Яке сьогодні, 26 березня, свято - День Національної гвардії України та самотності

Читать на русском

В цей день народилися британська актриса Кіра Найтлі та американський співак Стівен Тайлер - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 26 березня

Читать на русском
колаж
А ще 26 березня Всесвітній день вермуту та Патент медичного пластиру

В цей день народилися британська актриса Кіра Найтлі та американський співак Стівен Тайлер - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 26 березня

У вівторок, 26 березня, своє професійне свято відзначає особливе військове формування - Національна гвардія України, а православна церква святкує Собор Архангела Гавриїла. Народ охрестив його Благовісником за неодноразове явище людям з добрими звістками. Іменини сьогодні святкують Анна, Алла, Лариса, Василь, Степан, Гавриїл та Іриней.

26 березня - яке сьогодні церковне свято

У багатьох регіонах у це народне свято починають активно саджати томат, капусту, квасолю та баштанні культури
У багатьох регіонах у це народне свято починають активно саджати томат, капусту, квасолю та баштанні культури

Сьогодні православні християни відзначають прославлення Архангела Гавриїла. "Собор" - означає "збори". Православні християни збираються разом, щоб прославити Архангела Гавриїла, ім'я якого означає "фортеця Божа".

Архангел Гавриїл являвся багатьом людям і приносив їм добру звістку. Своєю присутністю він надихав пророка Мойсея під час написання Буття. Відкрив пророку Данилові майбутнє юдейського народу. Постав перед святою Анною і розповів, що її майбутня дочка стане матір'ю Спасителя людського. Невідступно перебував поруч із Марією у її земному житті з того моменту, як вона увійшла до храму Єрусалима. Розповів священикові Захарію про народження Іоанна - Хрестителя Господнього. Уві сні прийшов до Йосипа і відкрив таємницю приходу Месії. Він же попередив про підступні плани ірода і наказав втекти з дружиною та сином у Єгипті.

Архангел Гавриїл підтримував Ісуса, коли той молився в саду Гефсимана перед муками. Він же сповістив про Воскресіння Христове жінкам, які прийшли помазати Його тіло миром.

Наші пращури говорили, що після дня Гавриїла не можна прясти, інакше вся пряжа буде невдалою. Жінкам все одно було не до рукоділля, адже цього дня розпочиналися посівні роботи. Клопіт на городі та в саду було дуже багато.

26 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

Законом передбачена максимально допустима кількість військовослужбовців, що можуть перебувати у складі Нацгвардії - вона становить 60 000 осіб
Законом передбачена максимально допустима кількість військовослужбовців, що можуть перебувати у складі Нацгвардії - вона становить 60 000 осіб

Щороку 26 березня своє професійне свято відзначає особливе військове формування - Національна гвардія України. До складу цього формування відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи. 

18 березня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав Указ про запровадження Дня Національної гвардії України. Причиною прийняття такого рішення стало величезне значення цього формування в обороні державних кордонів та захисту інтересів українських громадян. Особливо важливим це свято є у світлі військових подій, що відбуваються в України. 

Згідно з Указом президента День Національної гвардії України є офіційним святом національного значення. Разом з проголошенням нового свята було скасоване святкування Дня внутрішніх військ МВС України, яке існувало згідно з Указом президента України Леоніда Кучми від 1996 року.

Іншим виробом, який Тропловіц винайшов спільно з Унна, став Paraplast, новий вид медичного пластиру, що повністю складається з бавовни
Іншим виробом, який Тропловіц винайшов спільно з Унна, став Paraplast, новий вид медичного пластиру, що повністю складається з бавовни

26 березня 1845 року у США запатентовано медичний пластир. Лікарі Хорес Харрелл та Вільям Шекат розробили процес, який дозволяв розчиняти гуму та розбризкувати її на тканину. Травневим днем 1890 року вдома в німецькому місті Гамбург 27-річний фармацевт Оскар Тропловіц переглядав свіжий номер спеціалізованої газети Pharmazeutische Zeitung. Одне з рекламних оголошень привернула увагу юнака. У ньому пропонувалося терміново та недорого (за 70 тис. DM) купити невелику хіміко-фармацевтичну фабрику разом із складом.

Оскара настільки зацікавила пропозицію про продаж, що він вирішив написати рекламодавцю листа, в якому попросив уточнити деякі деталі, що його цікавлять. Відповідь не змусила на себе довго чекати. Лист від Пауля Карла Байєрсдорфа, відомого у фармацевтичному світі фахівця і, власне, власника фабрики, він отримав лише за кілька днів.
З листа Оскар дізнався, як вісім років тому фармацевт здійснив воістину революційний винахід - створив перший у світі бактерицидний пластир, здатний лікувати рани, не викликаючи ще більшого інфікування чи подразнення шкіри. Пластир був відразу ж запатентований і став першою цеглиною у фундаменті нової компанії Beiersdorf.

Сам Пауль Байєрсдорф життя присвятив фармацевтичним дослідам у своєму приватному володінні в Алтоні. Потім він уплутався в якусь сумнівну угоду і втратив майже всі гроші, після чого в червні 1896 покінчив життя самогубством, отруївшись отрутою.

Тропловиць працював над технологією, збільшував випускати продукцію і щосили намагався мінімізувати витрати виробництва. Він запропонував співпрацю колишньому партнеру Байєрсдорфа, відомому німецькому дерматологу Паулю Герсону Унна, який разом із Полем Байєрсдорфом брав участь у розробках пластирів.

У тандемі Тропловиць та Унна отримали один із найважливіших патентів на Leukoplast, виріб, який у сучасній фармацевтиці добре відомий під назвою бактерицидний лейкопластир. Їм вдалося нейтралізувати подразнювальну дію звичайного пластиру, додавши до його складу оксид цинку, який до того ж надав пластиру сучасного білого кольору.

Всесвітній день вермуту – це запрошення дослідити і оцінити багату історію вермуту. Цей день пропонує чудову нагоду відкрити для себе глибину і широту цього захоплюючого напою
Всесвітній день вермуту - це запрошення дослідити і оцінити багату історію вермуту. Цей день пропонує чудову нагоду відкрити для себе глибину і широту цього захоплюючого напою

Всесвітній день вермуту - це всесвітнє свято, присвячене одному з найбільш універсальних і легендарних напоїв у світі алкоголю і коктейлів: вермуту. Це ароматизоване, кріплене вино, настояне на різноманітних рослинних компонентах, включаючи полин, відігравало ключову роль в еволюції коктейлів та аперитивів протягом століть. Вермут, походження якого сягає античних часів, в останні роки переживає ренесанс, повертаючи собі місце в центрі коктейльної сцени і як самостійний чудовий напій. Саме полин додає характерної гіркоти цьому напою.

Святкування Всесвітнього дня вермуту має різні інтерпретації щодо його дати, що відображає різноманітне культурне значення цього напою. Згідно з офіційним веб-сайтом Міжнародного дня вермуту, святкування відзначається в першу неділю весни, охоплюючи сезонний дух оновлення і зростання. Ця подія, ініційована іспанською компанією MAD VERMUT, спрямована на популяризацію культури вермуту в глобальному масштабі.

З іншого боку, відомий бармен і виробник вермутів Джанкарло Манчіно заснував Всесвітній день вермуту 21 березня, що збігається з астрономічним початком весни. Ця дата не лише знаменує собою сезон нових починань, але й вшановує багату історію та традиції виробництва і споживання вермуту, що постійно розвиваються.

День самотності нагадує нам про важливість соціального зв'язку та підтримки у нашому житті
День самотності нагадує нам про важливість соціального зв'язку та підтримки у нашому житті

26 березня щороку у багатьох країнах відзначають День самотності. День самотності є чудовим моментом для обговорення питань, пов'язаних із самотністю, а також пошуку способів підтримки тих, хто почувається самотнім.

Самотністю прийнято називати стан, коли людина почувається ізольованою, яка не має близьких відносин або соціальної підтримки. Насправді, самотність може бути як фізичною (відсутність фізичного контакту з іншими людьми), так і емоційною (відчуття відсутності емоційного зв'язку з оточуючими). Стан самотності може виникнути з різних причин. Це можуть бути і розриви у відносинах, і смерть близьких, і географічна віддаленість, і навіть соціальна ізоляція та інші чинники.

Безумовно, у деяких випадках самотність може мати серйозні наслідки для здоров'я та благополуччя людини. Воно пов'язане із підвищеним рівнем стресу, депресією, тривожністю, а також фізичними проблемами (підвищений артеріальний тиск, ослаблений імунітет). Крім того, самотність може вплинути на якість сну, пам'ять та когнітивні функції.

Хто народився 26 березня

26 березня 1948 р. - Стівен Тайлер - американський співак, автор пісень, музикант і актор, найбільш відомий як лід-вокаліст гурту Aerosmith. У 1970-х і на початку 1980-х Тайлер був також відомий пристрастю до наркотиків і алкоголю.

Стівен Тайлер
Стівен Тайлер

26 березня 1949 р. - Патрік Зюскінд - німецький письменник і кіносценарист. У 1985 році вийшов роман "Парфумер", який став найвідомішим твором автора, після чого його ім'я стало культовим.

Патрік Зюскінд
Патрік Зюскінд

26 березня 1985 р. - Кіра Крістіна Найтлі - британська актриса. Дворазова номінантка на премії "Оскар" та BAFTA, триразова номінантка на премію "Золотий глобус" та номінантка на премію Американської Гільдії кіноакторів та номінантка на нагороду Лоренса Олів'є.

Кіра Крістіна Найтлі
Кіра Крістіна Найтлі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.