Якщо не заспокоїти найніжніші тканини організму, смак їжі буде втрачено на кілька днів
Коли нарешті легкий зимовий суп зварений, а ви чомусь вирішили, що він вже досить охолонув і спробували, що вийшло - обід закінчується, не розпочавшись. Обпечений язик, зіпсований настрій разом із апетитом, а ви голодний, злий і з відкритим для провітрювання ротом.
Картина знайома всім, але це не означає, що незначний опік не потрібно лікувати - адже ми зазвичай рятуємо порізаний або обпечений палець. А те, що язик знаходиться не в найзручнішому для лікування місці, не має жодного значення, і способи врятувати його існують, повідомляє Cleveland Clinic Health.
Те, що ми розрізняємо і відчуваємо безліч смакових відтінків - заслуга ніжних тканин язика. І цю "тонку матерію" дуже легко пошкодити. До речі, після опіку можна відчути, як змінюється поверхня язика: горбики або сосочки на ньому зникають, і язик робиться дуже гладким. А оскільки смакові рецептори розташовані між горбками, почуття смаку після опіку зникає, ніби напав коронавірус.
Побутові опіки від чаю або супу зазвичай відносяться до першого ступеня, але вимагають лікування.
Щоб хворіти скоріше перестало, язик зажив, а почуття смаку повернулося, експерти радять сім простих способів порятунку.
Їжте більше холодного : обпечений язик - чудовий привід без зазріння совісті їсти морозиво. Тільки не пів кіло відразу, а маленькими порціями, але часто. Протягом двох днів віддавайте перевагу прохолодній їжі та напоям, тепле вас все одно не сподобається.
Протягом дня розсмоктуйте шматочки льоду або заморожений фруктовий сік. Тільки будьте обережні, що ваш розпечений язик не прилип.
Зробіть "маски" з цукру чи меду для язика, вони полегшують біль, а мед має ще й протизапальні властивості. Допоможе і молоко - "замочуйте" в ньому язик.
Полощіть рота солоною водою : це полегшить біль та убереже від зараження Полоскання на основі спирту заборонені - так можна лише погіршити проблему.
Дайте язику вітамін Е: просто вичавіть капсулу дозуванням 1000 МО прямо на язик - це прискорить процес загоєння.
Прийміть знеболювальне : у разі сильного набряку або болю, що не припиняється, випийте ібупрофен або його аналоги.
Дотримуйтесь гігієни порожнини рота: за наявності ран чи пухирів є небезпека підхопити ще й інфекцію, тому чистоті рота у ці дні – особлива увага.
На одужання може знадобитися від 2 до 7 днів, залежно від ступеня пошкодження тканин язика. У ці дні уникайте не тільки гарячого та теплого, але й кислого, гострого та дуже твердого, щоб не подряпати тканини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.