Яке сьогодні, 4 жовтня, свято: День поліпшень в офісі та ветеринарів МВС

В цей день народилися американський актор Лієв Шрайбер та український актор Євген Сальніков - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 4 жовтня, свято: День поліпшень в офісі та ветеринарів МВС
А ще 4 жовтня Всесвітній день тварин та усмішки

У п'ятницю, 4 жовтня, в Україні відзначають День ветеринарної служби в системі Міністерства внутрішніх справ, а православна церква шанує пам'ять священномученика ІєрофеяІменини сьогодні святкують Антон, Денис, Іван, Павло, Петро, Ян. Також ця дата, згідно з прикметами, вважається небезпечною і важкою.

4 жовтня - яке сьогодні свято в різних країнах

Мета цього дня - відзначити працівників, які займаються санітарним та епідеміологічним контролем, проводять карантинні заходи при виявленні спалахів епізоотичних хвороб
Мета цього дня - відзначити працівників, які займаються санітарним та епідеміологічним контролем, проводять карантинні заходи при виявленні спалахів епізоотичних хвороб

Україна кожен рік 4 жовтня проводить День ветеринарної служби в системі Міністерства внутрішніх справ. Ветеринарна поліція виконує завдання щодо нагляду за санітарним станом у тваринницьких фермерських господарствах, переробних підприємствах, встановлення джерел небезпечних інфекцій та їх локалізації, за виробленням якісної та безпечної тваринної продукції. 

Відповідно до статистичних даних, за одну годину на планеті зникають три популяції тварин, за день - більш ніж 75 видів тварин та рослин
Відповідно до статистичних даних, за одну годину на планеті зникають три популяції тварин, за день - більш ніж 75 видів тварин та рослин

4 жовтня у всьому світі відзначається важливе міжнародне свято - Всесвітній день тварин. Вперше цей день організував 24 березня 1925 року у Берліні відомий на ті часи письменник та захисник тварин Генріх Ціммерманн. Через 4 роки святкування було призначене на 4 жовтня. Ціммерманн займався цією справою та домігся успіху - через 2 роки у Флоренції на міжнародному конгресі однодумців з захисного руху було затверджене це свято. Дату обрано на честь Франциска Асизького - католицького священнослужителя, покровителя тварин, який помер саме 4 жовтня.

Його мета - звернути увагу суспільства на права тварин та умови їх утримання. Загрози життю тварин є різноманітними: кожен день люди руйнують місця їх проживання, зловживають природними ресурсами, займаються браконьєрством та незаконною торгівлею, що призводить до зникнення цілих видів. Цей день - нагода усвідомити людям свою відповідальність щодо тварин, можливість ще раз закликати суспільство захищати фауну.

Усмішка дарує невимовне тепло, відчуття безпеки, рятує від самотності, навіть покращує фізичне самопочуття
Усмішка дарує невимовне тепло, відчуття безпеки, рятує від самотності, навіть покращує фізичне самопочуття

Про те, що усміхатися корисно, чули всі. Усміхнена людина виглядає молодшою і навіть довше живе. Щира усмішка часто допомагає вирішити складні конфліктні ситуації. Тому не дивно, що у світі існує таке свято - Всесвітній день усмішки. З’явилося воно не так давно - в 1999 році. Отже, в першу п’ятницю жовтня ми будемо святкуємо черговий Всесвітній день усмішки. Це свято завжди випадає на п’ятницю, бо п’ятниця сама по собі сприяє усмішкам (попереду два вихідних дні), а жовтень  у багатьох є початком сезонної депресії (день усмішки має цю депресію прогнати).

З’явилося це свято завдяки Харві Боллу - людині, яка придумала всім відомого смайлика. У 1963 році Харві отримав замовлення від однієї американської страхової компанії на створення рекламного символу з метою підняття бойового духу співробітників. Саме тоді через злиття з іншою компанією працівники не були впевнені у своєму майбутньому, тому стали роздратованими, сумними та розгубленими, і це погано впливало на бізнес.

Недовго думаючи, Болл намалював усміхнене личко жовтого кольору та отримав за це 45 доларів. Створений Боллом символ сподобався замовникам і його було виготовлено у вигляді значка та видано службовцям і клієнтам страхової компанії. При цьому значки зі смайликом мали такий успіх, що фірмі довелося випустити ще 10 000 екземплярів.

Батьківщина свята - США, звідти воно розповсюдилося в різні країни світу. В Україні Всесвітній день усмішки не має якогось особливого національного колориту. Він святкується зазвичай згідно зі світовими традиціями. 

Грамотне оформлення розкриває безліч перспектив для процвітання та розвитку підприємства
Грамотне оформлення розкриває безліч перспектив для процвітання та розвитку підприємства

В усьому світі 4 жовтня відзначають День поліпшень в офісіМета цього свята - провести роботи з добудови, реконструкції або модернізації офісного обладнання. В результаті воно має принести збільшення прибутку компанії.

Кожен співробітник підприємства має право на комфортні умови праці. Наявність кондиціонерів, зручні крісла, правильне освітлення - основні вимоги до роботодавця. Статистикою доведено, що люди, які працюють в гарних умовах, мають набагато вищу продуктивність та приносять позитивні результати. Сучасний інтер’єр також грає важливу роль у господарській діяльності підприємства. Новітні технології підкреслюють імідж компанії, завдяки чому клієнтів та партнерів стає більше. 

Відзначаючи цей день, кожен підприємець може зробити щось для вдосконалення свого офісу. Адже саме тут проходять зустрічі з майбутніми партнерами для обговорення ділових питань.

Мета цього святкового тижня – підкреслити внесок в життя людей «продуктів» космічної науки та техніки
Мета цього святкового тижня - підкреслити внесок в життя людей «продуктів» космічної науки та техніки

4 жовтня стартує Всесвітній тиждень космосу. Ця подія відзначається щороку, починаючи з 2000, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 11 лютого.

Вперше ініціатива заснувати таке свято з’явилася під час третьої Міжнародної конференції ООН з космосу. З пропозицією запровадити 20 липня Міжнародним днем космосу виступили представники Марокко у пам’ять про день висадки американської експедиції на Місяць. Пропозицію сприйняли неоднозначно, більша частина делегацій ініціативу підтримала, але дата для проведення свята залишилась відкритою. Хтось пропонував святкувати 4 жовтня на пам’ять про запуск у 1957 році першого штучного супутника нашої планети, хтось - 10 жовтня на честь набуття чинності Договору, який регламентував діяльність країн у сфері дослідження космічного простору. Врятував ситуацію член іранської делегації, який запропонував проводити не День космосу, а тиждень з 4 по 10 жовтня. Таку ініціативу підтримала більшість.

4 жовтня - яке сьогодні церковне свято

Наші пращури цього дня перекопували порожні грядки і удобрювали на зиму гноєм або попелом
Наші пращури цього дня перекопували порожні грядки і удобрювали на зиму гноєм або попелом

Священномученик Ієрофей був християнським священиком I століття, першим єпископом Афінським і учнем апостола Павла. Ієрофей жив у I столітті, в Афінах і перебував в Ареопазі - Верховному суді Афін. Разом із Діонісієм Ареопагітом він був присутній на проповіді апостола Павла, і теж увірував у Христа. Апостол Павло пізніше висвятив Ієрофея в сан єпископа.

Святий був присутній при похованні Богородиці та співав духовні пісні й гімни, що супроводжувалися музичними інструментами. За традицією він постраждав за віру в Христа та отримав вінець мучеництва.

Ієрофей Афінський вів благочестиве життя, був мудрим наставником і багато зробив для поширення християнської віри. За переказами, він разом з іншими апостолами були при похованні Пресвятої Богородиці й оспівували божественні піснеспіви, проводжаючи Її. Однак, як і інші християни в ті часи, священномученик Ієрофей, єпископ Афінський, потрапив під гоніння і загинув.  

Свято 4 жовтня в народі вважалося небезпечним і важким. Наші пращури говорили, що в цю дату землею бродять лісовики та злі сили, і від них немає ніякого захисту. Щоб не зіткнутися зі зловісним, люди намагалися не йти далеко від дому, не їхати в поїздки й не випасати домашню худобу.

Хто народився 4 жовтня

4 жовтня 1946 р.Сюзен Ебігейл Серендон - американська актриса кіно, телебачення та озвучування, активістка. У першій половині 1990-х років Серендон практично щорічно номінувалася на "Оскар" за найкращу жіночу роль (за фільми "Тельма і Луїза", "Масло Лоренцо», "Клієнт"), а отримала цю премію лише за роль у фільмі Роббінса "Мрець іде".

Сьюзан Ебігейл Сарандон
Сюзен Ебігейл Серендон

4 жовтня 1957 р. - Євген Анатолійович Сальніков - український актор, диктор, ведучий. Голос телеканалу "Перший". Знімався у серіалах «Легенди бандитської Одеси», «Легенди карного розшуку» та «Легенди бандитського Києва».

Євген Анатолійович Сальніков
Євген Анатолійович Сальніков

4 жовтня 1965 р. - Тетяна Володимирівна Іванова - українська актриса, клоунеса, учасниця комік-тріо "Магазин Фу". Її найпам'ятнішим образом є Баба з "Села Дурнів".

Тетяна Володимирівна Іванова
Тетяна Володимирівна Іванова

4 жовтня 1967 р. - Айзек Лієв Шрайбер - американський актор, режисер, сценарист і продюсер. Відомий за низкою незалежних фільмів і кількома блокбастерами, включно з картиною "Люди Ікс: Початок. Росомаха" і перші три фільми серії фільмів Веса Крейвена "Крик".

Айзек Лев Шрайбер
Айзек Лієв Шрайбер

4 жовтня 1977 р. - Андрій Ігорович Заліско - український естрадний співак у стилі поп-фольк. Співпрацював із "Територією А", та "Національним хіт-парадом" та гастролював з гуртами "Ван Гог" і "Фантом 2". 

Андрій Ігорович Заліско
Андрій Ігорович Заліско

4 жовтня 1989 р. - Дакота Майї Джонсон - американська акторка і модель. Найбільш відома за роллю Анастейші Стіл у серії фільмів "П'ятдесят відтінків сірого".

Дакота Майї Джонсон
Дакота Майї Джонсон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube