу на харчування та збалансувати його. В цьому допоможе відома в україні фітнес-тренерка Аніта Луценко. 

Міф 1: пийте якомога більше води 

Це неправда. Адже будь-який дисбаланс призводить до проблем, переконана фітнес-тренерка. Якщо ви бігаєте в туалет понад 10 разів - призупиніться пити рідину. Набряки (за умови нормальної роботи нирок) є ще одним сигналом для того, аби скоротити кількість вживаної рідини та солі. Ще один маркер - це колір сечі. Якщо вона темна - вірогідно, вам не вистачає рідини. Якщо ж навпаки - світла, пити досить. Пийте, коли відчуваєте спрагу чи пітнієте під час тренувань, радить спортивна експертка. 

Міф 2: скидати вагу потрібно стрімко 

Це також неправда. Насправді норма скидання - це 500 г жиру на тиждень. І аж ніяк не 2, 3, 5 чи 10 кг!

"Ви можете скинути воду, але це не має жодного відношення до жирового шару. Як тільки ви поїсти чи вип'єте води, ця вага повернеться", - пояснила тренерка. 

Слід пам'ятати, що коли худнете, слід вживати достатню кількість білкової їжі, нагадала Аніта Луценко. 

Міф 3: не змішуйте кашу з м'ясом

Це абсолютна нісенітниця, стверджує тренерка. Мовляв, природа вже змішала в одних і тих самих продуктав білки, жири і вуглеводи. Так, у яблуці міститься 0,4 г білка, 0,4 г жиру і 9 г вуглеводів. В гречці - 4 г білка, 1 г жиру, 21 г вуглеводів; в яйці - 12 г білку, 10 г жиру і 0,8 г вуглеводів тощо. Тож всі продукти містяться в різній їжі, яку також можна вживати разом.

Міф 4: протеїнові батончики допомагають схуднути

За даними Аніти Луценко, калорійність звичайного щоколадного батончика (495 калорій) майже така ж, як і так званого здорового батончика (472 калорії). А отже останній навряд чи допоможе вам схуднути. Крім того необхідного для спортсменів білка в злаковому батончику ще менше, ніж в карамелізованому. До всього, протеїновий батончик (26 г) навіть трішечки жирніший за звичайний десерт (25 г). Батончики без цукру, втім з фініками, родзинками й маслом не допомагають схуднити!

Тренерка також пояснила, що інколи вміст жирів в перекусах є більшим, ніж ми очікуємо. Й на тлі повноцінного харчування на сніданок, в обід та на вечерю, ці перекуси є приводом для набору й підтримки ваги. До таких перекусів можна віднести цукати, горіхи й так звані вищезгадувані солодкі батончики. 

Міф 5: якщо їсти до 12:00 - не потовстішаєш

Це також міф. Організм повністю засвоює їжу протягом трьох діб, а отже - засвоює геть все, що в нього потрапляє, в будь-який час доби. Результат за тиждень буде таким, ніби ви харчувались, як завжди, якщо, скажімо, ви день голодували, а на другий переїдали. Таким чином, ваш організм "порахує" середнє і видасть вам результат. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.