Де краще народжувати - у воді чи на суші: у суперечці поставлено крапку

Деякі акушерки та лікарі сумніваються у безпеці води та бачать у ній якраз додаткові ризики

вагітність пологи у воді діти новонароджені
Занурення у воду під час пологів є звичайною практикою у багатьох країнах.

Трапляється, що діти з'являються на світ не там, де збиралися народжувати їхні матері, а в поїздах, салонах “швидких”, у компанії поліцейських та в інших форс-мажорних обставинах. Таким "дивним" способом колись були і пологи у воді, популярність яких наростала дуже поступово та обережно. У нього й досі багато противників, але у великих містах України дедалі більше пологових будинків пропонують породіллям таку можливість, оснащуючи пологові зали спеціальними басейнами та ваннами. 

"За" пологи у воді виступає і наука: недавнє дослідження вчених з Університету Кардіффа виявило, що вони анітрохи не небезпечніші, ніж звичайні, та не збільшують ризик ускладнення ані для дитини, ані для матері, повідомляє The Guardian.

Дослідники не випадково виявилися британцями - водні пологи у Великій Британії досить популярні, щорічно вибір на їхню користь роблять близько 60 тисяч жінок. І "допуск" до них передбачає не ускладнену вагітність, стіни клініки зі спеціальними басейнами та невсипущий контроль медиків.

Проте, за словами керівника дослідження Джулії Сандерс, деякі акушерки та лікарі сумніваються у безпеці води та бачать у ній якраз додаткові ризики - у вигляді рясних кровотеч та серйозних розривів у жінок та підвищення шансів захворіти або навіть померти у дітей.  

Знеболюючий ефект води спричинений багатьма факторами.
Знеболюючий ефект води спричинений багатьма факторами.

Тому вчені проаналізували понад 73 тисячі не ускладнених вагітностей, а потім і пологів у басейнах з водою, які відбулися протягом семи років, з 2015 по 2022 роки. Враховували статистику важких розривів у жінок, частоту використання апаратів штучного дихання у немовлят та дитячу смертність під час пологів. І дійшли висновку, що ризики й у дітей, й у матерів такі самі, як і за звичайних пологах на “суші”. А всім майбутнім матерям як один із варіантів слід пропонувати водні пологи, дотримуючись всіх клінічних рекомендацій про те, для кого вони можливі, а кому - заборонені. 

«Враховуючи, що 10% жінок використовують занурення у воду як знеболюючий з метод під час пологів, результати цього дослідження матимуть значення для тисяч жінок на рік - і у Великій Британії, і в багатьох інших країнах світу, де занурення у воду під час пологів є звичайною практикою», - цитує The Guardian почесного професора жіночого здоров'я у Відділенні клінічних досліджень Бірмінгема Пітера Броклхерста.

Знеболюючий ефект води під час пологів викликаний різними чинниками: 

  • легше змінювати пози і шукати зручне становище,
  • зменшуючи вагу тіла, вода знижує тиск на суглоби,
  • надаючи рівномірний тиск на тіло, вода покращує циркуляцію крові, що знижує біль,
  • вода розслаблює м'язи, знімаючи напругу та біль,
  • тепла вода сприяє виробленню ендорфінів, які є природними знеболюючими,
  • заспокійливий ефект води розслаблює нервову систему.

Усе це робить пологи менш болючими, комфортнішими і дозволяє зменшити потребу в епідуральній анестезії та інших медичних знеболюючих. І це добре для дитини, оскільки знижується ризик побічних ефектів та ускладнень, пов'язаних із їхнім використанням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube