Якщо є іній на деревах, а день похмурий, то на Новий рік буде така ж погода: прикмети та заборони на 12 грудня
Шершень x Victoria Niro - День для нас
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Ця композиція спрямована на те, щоби дати заряд позитиву і віри в те що, незважаючи на теперішні скрутні реалії, в результаті все неодмінно буде добре. Основний меседж пісні в тому що навіть якщо здається, що усі зусилля марні і ти не бачиш змін на краще, в жодному випадку не можна опускати руки і здаватись!
Капуста прекрасно зберігається, тож готувати з неї нині – одне задоволення. Цей овоч недорогий і доступний для українців, крім того, існує безліч чудових страв з капустою. Сьогодні пропонуємо вашій увазі страву з капусти та картоплі.
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
12.12.2024
З 1 вересня 2023 року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новий церковний календар. Тепер вони відзначатимуть церковні свята відповідно до новоюліанського календаря (замість юліанського) на 13 днів раніше. Інформатор розповість коли і які церковні свята у жовтні 2024 року будуть за новим календарем.
В другому місяці осені православні віряни відзначають велике свято - Покрову Пресвятої Богородиці. Крім нього, також згадуватимуть апостола Фому, євангеліста й апостола Луку та священномученика Димитрія, пам'ять якого за новим календарем також звершується в жовтні.
1 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці, апостола від 70-ти Ананії, ікони Божої Матері Ласкавої Станіславської.
2 жовтня - священномученика Кипріяна, мучениці Іустини та мученика Феоктиста.
3 жовтня - священномучеників Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського, Рустика пресвітера та Елевферія диякона, преподобного Діонісія, затворника Києво-Печерського, в Дальніх печерах.
4 жовтня - священномученика Ієрофея, єпископа Афінського, преподобних Елладія та Онисима, затворників Києво-Печерських, у Ближніх печерах, преподобного Аммона, затворника Києво-Печерського, у Дальніх печерах.
5 жовтня - преподобної Харитини, княгині Литовської, преподобного Даміана, пресвітера, цілителя, Єремії і Матвія прозорливих Києво-Печерських, у Ближніх печерах.
6 жовтня - апостола Фоми, священномученика Никифора, екзарха, Константинопольського патріарха в Україні.
7 жовтня - мучеників Сергія і Вакха, преподобного Сергія Послушного Києво-Печерського, у Ближніх печерах.
8 жовтня - преподобної Пелагеї.
9 жовтня - апостола Якова Алфеєва.
10 жовтня - мучеників Євлампія і Євлампії, святителя Амфілохія, єпископа Володимира-Волинського, Собор Волинських святих.
11 жовтня - апостола від 70-ти Пилипа, Феофана сповідника, єпископа Нікейського, преподобного Феофана, пісника Києво-Печерського, у Ближніх печерах.
12 жовтня - мучеників Прова, Тараха і Андроніка Аназарвських.
13 жовтня - святих отців VII Вселенського собору, преподобного Веніаміна, затворника Києво-Печерського, в Дальніх печерах.
14 жовтня - великомучениці Параскеви Сербської, преподобного Миколи Святоші, князя Чернігівського, Києво-Печерського чудотворця, у Ближніх печерах.
15 жовтня - преподобного Євфимія Солунського, а також мученика Лукіана, пресвітера Антіохійського, священномученика Лукіана Києво-Печерського, у Дальніх печерах.
16 жовтня - мученика Лонгіна сотника, преподобного Лонгіна, воротаря Києво-Печерського, у Дальніх печерах.
17 жовтня - пророка Осії, день Косми і Даміана, мучеників безсрібників Аравійських, преподобномученика Андрія Критського.
18 жовтня - апостола і євангеліста Луки.
19 жовтня - пророка Іоїля, мученика Уара і з ним семи вчителів християнських, Димитріївська батьківська субота.
20 жовтня - великомученика Артемія Антіохійського.
21 жовтня - святих Іларіона Великого і перенесення мощей святителя Іларіона, єпископа Меглинського, преподобного Іларіона, схимника Києво-Печерського, у Дальніх печерах.
22 жовтня - рівноапостольного Аверкія, єпископа Ієрапольського, чудотворця, семи Ефеських отроків, святителя Рафаїла (Заборовського), митрополита Київського, Галицького і всієї Русі, Вишгородської ікони Божої Матері.
23 жовтня - апостола Якова, брата Господнього.
24 жовтня - мученика Арефа і з ним 4299 мучеників, преподобних Арефи, Сисоя і Феофіла, затворників Києво-Печерських, у Ближніх печерах, ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість".
25 жовтня - мучеників Маркіяна і Мартирія, преподобних Мартирія, диякона і Мартирія, затворника, Києво-Печерських, у Дальніх печерах.
26 жовтня - великомученика Димитрія Солунського, преподобного Феофіла Києво-Печерського, єпископа Новгородського, у Дальніх печерах.
27 жовтня - преподобного Нестора Літописця Києво-Печерського, у Ближніх печерах.
28 жовтня - великомучениці Параскеви Іконійської, нареченої П'ятниці, преподобного Іова, ігумена Почаївського, святителя Димитрія, митрополита Ростовського, преподобного Нестора, некнижного, Києво-Печерського, в Дальніх печерах, преподобного Феофіла Київського, юродивого заради Христа.
29 жовтня - преподобномучениці Анастасії Римлянині.
30 жовтня - священномученика Зіновія, єпископа Егейського, і сестри його Зіновії.
31 жовтня - преподобних Спиридона і Никодима Києво-Печерських, у Ближніх печерах, Петра (Калнишевського) Багатостраждального.
Декілька років тому держава зробила перші кроки до календарної реформи - тоді запровадили вихідний на Різдво 25 грудня. Перехід на новий календар став важким кроком, на який не наважувалися десятиліттями. Однак після повномасштабного вторгнення росії це питання набуло політичного забарвлення і більшість українців підтримали такий крок. До суто технічних календарних аргументів додалися й політичні - треба рухатися від Москви до Європи. У тому числі й щодо релігійних свят.
Основне значення цієї зміни полягає в тому, що тепер ПЦУ приєднається до всесвітньої православної спільноти, в якій більшість церков вже використовують новий календар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.