П'явка вкусила - і мінус п'ять років: чи реально помолодшати від цієї процедури

Гірудотерапія, що відноситься до найдавніших методів лікування, переживає нове життя

П'явка
Лікують тільки медичними п'явками - спеціально вирощеними, а не спійманими на дачі.

Перша згадка про лікувальних п'явок відноситься, страшно сказати, до Стародавнього Єгипту. Гірудотерапія існувала в Індії, Китаї, Греції, Персії, переживши справжній бум наприкінці XVIII – на початку XIX століття. Тоді п'явки шанувалися рятівниками від “нечистої крові”,  що викликала хвороби, і застосовувалися для лікування чи не всіх недуг. У 1828 року лише французька лікарняна система прописала десятки мільйонів п'явок у спробі позбавити пацієнтів чого завгодно - від безсоння до віспи, повідомляє The New York Times.

П'явка сама “призначає” лікування

ХХ століття поступово “засунуло” п'явок подалі з медичної сцени, перевівши їх у інструменти лікування народної медицини. Ареал їх застосування звузився до країн СНД, Східної Європи та Близького Сходу. І ось - п'явки знову хвилюють уяву в усьому світі, п'явочні ферми переживають нове життя, розробляються і випускаються продукти догляду за шкірою, а зростання хронічних захворювань підігріває інтерес до цієї терапії.

Оскільки нове – це добре забуте старе, тепер усі згадали, що медична п'явка – це “фабрика” з вироблення величезної кількості біологічно активних речовин. Все найцінніше міститься в слині безхребетних, яка містить гірудин. Він перешкоджає згортанню крові та допомагає розсмоктування тромбів, надаючи ще й протизапальний ефект. Тому ці “вампіри” зменшують набряки, знімають спазми м'язів, розширюють та зміцнюють судини.

За один "кровосмоктальний" підхід п'явка впорскує в організм близько 100 біологічно активних речовин. Причому склад п'явочних ліків залежить від стану та потреб людини, ніби своїм укусом п'явка робить аналіз крові та розуміє, що потрібно пацієнтові.

Більше того, вона і місце укусу начебто вибирає сама. Суворо встановлених місць постановки при різних хворобах взагалі-то й не існує, але багаторічний досвід показує, що п'явки присмоктуються лише до точок акупунктури. Тому їй потрібно дати самій обрати місце в радіусі 2-3 см від точки, позначеної лікарем.

При певній витримці можна омолодити шкіру обличчя.
За певної витримки можна омолодити шкіру обличчя.

Кровососа на лице - і зморшок як не бувало

В Україні метод гірудотерапії затверджено МОЗ, а п'явка внесена до державної фармакопеї. І якщо у нас цей спосіб лікування поширений переважно у санаторіях та приватних клініках, то на Заході п'явки активно застосовуються у сфері косметології. У середні віки жінки чіпляли п'явку за вухо, щоб отримати благородну блідість обличчя. А зараз їм ставлять п'явок прямо на обличчя для зменшення зморшок та надання свіжості. П'явка вкусила, вприснула корисну слину - і готово, мінус п'ять років.

Є метод омолодження і складніший, коли у пацієнтки береться плазма, до неї вводиться п'явна слина, а потім плазма повторно вводиться в епідерміс.

У процесі присмоктування п'явки виділяють суміш антикоагулянтних, болезаспокійливих, протизапальних та протимікробних речовин. Все це застосовується для пацієнтів з остеоартритом і різною хірургічною патологією - від післяопераційних тромбофлебітів і пересадок тканин до запальних процесів у вигляді фурункулів або абсцесів.

Ефективність гірудотерапії визнана не тільки для знеболювального, протизапального та бактерицидного призначення. П'явки покращують кровообіг тканин та посилюють постачання їх киснем. Нормалізують артеріальний тиск та покращують роботу серця. Стимулюють імунітет та покращують обмін речовин.

Процедуру має проводити тільки фахівець після консультації з гірудотерапевтом або сімейним лікарем.
Процедуру має проводити тільки фахівець після консультації з гірудотерапевтом або сімейним лікарем.

Отже, ви наважилися...

  • Перше, що потрібно запам'ятати - ставити п'явок має лише дипломований лікар, фахівець із гірудотерапії, тому і в санаторії, і в клініці, яка пропонує такі послуги, не соромтеся попросити сертифікат.
  • Друге: перед початком лікування необхідно здати аналіз крові – загальний та коагулограму, щоб подивитися на згортання.
  • Третє: протипоказаннями для гірудотерапії є вагітність, сильна анемія, цироз печінки, гемофілія, онкологія, прийом антикоагулянтів, критичні дні у жінок, вік дітей до 12 років. Зрештою, у вас може бути нестерпність п'явок.

Виходячи з цього, перед походом на гірудотерапію обов'язкова консультація або з сімейним лікарем, або з лікуючим за профілем, що цікавить. Тобто, якщо ви вирішили так підправити гінекологічні проблеми, отримайте схвалення свого гінеколога, який знає всі нюанси вашого стану здоров'я.

Дуже важливо зробити це перед поїздкою до санаторію, де люди зазвичай хапають будь-які процедури у прагненні вилікуватися від усього за 14 днів.

Якщо ж йдеться про приватну клініку у вашому місті, у відповідальній медичній установі не можна прийти і сказати: "Запишіть мене на 10 сеансів". Лікування має передувати консультація гірудотерапевта.

Щодо цін, вони – найрізноманітніші, і якщо у Києві один годинний сеанс коштує 500-700 гривень, то у санаторіях у західних областях це вже 200-300 гривень. Ціна варіюється ще й від того, скільки кровососів вам поставлять - 5 або 10. Консультація гірудотерапевта, в середньому, 400-500 грн.

До речі, найчастіше у вартість послуги не входить ціна власне п'явок, але купити їх в аптеці або наловити в ставку не вийде – сеанси проводяться за допомогою спеціальних медичних паразитів, яких закуповують клініки.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube