Чим триваліший ковід, тим гірше секс - тепер постраждалими визнані і жінки

Читать на русском

Довгий і тяжкий перебіг коронавірусної інфекції негативно відбивається не тільки на когнітивних, а й на інтимних функціях

Читать на русском
Чим триваліший ковід, тим гірше секс - тепер постраждалими визнані і жінки
Синдром хронічної втоми після ковіда - ворог сексу

Довгий і тяжкий перебіг коронавірусної інфекції негативно відбивається не тільки на когнітивних, а й на інтимних функціях

Ще в розпал пандемії дослідження довели, що COVID-19 погіршує сексуальну функцію у чоловіків. Однак мало що було відомо про вплив тривалого коронавірусу на інтимне життя жінок. Нове дослідження, проведене вченими університету Бостона, на жаль, принесло погані новини - хвороба погіршує і бажання, і збудження, і задоволення, повідомляє IFlScience.

Погіршення за всіма показниками

У дослідженні взяли участь 2329 дорослих цисгендерних жінок, половина з яких хворіли на COVID-19. З них 25% повідомили про тривалий перебіг хвороби.

Вчені порівняли сексуальну функцію жінок, у яких ніколи не було COVID, з тими, у кого він був, але не довго, і з тими, у кого був тривалий COVID, використовуючи онлайн-опитування під назвою «Індекс жіночої сексуальної функції». Тест вимірює такі фактори як збудження, задоволення, бажання та смазка.

Найкращі результати виявилися у тих, хто не хворів зовсім, найгірші - у тих, хто пережив тривалий коронавірус. Крім того, у них були найнижчі показники досягнення оргазму і найвищі - щодо виникнення болю під час сексу.

У попередніх дослідженнях, які порівнювали сексуальну функцію до і в середині пандемії, у жінок спостерігалося зниження збудження, оргазму та задоволення, а також посилення болю, але не було відмінностей у смазці чи бажанні. І хоча фізіологічні механізми цього явища ще не виявлено, деякі дослідники вважають, що це могло бути спричинене тривогою та депресією.

Відчепись, я втомилася!

У тривалого ковід такого зв'язку з емоційним стресом не виявлено. Але, по-перше, він сам ще недостатньо вивчений. По-друге, у його наслідках є дещо інше, що може впливати на сексуальні функції у жінок.

Серед довгострокових наслідків хвороби, які можуть зберігатися кілька місяців, є не лише серцеві, неврологічні та травні симптоми, а й синдром хронічної втоми. Оскільки жінки з хронічною втомою частіше зазнають сексуальних проблем, особливо щодо бажання, існує прямий зв'язок між тривалим перебігом COVID та сексуальною функцією у жінок.

Крім того, як відомо, коронавірусна інфекція пов'язана з порушенням серцево-судинної функції, а це дуже впливає на такий фактор Індексу жіночої сексуальної функції як смазка. Вчені припускають, що тривалий COVID викликає фізіологічні зміни, які впливають на неврологічні та судинні процеси, пов'язані з вагінальним кровотоком та генітальним сексуальним збудженням.

Так чи інакше, експерти наполягають на необхідності обговорювати з пацієнтками можливі погіршення інтимного життя та вести відкритий діалог про секс, аби жінки не впадали у депресію, бо "зі мною щось не так".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.