На українську молодь чекає неприємність: за 25 років торкнеться практично кожного другого

Світ зіткнувся зі зростаючою сучасною епідемією

Зір, очі, короткозорість, Україна, світ, здоров'я, дослідження
Проблема стосується і українців: в зоні ризику – молодь!

Українці стикнулися з епідемією короткозорості, та сама пошесть вразила і світ. До 2050 року до 40% молоді може захворіти. Згідно з минулорічним аналізом китайських вчених, до 2050 року понад 740 мільйонів дітей і підлітків в 50 країнах світу зможуть насилу побачити предмети на відстані. В Азії поширеність хвороби зору може сягнути 70% вже трохи більше, ніж за два десятиліття, пише ScienceAlert.

Вчені розглянули 276 досліджень, що охопили майже 2 мільйони випадків короткозорості з 5,4 млн дітей і підлітків. Вони виявили, що з 1990 по 2023 рік глобальна поширеність короткозорості серед людей віком від 5 до 19 років зросла на 12%. Найбільш короткозорою виявилась японська молодь – 86%, а найменше – парагвайська – менше ніж 1%.

COVID-19 і гаджети

Хоча генетика, безсумнівно, відіграє роль у короткозорості, це не може повністю пояснити нещодавній сплеск випадків захворюваності в усьому світі. Попередні дослідження пов’язували пандемію COVID-19 із погіршенням зору у дітей. У 2020 році, наприклад, дослідники з Гонконгу виявили швидке зростання короткозорості серед 709 дітей віком від 6 до 8 років.

Дослідження показало, якщо діти не проводять достатньо часу на свіжому повітрі, а натомість сидять в гаджетах, генетична загроза короткозорості зростає приблизно до 60%. Вважається, що ігри на свіжому повітрі знижують ризик короткозорості, а під час пандемії діти в багатьох частинах світу були обмежені в закритих приміщеннях. Щобільше, навчання під час пандемії часто проходило віртуально, змушуючи учнів сидіти перед екранами довше, ніж зазвичай.

На все свій час 

В Африці, наприклад, поширеність короткозорості серед дітей і підлітків у сім разів нижча, ніж в Азії. Ніхто поки не знає, чому це так, але існує кореляція між тривалістю навчання та виникненням короткозорості.

У Сінгапурі та Китаї діти у віці двох-трьох років активно беруть участь в освітніх програмах ще до офіційного навчання. Цілком правдоподібно, що раннє знайомство з формальною освітньою практикою в молодшому віці може вплинути на захворюваність короткозорістю в дитинстві, дійшли висновку дослідники.

Довідка. Короткозорість або міопія – дефект зору, коли людина чітко бачить лише близько розташовані предмети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube